Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarska očala

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Smučarska očala « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Univerzala očala za vse razmere boš težko dobil. Če smučaš le v sončnem vremenu - dobri vidljivosti, ti bodo "smoke" očala dobro služila, če pa te tudi slabo vreme ne odvrne od smučarije, izberi raje kakšen drug model, z manj zatemnjenimi stekli. Aja, pa če imaš čelado že kupljeno, ni nujno, da ti bodo očala dobro sedle nanjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baterija
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 05, 2014 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Sep 2013 10:37
Prispevkov: 16


Trenutno imam očala za nočno in za malo bolj oblačno in tudi v snegu so se mi dobro obnesla, če bi bile pa te dobre pa bi si kasneje nabavil samo eno iridium šajbico za ta okvir
po merah bi tudi v čelado moralo pasati vse saj so samo 6 mm širše od mojih sedanjih ki imajo še malo prostora

kaj pa glede kvalitete bi bilo treba kaj pocebaj pazit, kar niem nikjer na nobene tudi tujem forumu našel nobene debate o teh očalih
_________________
Elan amphibio 12
2013/14: Kranjska gora 3x, Rogla 5x, Krvavec
2012/13: Rogla 5x . . .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Po mojih izkušnjah, nobena očala niso neuničljiva. Če boš z njimi normalno ravnal, pa z njimi ne bi smel imeti imel problemov. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baterija
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Sep 2013 10:37
Prispevkov: 16


Bom poizkusil srečo pa, ko jih dobim in sporbam sporočim kako so
_________________
Elan amphibio 12
2013/14: Kranjska gora 3x, Rogla 5x, Krvavec
2012/13: Rogla 5x . . .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
capricorno
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 06, 2014 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2013 12:00
Prispevkov: 13


Ima kdo Briko čelado? Katera očala lepo sedejo nanjo?
Do sedaj sem imel tudi očala Briko, vendar se je blago naokoli malenkost potrgalo. Do sedaj sem pomeril Oakley očala vendar mi niso izgledala najbolje v kombinaciji s čelado (previsoka zgoraj ter nekako predebela).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Saj si si že sam odgovoril.....Briko očala normalno....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sigurno najbolj paše očala in čelada iste firme.
uničiš pa vsaka očala...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
capricorno
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2013 12:00
Prispevkov: 13


Sliši se enostavno ČE dobiš Briko očala
Torej tudi Adidas očala pašejo, če bo kdo iskal
Odvisno od modela seveda..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Malo gledam smučarska očala in me zanima dejanska razlika med fotokromnimi in polariziranimi lečami.
Vem, da fotokromne sliko potemnijo, ko pridejo v stik z uv svetlobo, polarizirana pa izničijo odboje sonca.

Ima kdo ena ali druga očala in kako se obnesejo v sončnem oz. malo oblačnem vremenu.


hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2014 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Fotokromatske so top šit, ker se prilegajo svetlosti in so zaradi tega enako primerne tako za sončne kot tudi oblačne dni.
Polarizirane so pa povsem odveč. Še več, znajo celo škodovat, ker ti v določenih situacijah prikrijejo odboj ledene ploskve.

Še članek na temo slabosti polariziranih očal pri smučanju: http://www.sportwissenschaft.rub.de/mam/spomed/mitarbeitende/Jendrusch/polarisierende_filter_jai-11-2010.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Hvala za odgovor in članek!
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

NoriSnezak je napisal/a:
Fotokromatske so top šit, ker se prilegajo svetlosti in so zaradi tega enako primerne tako za sončne kot tudi oblačne dni.
Polarizirane so pa povsem odveč. Še več, znajo celo škodovat, ker ti v določenih situacijah prikrijejo odboj ledene ploskve.

Še članek na temo slabosti polariziranih očal pri smučanju: http://www.sportwissenschaft.rub.de/mam/spomed/mitarbeitende/Jendrusch/polarisierende_filter_jai-11-2010.pdf

Jaz že leta uporabljam foto leče za korekcijska očala (z dioptrijo) za vsak dan in tudi športna. V splošnem je to edina možnost, če hočeš kaj videti, ko greš v gostilno ali v postajo žičnice. Stekla morajo biti kvalitetna, da so povsem črna ob močnem soncu na snegu, na običajen sončen dan pa samo malo obarvana. Edina slabost je, da v določenih primerih difuzne svetlobe (redko) tudi povsem potemnijo in se z njimi vidi bistveno slabše.

Polarizacijskih na snegu še nisem uporabljal, pač pa na jadranju, kjer je vidljivost dejansko bistveno boljša. Kontrast je bistveno boljši in z lahkoto vidiš predmet na vodi ali celo pod njo, katerega brez polarizacijskih očal ne bi opazil. Sem pa letos kupil ena pregrešno draga smučarska očala, za katera ne vem še točno, kakšna je tehnologija (bom pogledal), ampak se v odvisnosti od vremena spreminja barva stekel. V megli so roza in večajo kontrast, v soncu pa so jantarna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Jaz sem prej imel Alpinina s polarizacijskim steklom, zdaj imam pa Bollejeva s fotokromatskim steklom in morem reci, da so slednja boljse. Edino kar me moti je to, da na hitrem prehodu iz svetlega na temno ne posvetlijo takoj...Recimo, na Rogli, kjer je pol Kosute v senci pol pa na svetlem in ko se vozis in gledas na svetlem pri prehodu v senco ne posvetlijo takoj ampak potrebujejo nekaj sekund...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2014 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Marko, prosim sporoči proizvajalca in tip..
Hvala LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
and1nina
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 24, 2014 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 19:38
Prispevkov: 1


Katera očala najbolj priporočate za boljšo vidljivost v megli in difuzno svetlobo? Katero firmo? Polarizirana? Fotokromatska?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarska očala
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB