Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 saalbach hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Se vdam. Ja, Tamar in Jesenice, japajade. Sam ni mi jasno kako pri vsej silni pameti, ki jo premoreš, v dobi interneta in treh klikov do ekstaze colaš neki 3 mesce vnaprej za predsezono in pol kokodakaš, kako ti niso vseh 200 km idealno speglal.

Tud to mi ni jasno, zakwa potem na drugih smučiščih po Salzburškem ne raste debelina snežne odeje po 5-10 cm na dan, če so pogoji res tako idealni.

V globalu se strinjam s teboj. Na spodnjih progah je bilo mraz, zgoraj pač ne z izjemo nedelje. Sigurno bi lahko naredili več pri umetnem zasneževanju. Zmeraj se da narediti več. Ampak realno, a res pričakuješ, da bo kdo to delal ? To je v bistvu pojnt mojega nasmihanja, žičničarji so pač ena posebna kasta in jaz res ne vidm velikih razlik med našimi žičničarji, jodlarji, Švicarji, Francozi. Odstopajo Italjani v + pri samem ratrakiranju, ker so pač mal bolj picajzli. Hvala bogu.

Upam pa, da si se pod črto vseeno nasmučal in da ni tako zelo črno. Tud v Dolomitih niso vse proge odprte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Salbach in Hinterglemm sta pa ja eni od bolj znanih smučišč za kratke rokave, ne vem zakaj se silite že v začetku decembra gor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
Se vdam. Ja, Tamar in Jesenice, japajade. Sam ni mi jasno kako pri vsej silni pameti, ki jo premoreš, v dobi interneta in treh klikov do ekstaze colaš neki 3 mesce vnaprej za predsezono in pol kokodakaš, kako ti niso vseh 200 km idealno speglal.

Tud to mi ni jasno, zakwa potem na drugih smučiščih po Salzburškem ne raste debelina snežne odeje po 5-10 cm na dan, če so pogoji res tako idealni.

V globalu se strinjam s teboj. Na spodnjih progah je bilo mraz, zgoraj pač ne z izjemo nedelje. Sigurno bi lahko naredili več pri umetnem zasneževanju. Zmeraj se da narediti več. Ampak realno, a res pričakuješ, da bo kdo to delal ? To je v bistvu pojnt mojega nasmihanja, žičničarji so pač ena posebna kasta in jaz res ne vidm velikih razlik med našimi žičničarji, jodlarji, Švicarji, Francozi. Odstopajo Italjani v + pri samem ratrakiranju, ker so pač mal bolj picajzli. Hvala bogu.

Upam pa, da si se pod črto vseeno nasmučal in da ni tako zelo črno. Tud v Dolomitih niso vse proge odprte

Čudno, da mi pri svoji silni pameti nisi pojasnil, kako so lahko potem zasneževali iz par topov na srednji višini, ki je bila najtoplejša in kako lahko pojasniš tisto slikco termometra na najtoplejši dan. Vsekakor je bilo v tej dolini nekoliko hladneje in to dlje kot si šel po dolini navzgor. Ampak vidim, da se v glavnem strinjava. Vsekakor bi lahko naredili bistveno več že prej in tudi še ta teden. Pa mislim, da tudi v prihodnje ne bodo, tudi če bodo pogoji primerni. Ja in mene to jezi. Zračunal sem, da me tako smučanje stane enih 30 EUR na uro, lahko pa zraste tudi do 50. Mislim, da na Salzburškem na predsezonce gledajo kot na drugorazredne goste in da ima večina Salzburških smučišč precej podobno politiko. Sem bil na smučišču, ki so ga preorali, da se ne bi smučarji vozili po njem. Izjema je morda le Schladming, ki sneg dela čim prej, a prog in povezav tudi ne odpre niti kadar je to možno in potrebno. In ja tudi ob polovični zaprtosti prog je Saalbach še vedno izvrstno smučišče. In ja Kronplatz ima odprte vse proge, tudi lani jih je imel in leto pred tem tudi. Pa še par slik, da ne bomo samo godrnjali. Takole zgleda tabla odprtih prog. To pomeni "da so odprte vse glavne proge"



Tole je najbolj opazna novost tega leta. Lepotica Roswaldbahn ni kakšna velika pridobitev za smučarje, jo je pa lepo videti, čeprav je ena tistih naprav, ki se same zaprejo in se potem ne moreš premaknit.


Tole sem pa slikal, ker je proga Standard (na koncu doline) označena z modro, pa je en del strm približno kot krvavške Njivice. Na sliki sicer ne izgleda tako, ampak si težko predstavljam, da bi sem vlekel kakšnega prestrašenega začetnika:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Topove sem zakopu(pomoje so mal testiral v soboto, nedelja je pa za njih Gospodov Dan), posplošuješ pa še vedno za moj okus preveč in brez potrebe. Če že nabijaš o drugorazrednosti predsezonskih gostov, naj te spomnim samo, da čist vseeno jim pa le ni, saj imajo otroci in mladostniki do 19 leta ob sobotah karto za 10 ojrov celo sezono, otroci do 15 leta pa ob nedeljah v predsezoni zastonj. Pa brez teh popustov je za družino v sestavi 2+2 otroka nad 8 let razlika med Dolomiti (tvojim Kronplacom) in Saalbachom 20+ ojrov v korist slednjega. Pa nism niti slučajno fan Saalbacha, osebno si celo mislm, da nima kaj delat v Top10 avstrijskih smučiščih. (tale Bergfex lestvica z OT-jem na prvem mestu je itaq smešna oziroma res ne vem, kateri kriteriji so vključeni v oceno). Hočem rečt, res dobiš za svoj denar v Dolomitih na področju priprave prog več, ampak z mal sreče s snežnimi razmerami pa tudi Saalbach ni slab.
Pa poleg vsega si za svoje smučanje izbral še angebote Tag Salzburg fahrt Schi, tko da si še dobr prošao glede na tiste fotke. Jazd bi bil zadovoljen, da majo kakšn cm manj kot njihovi sosedi in da niso holcerčki mal bolj navalili. (predstavlji si OT naval).

Roswaldbahn je pa res lep. A to misliš na lovilce za male otroke, ki te stisnejo med nogami, al zakaj se ne moreš premakniti, ko se zapre ?

Pa nauš verjel, lani sem bil na Kronplacu pred Božičem, ampak mi je v Dolomitih še kaj boljšega. Pa vreme je bil v Dolomitih lep, v Avstriji pa precej slabši. (no danes bi dal marsikaj za ponovitev lanskega sneženja).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Hej, potem sva bila pa ob istem času na Kronplatzu in si lahko tam videl, kako se zasneži proge in kako se vse dnevno tepta tudi za nič smučarjev.

Glede drugorazrednosti me nisi razumel. Meni izgleda, da imajo v nekaterih smučiščih zakoreninjeno miselnost iz preteklosti, ko so bili bolj odvisni od naravnega snega in je bilo v decembru zato manj odprtih prog. Zdaj, ko jim tehnologija to omogoča, pa se jim še vedno zdi normalno, da je na začetku sezone odprtih manj prog (tudi če so pripravljene), ker je tudi cena nižja. Kot sem že rekel, to je tako, kot da bi septembra na morju imel pol manjši zrezek, ker je posezona.

Kronplatz sploh ni moj, čeprav sem najbrž med tujimi smučišči tam naredil največ dni, ga samo omenjam, ker so določene stvari tam najboljše in ker je Slovencem dobro poznan. In glede cen jaz vidim stvar drugače. Saalbach nikakor ni smučišče, ki bi svojo prednost iskalo z nizkimi cenami. Nasprotno, je med dražjimi, tudi hoteli so tam precej zasoljeni in v istem času bi lahko v Kronplatzu dobil cenejše pakete. V sezoni je cena dnevne karte v Saalbachu 3 EUR višja kot na Kronplatzu, dražje so tudi večdnevne karte. Je pa res, da večina smučarjev vzame Dolomiti superski in da poleg glavne sezone na Kronplatzu obstaja še visoka sezona, ki je še dražja.

Tele lestvice so pač stvar okusa. Bergfexova je na podlagi ocen smučarjev in teh ocen je zelo malo. Odločilni so smučarji, ki ne poznajo prav veliko smučišč. Sem jo pogledal. Med prvih 20 jaz sicer še nisem bil na 3, 8 11 in 20, ampak bi preostale jaz razvrstil precej drugače. Med naštetimi je zame Saalbach še vedno na stopničkah. Ena od velikih prednosti smučišča je tudi v tem, da tam tudi v glavni sezoni ni pretirane gneče niti na progah niti na napravah, sploh če se malo izogneš napravam krožne poti.

Ja, Roswald bahn je v resnici še lepši kot na sliki. Še stebri so pobarvani z eno tako lepo temno barvo. Malo utesnjen si zaradi lovilcev, pa še sedež je tak kot v športnem avtu in palčke za smuči so zelo kratke. Meni so nekako udobnejše sedežnice, kjer se lahko usedeš čez 2 sedeža in malo migaš.


Na tejle sliki se vidi, da je tudi na prisojni strani na vrhu kar precej naravnega snega. Tole je na poti proti Leogangu.


Leogang je povsem v megli. V istem času je bilo v Salbachu povsem jasno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 Stran 6 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » saalbach hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB