Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Sella ronda « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glej Svit, na straneh superski Dolomiti je načrtovalec poti, ki ti izračuna, koliko traja smuka povprečnega smučarja od ene do druge točke. Čakanja in počitki niso vključeni. Lahko si izračunaš posamezne odseke, pa boš videl, da bi šlo tudi z vključenim kosilom in Marmolado. Smeškota sem pa vstavil zato, ker se mi zdi tako norenje smešno in jaz kaj takega ne bi poskušal. Pred 30 leti sem pa še bil tako neumen, da bi se šel staviti, da lahko Sello Rondo v enem dnevu presmučam 4x. Zdaj mi je pa že prvič zoprna, če je malo več ljudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Kaj pa če je vse res??

Fischer tisit krog iz Corvare na Seisser Alm se da narediti brez posebnega norenja. Po uradnem izračunu se iz Corvare na SA pride povprečno v 1:39 minut, kar se sicer meni zdi nekoliko malo časa za 11 naprav (med njimi se celo večnost pelješ na Borestu) in 3 dolge spuste (iz Gardene, Ciampinoia in Cecede). (Pri tem kalkulatorju je dobro imeti malo rezerve, iz Olanga na SA se menda pride v 3 urah.) Potem si lahko vzameš recimo ene 2 urci za SA in da prideš do Saltrie, bus vozi 20 minut. Ob 13. uri si tako že na Monte Pani in lahko še mirno narediš Sella Rondo, greš vmes na kosilo, ali pa skočiš še na Marmolado . Jaz bi sicer raje ostal dlje na SA in si ga vzel bolj na izi.

Norenja je manj kot če greš recimo iz Kronplatza delat Sella Rondo ali iz Ortiseia do Marmolade in nazaj, ali iz Canazeia do Cortine itd. V glavnem brez problema, če ne zaviješ prevečkrat iz smeri, če ti kakšna proga ni tako všeč, da bi jo peljal večkrat, če ni kakšne pretirane gneče in če ne čepiš predolgo v gostilni.

Mislim pa, da je vseeno to premalo časa, da bi prevozil celoten Seisser Alm, sploh pa je nesmiselno iti na SA, če ga misliš samo preleteti. To je eno tako tipično uživaško smučišče, kjer se je treba tudi malo ustaviti, gledati čudovite hribe, spiti kakšen bombardino itd. Taka krožna pot bi bila, da kvečjemu malo povohaš SA in greš drugič gor za cel dan, ko boš nastanjen malo bližje.

Ko je zaprt Campinoi, je po moje zaprta samo črna proga, vsaj včasih je bilo tako. Aja bus stane 3 EUR, povratna 5EUR.


V počitnicah, kljub temu da nismo ravno počasni smučarji, nam to nii ratalo niti pod razno....že samo v Gardeni se na Campinoi izgubi skoaraj cela ura....tako da smo probavali in nam ni ratalo...,zdaj pa ko voli nek izvoli.. raje se potegnem, če že , na Passo Gardena pol pa grem to pogledat, ampak iskreno mi nekaj ni, ker to niso proge zame...podobno pač kot Sella Ronda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


marko je napisal/a:
Glej Svit, na straneh superski Dolomiti je načrtovalec poti, ki ti izračuna, koliko traja smuka povprečnega smučarja od ene do druge točke. Čakanja in počitki niso vključeni. Lahko si izračunaš posamezne odseke, pa boš videl, da bi šlo tudi z vključenim kosilom in Marmolado. Smeškota sem pa vstavil zato, ker se mi zdi tako norenje smešno in jaz kaj takega ne bi poskušal. Pred 30 leti sem pa še bil tako neumen, da bi se šel staviti, da lahko Sello Rondo v enem dnevu presmučam 4x. Zdaj mi je pa že prvič zoprna, če je malo več ljudi.


Glej... ne vem kako na tej strani merijo čas trajanja povprečne smuke, lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da ni realno. Pa nisem ravno počasen smučar (hiter pa tudi ne). Razen seveda, če se na skrajni točki (recimo pod Marmolado ali pa v Kastelruthu) gre na bus in tako pride nazaj na izhodišče (npr v Corvaro).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2013 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pa, ali morate res drvet ves čas???
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 06, 2013 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
[
V počitnicah, kljub temu da nismo ravno počasni smučarji, nam to ni ratalo niti pod razno....že samo v Gardeni se na Campinoi izgubi skoaraj cela ura....tako da smo probavali in nam ni ratalo...,zdaj pa ko voli nek izvoli.. raje se potegnem, če že , na Passo Gardena pol pa grem to pogledat, ampak iskreno mi nekaj ni, ker to niso proge zame...podobno pač kot Sella Ronda.


Če čakaš 1 uro v vrsti, je seveda čisto vaseeno, ali smučaš dol potem lepo na izi 5 minut ali pa voziš smuk 2 minuti. V vsakem primeru ne prideš nikamor. V takem primeru bi jaz raje spet začel nositi s seboj tekaške smuči ali pa šel na kakšno vaško smučišče. Ko sem bil nazadnje med počitnicami v Dolomitih ni bilo pretirane gneče, smo se pa seveda žičnicam v Sella Rondi izogibali, malo zaradi gneče, malo zato, ker je tam vedno nekako nervozno razpoloženje. Za transfer v drugo dolino je treba biti zelo zgoden in potem smučati po malo bolj odmaknjenih progah (npr. Seisser Alm). Je pa seveda res, da če se boš z zgodnjim začetkom iz Corvare gneči na prvem prelazu še nekako izognil, te bo najbrž že ujela na Ciampinoiu.

Fischer, če še nisi bil na SA, se mi zdi, da to niti ni pravo smučišče zate. Tam ni kakšnih dolgih in strmih prog, kjer bi rabil tekmovalne veleslalomke. Tam je bolj tako, vmes kakšen dan da se spočiješ in umiriš. Sploh je pa super, če imaš kakšne otroke ali malo manj vešče odrasle zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


marko je napisal/a:
Glej Svit, na straneh superski Dolomiti je načrtovalec poti, Pred 30 leti sem pa še bil tako neumen, da bi se šel staviti, da lahko Sello Rondo v enem dnevu presmučam 4x.


Tole pa ne kupim, še posebej ne pred 30 leti, ko so bile naprave zelo počasne. 3x dokazano gre.
Tale Seiser Alm je iz stališča smučarskih prog eden najbolj brezveznih delov Dolomitov, je pa seveda scenski, malo odmaknjen od glavnega navala smučarjev in je res potrebno potem tukaj uživati, ne pa dirkati s časom.
Tile avtobus prevozi v Dolomitih so delikatni, ne razumem čisto dobro zakwa so Grande Guerra in podobne neumnosti ratale tako popularne, ampak dejstvo je, da avtobusov je še vedno enako kot pred tem porastom zanimanja. To pomeni, da se ti lahko čisto enostavno zgodi, da na kakšnega ne prideš, naslednji pa je v razmaku 20-30 minut.
V zadnjih letih je zelo vprašljiva tudi delovanje dvosede iz Passa Giao proti ColGallini, kar v praksi potem pomeni še en ski-bus več iz 5Torri do Falzarega.
Pa še to : včasih si se lahko zanašal, da te bodo iz kakšne vukojebine potegnili na suho in varno tudi s kakšnim zamikom čez uradni čas delovanja naprav, zdaj pa kar dosledno zapirajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
[
V počitnicah, kljub temu da nismo ravno počasni smučarji, nam to ni ratalo niti pod razno....že samo v Gardeni se na Campinoi izgubi skoaraj cela ura....tako da smo probavali in nam ni ratalo...,zdaj pa ko voli nek izvoli.. raje se potegnem, če že , na Passo Gardena pol pa grem to pogledat, ampak iskreno mi nekaj ni, ker to niso proge zame...podobno pač kot Sella Ronda.


Če čakaš 1 uro v vrsti, je seveda čisto vaseeno, ali smučaš dol potem lepo na izi 5 minut ali pa voziš smuk 2 minuti. V vsakem primeru ne prideš nikamor. V takem primeru bi jaz raje spet začel nositi s seboj tekaške smuči ali pa šel na kakšno vaško smučišče. Ko sem bil nazadnje med počitnicami v Dolomitih ni bilo pretirane gneče, smo se pa seveda žičnicam v Sella Rondi izogibali, malo zaradi gneče, malo zato, ker je tam vedno nekako nervozno razpoloženje. Za transfer v drugo dolino je treba biti zelo zgoden in potem smučati po malo bolj odmaknjenih progah (npr. Seisser Alm). Je pa seveda res, da če se boš z zgodnjim začetkom iz Corvare gneči na prvem prelazu še nekako izognil, te bo najbrž že ujela na Ciampinoiu.

Fischer, če še nisi bil na SA, se mi zdi, da to niti ni pravo smučišče zate. Tam ni kakšnih dolgih in strmih prog, kjer bi rabil tekmovalne veleslalomke. Tam je bolj tako, vmes kakšen dan da se spočiješ in umiriš. Sploh je pa super, če imaš kakšne otroke ali malo manj vešče odrasle zraven.


Ma to se mi je zgodilo, ko sem šel na Secedo.....me že 10 let ne mika nobena Sella Ronda ipd (prevozil vsako v svojo smer in videl da to ni to).....ko mi več ni bit v Arabbi al pa Alta Badii, se vsedem v avto, pa grem malo v Civetto, Cortino, Passo San Pelegrino....Glede otrok je pa tako, da so že zadnji dve leti smučali s svojo družbo.....letos tako greva prvič sama po 23 letih.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


fischerpro3 .. eno vprašanje zate

tudi sam se namreč odpravljam še 6 zapored na ski opening v alta badio .. pa sem razmišljal da bi se malo zapeljal do Civette en dan, pa me samo zanima kaj se ti zdi boljše izhodišče za smučanje, Alleghe ali mogoče Selva di Cadore? Selva je namreč iz San Cassiana nekaj kilometrov bližje ( pravi viamichelin )

Lp
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2013 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

jaz sem šel čez Alleghe pa z gondolo gor....druge variante ne poznam....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

udi je napisal/a:
marko je napisal/a:
Glej Svit, na straneh superski Dolomiti je načrtovalec poti, Pred 30 leti sem pa še bil tako neumen, da bi se šel staviti, da lahko Sello Rondo v enem dnevu presmučam 4x.


Tole pa ne kupim, še posebej ne pred 30 leti, ko so bile naprave zelo počasne. 3x dokazano gre.

Mišljeno je bilo, da smo bili pred 30 leti tako neumni, ne pa da bi to naredil pred 30 leti. Tudi ni rečeno, da je to možno (v bistvu sploh nisem računal, sem rekel kar na pamet), je bilo ogromno takšnih neumnih stav v smislu, eden reče da pride naokrog 4-krat, drugi pa reče, da potem pride pa on 5-x.

Sicer me pa zanima, koliko časa ste porabili za 3 kroge in v kakšnih razmerah. Ste noreli, čakali... Sem šel namreč zdaj malo računat. Če se za en krog rabi dobri 2 uri, bi mogoče v idealnih pogojih z norenjem še prišel zadnjo furo na vrh zadnjega prelaza in potem v miru dokončal 4. krog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Ma to se mi je zgodilo, ko sem šel na Secedo.....me že 10 let ne mika nobena Sella Ronda ipd (prevozil vsako v svojo smer in videl da to ni to).....ko mi več ni bit v Arabbi al pa Alta Badii, se vsedem v avto, pa grem malo v Civetto, Cortino, Passo San Pelegrino....Glede otrok je pa tako, da so že zadnji dve leti smučali s svojo družbo.....letos tako greva prvič sama po 23 letih.....

Fischer glede na stil pisanja sem mislil, da si malo mlajši. Jaz letos prvič niti za prvi sneg niti za počitnice ne grem z otroki. Prej sem vedno vsaj enkrat uspel iti z njimi, pa tudi če sem moral vlačiti s seboj še njihove prikolice. Se kar ne morem sprijazniti in upam, da jih bom v februarju ali marcu lahko še kam zvlekel. Meni se nekako ne da zjutraj voziti čez prelaze, sploh ker so moji sosmučarji že tako bolj slabi pri vstajanju in bi šli prevozi na račun smučanja.

user mislim, da ni velike razlike, če se pelješ v Alleghe ali v Selvo, saj greš po isti cesti, od katere se malo pred Alleghejem odcepi pot v Selvo. Tistih par km v Selvo je bolj zavitih in v klanec, pa še žičnice niso v Selvi ampak malo naprej. Ne vem pa, če ni kakšne bližnjice iz Passo Falcarega do Selve, ampak jaz ti je v vsakem primeru pozimi ne bi svetoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


4x je nemogoče. Še 3x ne vem če. Sicer pa nisem nek ljubitelj hitrosti, da bi norel s časom......
Treba je upoštevat čakanje na naprave, gužvo na progi in veliko smučarjev, ki se učijo, "peš" odseke, kjer se je treba malo sprehoditi itd....

Osebno sem, ko sem hodil v dolomite, sem dal Sella Rodno čez samo v eno smer na dan, pa še to samo zaradi tega, ker sem "moral". Umes pa sem smučal predvsem na stranskih progah malo stran iz "najkrajše" poti, kjer so bile proge neprimerljivo boljše, prazne, itd......

Npr. iz Canazeia sem šel v Alta badio oz.La Villo, umes pa še malo odsmučal Arabbo, Colfosco, Val Gardeno....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

"Fischer glede na stil pisanja sem mislil, da si malo mlajši. Jaz letos prvič niti za prvi sneg niti za počitnice ne grem z otroki. Prej sem vedno vsaj enkrat uspel iti z njimi, pa tudi če sem moral vlačiti s seboj še njihove prikolice. Se kar ne morem sprijazniti in upam, da jih bom v februarju ali marcu lahko še kam zvlekel. Meni se nekako ne da zjutraj voziti čez prelaze, sploh ker so moji sosmučarji že tako bolj slabi pri vstajanju in bi šli prevozi na račun smučanja."

Bom vzel kot kompliment (ti mater, te pa še nisn tak stari) ....žal pri meni nikoli ni šlo drugače kot najdražja varianta (počitnice), ker je žena defektolog na osnovni šoli.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
udi je napisal/a:
marko je napisal/a:
Glej Svit, na straneh superski Dolomiti je načrtovalec poti, Pred 30 leti sem pa še bil tako neumen, da bi se šel staviti, da lahko Sello Rondo v enem dnevu presmučam 4x.


Tole pa ne kupim, še posebej ne pred 30 leti, ko so bile naprave zelo počasne. 3x dokazano gre.

Mišljeno je bilo, da smo bili pred 30 leti tako neumni, ne pa da bi to naredil pred 30 leti. Tudi ni rečeno, da je to možno (v bistvu sploh nisem računal, sem rekel kar na pamet), je bilo ogromno takšnih neumnih stav v smislu, eden reče da pride naokrog 4-krat, drugi pa reče, da potem pride pa on 5-x.

Sicer me pa zanima, koliko časa ste porabili za 3 kroge in v kakšnih razmerah. Ste noreli, čakali... Sem šel namreč zdaj malo računat. Če se za en krog rabi dobri 2 uri, bi mogoče v idealnih pogojih z norenjem še prišel zadnjo furo na vrh zadnjega prelaza in potem v miru dokončal 4. krog?


To se idite poleti......s kolesom..... ...pa da vas vidim....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2013 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Pred 30 leti se Sella ronde ni dalo narediti 4x v enem dnevu zaradi počasnih žičnic (takrat je bila edina "hitra" naprava na tem področju 4 sedežna kabinka Danterceppies, ki letoš doživlja že četrto prenovitev), danes tega ne zmoremo zaradi križev, ki jih nosimo na svojih ramenih in gneče na smučišču. Moj osebni "rekord" je 2x v enem dnevu, tam nekje okoli leta 1995, enkrat konec marca, v idealnih razmerah, ko so bili Dolomiti popolnoma prazni, delalo pa je vse. Iz Colfosca do Corvare in nato nazaj iz Corvare v Colfosco (naokoli, seveda). Ostal mi je še čas za obisk Porta Vescova v obeh smereh in Piz Sella v Val Gardeni v eni smeri ter gardenskega smuka v drugi smeri. Pa seveda 1/2 ure za kratko kosilo in pir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella ronda
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB