Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Salomon BBR - test

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Salomon BBR - test « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 6:18 pm    Naslov sporočila: Salomon BBR - test Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Morda kdo ve kje bi se dalo preizkusiti omenjen model smuči? S "kje" mislim na slovenska in bližnja avstrijska smučišča (Gerlitzen, Turracher, Katschberg, Nassfeld ipd.). Hvala za info
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Intersportova prodajalna ob spodnji postaji gondole v St. Jakobu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Zanima me, če ima kdo izkušnje s Salomon BBR smučmi? Iščem optimalno varijanto za hitro vožnjo po novozapadlem/mehkem/razritem snegu po urejenih progah, za spomladansko smuko, torej tam, kjer se moje Elan GSX ne obnesejo ravno najbolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Zdravo,
meni jih je predlani uspelo dobiti na test, in sicer 8.9 verzijo. Preizkusil sem jih na urejenih progah v različnih pogojih - na trdi podlagi in večjih strminah lahko pride do "zdrsovanja" (trenutno ne najdem primernejšega izraza kot je v angleščini "ski chatters"), vendar pa ob običajnih obremenitvah lepo reže zavoje. Na mehkejši podlagi pride do izraza igrivost smuči - res so zelo okretne in odzivne - krajši, daljši zavoji bp. Žal nisem imel dovolj priložnosti, da bi jih temeljiteje preizkusil v pršiču (bilo je precej zvoženo/spihano), vendar na tistih nekaj mestih, kjer je bilo nekaj celca, se mi je zazdelo, da je plovnost ok, prav tako vodljivost. Sploh glede na težo smuči - so namreč precej težke, to bi izpostavil kot največjo slabost.
Če jih nameravaš uporabljati za smučanje po urejenih progah (ter tudi izven prog/pršiču) in ne samo za freeride, potem so dobra izbira za vse pogoje. Bi ti pa vseeno priporočal, da jih pred nakupom preizkusiš, ker gre za posebne smuči, ki kljub temu da so vsestranske, niso všeč vsakomur. Glede na model smuči, ki ga trenutno voziš, ti bodo BBR verjetno malo mehke in precej široke (špice so res ultra široke ).
Upam, da ti napisano kaj pomaga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2013 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Hvala, res jih bom moral še sam preizkusiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Salomon BBR - test
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB