Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču????

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Nadzorniki na smučišču???? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

lenko je napisal/a:
Mene pa moti pri večini smučarjev ena stvar:
sarimari je napisal/a:
Sama se imam za zelo doboro smučarko


Če si zelo dober smučar, te načeloma noben ne bi smel od zadaj nabasat, ti naj bi tud že vedel kak pa kaj po progi, kaj od koga pričakovat in si zastavit določen koridor.
In še posebaj, če si zelo dober smučar, maš načeloma proge prazne in polne količkov...


Isti primer na cesti... Jaz sem hudo dober voznik, za vse so krivi drugi, vozim se že 30 let na cesti in samozavest kot Damjan Murko...



To, da če si dober smučar, da te noben ne more podret od vzadi, ne drži. Je popolnoma logično, da spremljaš dogajanje okoli sebe, samo mislim, da še ni junaka, ki bi imel možnosti pogleda za 360 stopinj vsako sekundo-
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Ma če dobiš norca od zadaj, ki nima pojma o smučanju ter ga žge, ti ne pomaga ali se smučaš kot Kostelič ali kot drvarnica... takrat samo upaš da jo boš čimbolje odnesel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Znanje smučanja ima veliko veze:
1. zame znanje smučanja ni samo to, da se upaš peljati smuk po Vitrancu, pač pa tudi to, da znaš predvideti nevarnost, možnost napak sebe in drugih. Dober smučar tudi ne bo gledal samo tik pred konice svojih smuči, ampak bo vsaj malo pogledoval tudi levo in desno, oziroma ga bo periferni vid opozarjal na bližajočo nevarnost. Dober smučar bo včasih pogledal tudi malo nazaj, bil posebej previden na križiščih itd. To je podobno kot v avtu, kjer je lahko nek mlad voznik sicer načeloma zelo dober voznik, ampak za odličnega potrebuje izkušnje, da bo lahko naravnost zaslutil, da bo recimo pred njim kolesar zavil na levo ali otrok stekel na cesto.
2. Dobri smučarji smučajo načeloma hitreje. Če voziš s hitrostjo recimo 40/h, te večina slabih smučarjev skoraj ne bo mogla nabiti od zadaj, tiste od strani pa večinoma vidiš.
3. Dobri smučarji na zelo obljudenem terenu smučajo v ožjem hodniku kot slabi in delajo bolj predvidljive zavoje.
4. Dober smučar lahko tudi bistveno hitreje spremeni smer smučanja ali se ustavi in se tako izogne bližnjemu srečanju.
5. Dober smučar tudi zna preceniti svoje znanje in ne bo šel recimo nepripravljen s slabimi smuči karvat na kako zelo strmo ledeno progo.

Seveda kljub temu nismo imuni pred trki. Jaz recimo pridem parkrat v sezoni (to je na vsakih 5-10 smučanj) v situacijo skorajšnjega trka, ko se s kom dotakneva z rameni, mi kdo zapelje čez smuči ali jaz njemu..., trka pa se spomnim samo enega, pa še takrat sem jaz že stal v vrsti za žičnico, ko je eden treščil vame. Kakšen bolj čuječ bi se lahko tudi temu izognil.

Se mi zdi, da boljši smučarji od mene lahko še redkeje prihajajo v take situacije.


Vse kar si napisal je res....ampak že kar nekajkrat so me nabasali kljub predvidevanju, primerni hitrosti, zrihtanih smučeh....džabe... nenkrat je nekje nekdo od nekod priletel.....pa tudi sam ene situacije enostavno nisem rešil, kljub temu da sem se maksimalno potrudil in nekaj znam....bilo je odgovor na : "Če si zelo dober smučar, te načeloma noben ne bi smel od zadaj nabasat".....enostavno te znanje smučanja v določenih situacijah ne spasi......nekaj gre zmeraj narobe in vsega se ne da predvidet.....samo toliko....Npr. ko se kako soboto ob 10.30 spusti masa smučarjev proti spodnji postaji vlečnice/sedežnice/vzpenjače, bodisi na progi: A) trikrat stojim, B) grem na čaj, C) al pa zemenjam smuči ter si poiščem kak robek, pa udri "sitni vez"(pometanje z repi), D) me mine in grem domov....

Saj se razumeva. Pa tudi sami delamo napake. Jaz se imam za previdnega in zanesljivega, pa se spomnim v zadnjem času 2 primerov, ko sem bil celo sam kriv. Enkrat sem eni ženski, ki se je naenkrat znašla pred mano kdo ve od kje, s kar veliko hitrostjo zapeljal spredaj čez obe smučki, če ne celo čez pancarje. Če se prav spomnim ni padla, jo je pa gotovo skoraj kap. Spet drugič me je presenetila ena borderka z enim čisto nenormalnim zavojem in sva se malo oplazila. Ni bilo nič hudega, ampak z malo manj sreče bi lahko šla kakšna kost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču????
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB