Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh vs Krvavec

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Stari vrh vs Krvavec « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2013 7:07 pm    Naslov sporočila: Stari vrh vs Krvavec Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


Kaksno je smucisce proti Krvavcu?
Rad karvam z snowboardom oz. freeride v celcu, zanima me koliko so zahtevne proge proti krvavcu-njivice črna ali pa zvoh, dolzina in sirina prog, moznost za celc ...
Jurgovo na Rogli mi je pogojno dobra proga, Golte so mi pa smucisce za otroke
Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2013 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Se mi zdi, da je zahtevnost kar podobna. V obeh primerih imaš glavno progo ob sodobni napravi, je kar zahtevna rdeča proga z več varintami. Za naše razmere sta progi razmeroma dolgi. Meni je na Starem Vrhu lepša in zdi se mi daljša, sploh če jo podaljšaš z vlečnico. Na Krvavcu pa je več variant in prog. Stari Vrh je seveda manjše smučišče, celc boš pa tam videl enkrat na 10 let. Meni je smučišče izvrstno (seveda v kategoriji manjših smučišč) in tudi s ceno in z delom upraviteljev sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2013 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Zame zmaga stari vrh sploh za dopoldansko smuko. Sem bil pa večkrat malo razočaran na nočni.Ampak te krvavec sploh nima. Če hočeš celc bo pa krvavec boljša odločitev razen če bo tolko snega kot lani
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2013 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Treba je povedati, da se za razliko z nekaterimi drugimi smučišči na Starem vrhu tudi za nočno zelo potrudijo in uredijo smučišče, vendar je nočna na Starem po mojih izkušnjah vedno malce loterije. Razen kadar je pri temperaturah globoko pod ničlo na progah star zbit sneg, je težko predvideti vnaprej, ali bo na nočni beton, čofta, moka ali idealne razmere, tudi če dobro spremljaš vreme. Včasih je velika razlika ne samo med zgornjim in spodnjim in sončnim in senčnim delom smučišča, ampak celo med levim in desnim delom proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2013 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


A je razlika med sezono v snegu, glede na to, da je Stari Vrh nizji od Krvavca, sam bordam 4 leta in sem opazil, da ce je odjuga oz topleje spusti tud na Kaninu al pa Voglu, nisem pa nek ekspert ...
Do zdej sva z punco kupovala sezonsko, ker preziviva vse vikende od decembra do aprila na smuciscu do zdej na Krvavcu, pa se za en teden greva nekam drugam, zdej me pa Stari Vrh mika, pa se nocna je ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz si sicer ne predstavljam, da bi celo leto smučal samo na Starem vrhu, pa si tudi samo za Krvavec ne. Moje izkušnje iz po cca 5 smučanj na leto na vsakem od obeh so take, da je bilo v zadnjih letih na Krvavcu kar precej naravnega snega. Ob nekaj večji gneči na smučišču in bolj sončni legi se Krvavec klub višji legi celo prej zmehča. Stari vrh ima mnogo bolj osojno lego, skoraj samo kompakten sneg in 2x dnevno teptanje. Večkrat je bila tudi taka inverzija, da je bila na Krvavcu odjuga, na Starem vrhu pa vsaj spodaj pod ničlo. So bila pa tudi daljša obdobja vdora toplega zraka, ko je bilo recimo na Krvavcu še kar znosnih par stopinj nad ničlo in smuka relativno ugodna, na Starem vrhu pa +10 in čofta že zjutraj.

V vsakem primeru pa je na Starem vrhu sezona bistveno krajša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winter
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 02, 2013 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2011 21:37
Prispevkov: 36


Super hvala
Bi vzel za vsa slo smucisca sez. za 400 600 pa ne dam, tko da ce kdo zrihta
Z punco nama je snowboarding super in si ne predstavljam da bi sov 10x v sezoni ... 40x pa je ze bols hehe
Me ze zdej srbi mogoce molltal, sam 170 km v eno smer ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 12, 2013 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

No še kar se celca tiče, ostalo je bilo bolj ali manj povedano. Zadnjih 10 let redkokatera sezona, da se ne bi dalo vsaj par dni na leto ujeti celca. Ker gre za travnike in gozd in ne skalnato podlago je dovolj že precej manj snega, da se da vozit brez škode za smuče. Pa prednost je da se lahko prevozi praktično vse, saj plazov ni, razen par brezen na vrhu, ki pa so bila letos celo označena, čeprav so daleč od proge, tako da ni nevarnosti da kam padeš. Malo previdnosti seveda vseeno ne škodi, ker je precej poti, ki sekajo teren. Pač če je dobra zima kot letos se tudi celca najde.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pathron
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2013 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2013 11:39
Prispevkov: 15


ce hoces celc na starem vrhu morš it z vlečnico do vrha smučišča pol pa desno not v gozd zapeljat,je pa teren "suveren" ker so smreke na gosto posejane pa klanca je tud dost tko da ni glih za vsakogar. če je dost snega je men to zelo dobra freeride proga.tak da o celcu na 10let ne govorte če ga sami ne najdete še ne pomeni da ga ni haha. js ga vsako leto dobim kokr ga hočem za vas pa nevem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ti si najbrž zak jackson, da si ga že tudi v tej sezoni našel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Stari vrh vs Krvavec
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB