Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Val d'Allos La Foux - naše izkušnje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 12:39 am    Naslov sporočila: Val d'Allos La Foux - naše izkušnje Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Pozdravljeni!

Glede na to, da ni nič kaj odprtih tem o tem smučišču, sem se odločila, da ga malce pokomentiram, ker tudi meni osebno pride prav takšna informacija in je prav, da jo delim z vami.

V Val d'Allos-u smo letovali pred kratkim, cena ugodna, za manj skoraj ne gre. Slike so delovale prijetne, ne moremo jih primerjati z dopustom poleti, ker je to pač zima in imamo malo drugačne zahteve/potrebe.

Vozili smo se 12 ur, prispeli ob 15:45 popoldan, naredili 10 minutni sprehod potem pa odšli na check-in v recepcijo hotela Les Balcons du Soleil.
Problem: premalo zaposlenih v recepciji glede na to, da je sobota glavni dan izmenjave po dolgi vožnji, še čakaš v vrsti.
Ko le pridemo na vrsto ugotovimo, da samo ena oseba tam zna osnove angleščine, sodelavka bolj slabo, šef recepcije niti malo po angleško.
Se vpišemo, vplačamo avkcijo, ob tem prejmemo kup papirjev, nekaj izpolniš takoj, nekaj ob koncu (izkušnje, mnenje o hotelu,...). In pozor, na A4 formatu je napisan ves inventar apartmaja, katerega moraš prešteti in vpisati (od vsake žlice posebej, do metle za pometanje, krtačke za školjko). Zakaj bi morala to jaz popisovati? Dam 3 žlice v žep in napišem na list, da 3 manjkajo? Nelogično.
Ok dobro, že mora biti tako. KONČNO dobimo ključe od apartmaja, vstopimo in... RAZOČARANJE! Kje je apartma, ki je bil na prikazni sliki, ko smo rezervirali? Ni ga bilo. Samo neka miniaturna soba, kuhinja v širini enega metra skoraj brez delovnega pulta, televizija ne vem, če je še lahko manjša. Še dobro, da smo vzeli apartma za 6 oseb, čeprav smo bili štirje, ker ne vem kako bi se premikali v manjšem apartmaju, verjetno bi si morali določiti dnevni red kdaj bo kdo kaj počel in kje se bo v tistem času nahajal.
Smo si rekli dobro, nimamo kaj, dolgo pot smo prevozili. Začnemo s popisom inventarja, 30% stvari ni bilo ok, smo preštevali, pomagali si s slovarjem tako, da nam je popis vzel približno pol ure. Vse manj mi je bilo všeč. Medtem, ko smo šteli stvari, naletimo na raznovrstno umazanijo v skodelicah in potrpljenje nas je minevalo. Potem smo prišli že tako daleč, da smo naredili en preizkus kako bi izgledal raztegnjen kavč kjer bi dva spala in, če bi še ob tem sploh ostalo kaj prostora za ''mimo it'' ponoči, če se gre na wc. Raztegnemo kavč in glej; ena noga kavča zlomljena?! Kaj sedaj, če bomo tiho, bomo izpadli krivi na koncu... in to je bila pika na i.
Odidemo proti recepciji, srečamo Slovenca, ki sta bila že spodaj pred nami, isti problem, vse umazano, pol inventarja manjka, skratka nezadovoljstvo. Na žalost smo naleteli ravno na šefa, ki ne zna angleško, mu pokažemo sliko-kavč smo poslikali, če slučajno ne bi razumel in on začne: ''vui vui, tehnique, tehnique! Jaz rečem: nič tehnique, NEW ROOM!
Žal ni razumel. Ok, gremo v sobo, pol ure mimo ''tehniqa'' od nikoder, soba pa čedalje manj všečna. Malce smo še počakali potem pa odklop, imela sem vsega dovolj in poklicala kontaktno št. agencije, se je oglasil, sem pojasnila in poklical bo nazaj, je rekel. Po 5ih minutah je res, priskrbel nam je novo sobo. Odidemo zopet na recepcijo, so že vedeli kdo smo in kaj želimo. Počakali smo 10 min, da je čistilka počistila našo sobo - če lahko temu rečemo čistilka. In končno z vsem upanjem odrinemo v novo sobo, ki je v sosednji zgradbi v 5. nadstropju. Odpremo vrata in...ISTO! Zopet razočaranje, očitno ne premorejo apartmaja, kot je bil na sliki - vsaj podobnega. Pregledamo kuhinji, zopet umazana skodelica - jo je šef dobil kar v roke in jo odnesel (ni čudno, da manjka inventar). Nimamo kaj, morali smo se sprijazniti, je bila vsaj 1 kvadratni meter večja.
Odidemo nazaj v prejšnji apartma po stvari, potem dol in vse znositi v drugi apartma - za en teden ni ravno malo stvari. Aja mimogrede, sem omenila, da je apartma bil odklenjen, ko smo prišli po stvari? Tehniq je popravljal kavč. Mi pa imeli vso prtljago, laptopa in stvari, ki imajo vrednost, tam. Škoda besed. V novi apartma smo se dokončno vkrcali ob 20:30, se pravi po dolgi vožnji smo se 3 ure uvarjali še s ''hotelirskimi'' problemi in uslužbenci.

Smučišča? Ne vem kje so našli 230km prog. Res pa je, da jih je več kot v SLO.

Urejenost prog? Še kar, mogoče bi z ''ratrakom'' lahko vsak dan zvečer šel enkrat gor in dol po vseh progah, ne samo po eni.

Vlečnice? Sem pričakovala več, naprimer na eni sploh ni naslona iz blaga ampak se enostavno nasloniš na železno konstrukcijo. Drugače pa nič posebnega.

Cene? V trgovini so živila malček dražje kot pri nas, smučarska oprema je dosti cenejša - priporočam nakup.

Kadilci - nabavite si cigarete v SLO, mi smo dali za škatlo cigaretov v baru (ker je bilo že drugo zaprto) 9 eur, načeloma so od 6-7 eur.

Enkrat smo šli v Pra-Loup - ne priporočam, ker je povezava do tja utrujajoča. Bolje z avtom naokoli. Drugače pa je tam OK smučišče z gondolami.
Drugič smo šli v kraj Val d'Allos, tam smo se nasmučali, res lep kraj, čudovito urejeno proge in lepe.

Aja še to...bognedaj, da sneži v času bivanja tam, imajo 2 lopati za kidanje pa še to v času nedelovanja recepcije zaklenjene v prostoru recepcije, ne moreš priti do njih.

Internet? Ne vem, nisem jih razumela, enkrat je bilo rečeno, da je na recepciji zastonj, pridemo naslednji dan, smo rabili kodo, jo dobimo, pridemo s kodo naslednji dan in je kar naenkrat tudi na recepciji plačljiv. Mislim pa, da je 15 eur za en teden, nisem pa sigurna... oz. zaposleni niso.

To so naše izkušenje, upam, da sem pomagala. Vseeno smo si naredili lep dopust, bolje kot biti v službi, ampak na to smučišče ne grem več.

LP,
I
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Prvič v Franciji, ane?

Daj še kakšno sliko prilepi, da malo vidimo kako izgleda.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Elanka, to je Francija bil 2X, ampak sem se že prej pripravil, da se v Francijo ne gre čamit v apartmaju, ampak smučat.
Drugače pa tudi IT. ni nek presežek.

Plazma









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Pa saj ne izgleda slabo
http://sl.ski-france.com/ski-resort-espace-lumiere/val-d-allos-la-foux/balcons-du-soleil/?sr=1




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Moje izkušnje: apartma 4 zvezdice tudi v Franciji zelo spodoben. Posebno če gresta 2 v app. za 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


marko je napisal/a:
Moje izkušnje: apartma 4 zvezdice tudi v Franciji zelo spodoben. Posebno če gresta 2 v app. za 4.


Absolutno. Samo niso pa potem več to smešno nizke cene, o katerih se največ govori...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Damjan-doc je napisal/a:
Pa saj ne izgleda slabo
http://sl.ski-france.com/ski-resort-espace-lumiere/val-d-allos-la-foux/balcons-du-soleil/?sr=1






Ha ha, dobra, ravno včeraj sem gledala tele slike in se spraševala kje hudiča je potem ta soba?

Tole nikakor ni naša soba, pa smo bili v dveh. se pravi... ne vem od kje bi bila.


Nazadnje urejal/a Elan_ka Pon Jan 27, 2014 3:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Damjan-doc

Lahko samo rečem, da kuhinja na tvoji sliki je 3x večja od naše...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Amater:) je napisal/a:
Prvič v Franciji, ane?

Daj še kakšno sliko prilepi, da malo vidimo kako izgleda.


Ja, prvič

Ma res sem pričakovala več, ne toliko kot za dopust poleti, ampak nekako tako, da se lahko normalno premikaš.

Bom prilepila, ko pridem domov, mislim pa, da imam samo eno sliko, če jo imam - nismo želeli spominov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Elan_ka je napisal/a:
Damjan-doc

Lahko samo rečem, da kuhinja na tvoji sliki je 3x večja od naše...


Auč

Drugače pa to je kuhinja iz La joue du loup-a, kjer smo bili.

iz Alpe d hueza pa ne najdem slike

Ne vem, mi smo bili načeloma zadovoljni z apartmaji, ampak definitivno ne tako kot v It.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zavedati se moramo, da so običajni app v FR "zajčniki". Ampak smučanje
pa odtehta, ali ne?
Je pa res, da poznam samo Tignes in Va d isere.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Mislim, da bi bilo za boljšo primerljivost apartmajev dobro uporabiti tudi primerljive cenovne razrede. V Franciji recimo app + skipass za 250 - 300 eur ali samo app v Italiji za 300 eur pač niso primerljive stvari.

Mi je žal za tvojo izkušnjo elanka. Če ste prvič v Franciji, sem vprašal, ker te je zmotilo par stvari, ki so tipično francoske in bolj stalni gosti tam niti malo ne sekiramo več. Recimo kuhinjska oprema je tradicionalno nesorazmerna - imaš 5 vilic in 17 nožev, pa dva kozarca za vino in 9 za šnops... tega tudi pri pregledu apartmajev ne upoštevajo. Po drugi strani pa (po mojih izkušnjah) niti najmanj ne komplicirajo, če prideš na recepcijo iskat kakšen krožnik, posodo za kuhanje in podobno... pač potrošni material.

Urejenost prog je overall slabša kot v Italiji in Avstriji, imaš pa zato ogromne terene za off-piste smučanje in bolj umirjeno atmosfero, ker ni desetine koč iz katerih seka dj Otzi.

Podobno kot s priborom, je tudi z internetom. Pomojem v bistvu še dobro, da niste kupili wi-fi paketa. Po mojih izkušnjah dela zadovoljivo tam od 00.00 do 8.00 zjutraj, ob 6h popoldne pa je hitrost kakšnih 5 kb/s, ker se vsi obesijo gor po večerji.

Velikost apartmaja - kot že rečeno se da dobiti zelo, zelo spodobne apartmaje v 4*+ apartmajskih hišah, drugje je pa pač malo loterije. Kljub temu, da je sicer zelo grdo, da na spletni strani zavajajo s fotografijami, je eno osnovnih pravil pri smučanju v Franciji, da vzameš eno številko večji apartma. Čeprav po drugi strani, se da preživeti tudi v panju... jaz sem bil že v polnem 4/4 apartmaju v Tignesu, pa sploh nismo kaj dosti opazili majhnosti, ker smo imeli cel teden sonce in smo v apartma hodili več ali manj spat in nihče ni imel energije iskati težav po vsakodnevnem smučanju od jutra do zaprtja žičnic.


Pod črto - jaz ti vseeno priporočam, da daste Franciji še kakšno priložnost, meni se je zdi vredna.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Žal resnično nimam prav nobene slike od apartmaja...

Sigurno bomo še šli v Francijo, vendar se bomo pa prej malce bolj prepričali. Tudi tale forum mi ne bi pomagal kaj dosti, da NE BI šli v Val d'Allos, ker skoraj nič ne piše o tem smučišču. Se mi pa zdi, da bi lahko vsaj objavljali realne slike, naprimer takšne slike kot se objavljajo tukaj.


Ja sedaj vidim, da je povsod isto. Je pa res, da če nekdo napiše, da je bil apartma lep in proge super je to relativno tudi tukaj na forumu. Tako, da je dejansko najbolje kar it pa kar bo, bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Damjan-doc

kuhinja, ki si jo nazadnje prilepil, je še vseeno večja od naše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Elan_ka je napisal/a:

Sigurno bomo še šli v Francijo, vendar se bomo pa prej malce bolj prepričali. Tudi tale forum mi ne bi pomagal kaj dosti, da NE BI šli v Val d'Allos, ker skoraj nič ne piše o tem smučišču. Se mi pa zdi, da bi lahko vsaj objavljali realne slike, naprimer takšne slike kot se objavljajo tukaj.


Jah, ni ravno tako obiskano smučišče kot L2A, AdH, Tignes, Val Thorens... sicer pa imaš afaik večinoma podano kvadraturo apartmajev in imaš sedaj vsaj predstavo kaj pomeni določena velikost.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB