Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Tignes

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 Tignes « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Vrhunsko.Uživaj.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ki9 je napisal/a:
Najprej pozdrav vsem skupaj. Dobil sem ugodno ponudbo za tedensko smučanje v Tignesu od 23-29 marca. Pa me zanima kakšno je takrat običajno stanje tam. Je v večini primerov na progah že čista "čofta" ali so takrat tam še zimske razmere... vem da je vse odvisno od sreče.. Ker je na vrhu ledenik- mogoče kdo ve koliko prog ima ta?

že vnaprej hvala za infote, lp

Idealen čas za Tignes, na tvojem mestu ne bi nič kaj dosti razmišljal in bi takoj rezerviral. Na ledeniku boš po verjetnostnem računu imel zimo, spodaj pa zgodnjo pomlad ... idealno !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


se strinjam z Mikijem ... 1x sem šel v začetku januarja, drugič marca ...
Marca je daljši dan, spodaj so res od 12h naprej spomladanske razmere, a je to prej + kot minus. Nasmučaš se lahko še vedno do onemoglega.
Januarja med -15 in -20 ni izjema, kar zna bolše polovice peljati le 1x na led ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Med 1.2-8.2 preživeli odličen teden v Tignesu - Espace Killy. Vreme 1 dan jasno, 2 dni sonce-oblaki, 2 dni sneg, 1 dan oblačno - megla. Proge in sneg vrhunski in v zadostnih količinah tudi za off-piste. Slikovni material bom še prilepil za začetek pa prilagam video iz našega smučanja.

http://www.youtube.com/watch?v=mc_8xM-Y3-c
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AkS
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 2:26 pm    Naslov sporočila: Espace killy prvi maj Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Mar 2014 8:53
Prispevkov: 5


Je za prvomajsko smuko smiselno doplačati za Espace Killy karte, če si v Tignesu? Mislim, lahko takrat običajno še presmučaš iz Tignes na smuščišča v Val d'Is?re? Verjetno ja?
Že tako dolgo nisem bil, da se sploh ne spomnim, kje vse smo smučali - samo to, da je bilo vedno še precej snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Absolutno priporočam doplačilo za Espace Killy. Ne pozabi, da se smučišče Val d'Isera začne, gledano iz Tignesa, takoj za prvim grebenom - torej se zagotvo vedno tudi za 1.maj da prismučati iz smučišča Tignesa na smučišče Val d'Isera. Vsaj za moj okus so tam pod Bellevarde (ob žičnicah Borsat in Marmottes, zjutraj eventuelno tudi še proga v dolino v Le Daille) itak najlepše proge za prvomajsko smučarijo. In tisti del je bil za 1. maj še vedno prevozen brez problemov.

Kar zna biti problem za 1. maj je povezava med obema deloma Val d'Iserskega smučišča, torej med prej omejenim sektorjem Bellevarde in levim delom med Solaise in ledenikom Col d'Iseran. Tam se mi je že enkrat zgodilo, da se ni dalo prismučat čisto do Val d'Isera, ampak so manjkajočo 'luknjo' reševali s skibusom. Še večkrat pa sem se tam ubijal med meterskimi pukli, ali pa v zadnjem kilometru kjer je proga položna ni zaradi premehkega snega nikamor 'letelo'. Moj nasvet: vsekakor kupi karto Espace Killy, tudi če boš od Val d'Isera izkoristil samo sektor Bellevarde, se ti splača. Če pa bo možno presmučat celotno smučišče, pa se iz Tignesa proti Val d'Iseru vsekakor odpravi takoj zjutraj, preden vzhodne proge z Bellevarde proti Val d'Iseru (Face in Santons) postanejo premehke. Povratek zaradi drugačne lege prog navadno ni problematičen.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AkS
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Mar 2014 8:53
Prispevkov: 5


Super, hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AkS
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Mar 2014 8:53
Prispevkov: 5


Morda kdo od rednih obiskovalcev ve, kako zgleda prvomajska smuka, če zmanjka snega v vasicah (specifično Val Claret). Vzpenjača na Grande Motte mi je jasna, kaj pa potem kak Toviere ali pa na drugo stran? Moreš it z busom do Le Laca, kjer je gondola - al kako sedežnice potem operirajo v Val Claretu?

Gledam malo stanje na Tignes.net zadnji teden, pa ga na 2100 (Le Lac) precej hitro pobira, in pri tem tempu zgeda ne bo nič ostalo do konc aprila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Običajno je možno s smučmi priti na vse strani. Upam samo, da bo zjutraj vsaj okoli ničle, ali celo minus. Popoldne te čaka obvezna čofta in kuclji na povratku v Val Claret.
Bom tam...
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Končno doma s prvomajske smuki v Tignesu, ki je žal trajala samo 45 minut.Na drugi vožnji mi je v luknji ki je bila prekrita s svežim snegom vzelo eno smučko, ob reševanju situacije pa sem z z drugo zadel ledeno grudo. Posledica: odprt zlom gležnja (v smučarskem čevlju). Od trenutka padca, pa do pregleda v Val dIseru je minilo samo 4o minut. Operiran sem bil Burg sain Moriceau. Spet pleh in vijaki....Ob odpustu mi je kirrurg dejal, da bom čez 3 let spet smučel pri njih...(dejal je da pri 58 absolutno še ni čas za penzijon v smislu rekreacije).
Moje ugotovitve: Če imate namen narediti kaj podobnega kot se mi je pripetilo meni, vam svetujem to bolnico...res so dobri strokovnjaki.
Absolitno Evropska kartica zavarovanja
Absolutno Dodatno turistično zavarovanje z asistenco (pripeljan sem bil domov)

Posledice: Tri mesece ne smem stopiti na desno nogo, potem pa še tri mesece samo hoja (če bo vse OK seveda)

Torej naslednja sezona bo mnila brez smučanje, potem pa počasi znova!!!!

Pozdrav iz domače postelje!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Uf! Groza!
Celo leto čakaš na ta Tignes, potem pa tole...
No, glavno, da so dohtari v redu zrihtali.
Čim hitrejše okrevanje želim (Rogla potrebuje stranke že prihajajočo zimo... )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2014 7:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Uspešno okrevanje Frenk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2014 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Frenk drži se. Upam, da vseeno smučaš že naslednjo sezono. Vsaj kako izi furo na baby liftu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2014 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


O kriza. Še dobro, da si imel vsa ta zavarovanja. Čim prej se pozdravi.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 11:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


Z družbo se 17.1.2014 odpravljamo v Tignes nastanjeni bomo v Val Carletu. Zanima me par info. kakšna je povezava med kraji Val Claret, Le Lac in Le Lavachet, ter koliko so med seboj oddaljeni približno, kar se vidi po slikah bi rekel da je Val Carlet malo bolj oddaljen od ostalih dveh krajev, če se odpravimo v Le lac (bazen al pa žur...) se, da peš ali je treba it z busom, na agenciji piše, da vozijo busi med kraji. Ima kdo kaj izkušenj s temi busi ali vozjo skoz ali majo kaksen vozn red ali bolj po francosko:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja Stran 12 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Tignes
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB