Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Mnenje glede izbire k2 rictor vs elan amphibio 82xti

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Mnenje glede izbire k2 rictor vs elan amphibio 82xti « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sepp
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 2:28 am    Naslov sporočila: Mnenje glede izbire k2 rictor vs elan amphibio 82xti Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Okt 2012 2:13
Prispevkov: 8


Pozdravljeni, sem v dilemi glede izbire all mountain smuči.
Lansko sezono sem vozil en teden testne k2 rictor in sem bil navdušen nad zmogljivostmi, elan amphibio pa žal še nisem uspel voziti, so mi pa tudi zanimive.


Morda bi mi lahko kdo kaj več povedal o izbiri oziroma plusih in minusih ...

http://k2skis.com/skis/all-mountain/rictor-1213

http://www.elanskis.com/sl/product/amphibio-waveflex-82-xti-fusion.html

Najlepša Hvala, Sepp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sepp
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 11:03 pm    Naslov sporočila: Re: Mnenje glede izbire k2 rictor vs elan amphibio 82xti Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Okt 2012 2:13
Prispevkov: 8


Morda je kdo od bralcev že vozil amphibio 82 xti in bi lahko napisal nekaj besed za lažjo odločitev ...
lp,S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 7:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Vozim Magfire 12 (letnik 2008) in lani sem testiral Amphibio, ne spomnim se več točno katero, 14 in pa eno široko (se mi zdi da najdražjo).

Neke strašne razlike napram Magfire 12 ni, edino amphibio sistem ti pomaga, da sploh ne rabiš paziti na zgornjo smuču v zavoju. Spodnjo pritisneš, zgornjo pa samo nagneš, pa gre poleg kot v prospektu.

Če hočeš popoln vsak zavoj, odlična izbira, meni osebno pa je stara smuča bolj všeč. Moraš še vseeno malo razmišljati, čeprav je tudi magfire rekreativna smučka, ki izredno odpušča napake (v primerjavi z veleslalomko, ki sem jo tudi vozil).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Vozil sem obe in morem rečt da mi je bila Rictor precej bolj všeč. Precej bolj vsestranska smučka, čerprav širina pod čevljem ne daje takega občutka. Edino glede designa Elan zmaga.
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sepp
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Okt 2012 2:13
Prispevkov: 8


JeZn je napisal/a:
Vozil sem obe in morem rečt da mi je bila Rictor precej bolj všeč. Precej bolj vsestranska smučka, čerprav širina pod čevljem ne daje takega občutka. Edino glede designa Elan zmaga.


Sezona se približuje, še kakšen nasvet za dobro izbiro allmountain smuči.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 7:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


sepp je napisal/a:
JeZn je napisal/a:
Vozil sem obe in morem rečt da mi je bila Rictor precej bolj všeč. Precej bolj vsestranska smučka, čerprav širina pod čevljem ne daje takega občutka. Edino glede designa Elan zmaga.


Sezona se približuje, še kakšen nasvet za dobro izbiro allmountain smuči.
LP
sam sem letos vzel za all condition smučo http://www.skipass.com/guide-matos/rossignol/zenith-z82-ti-basalt-tpx.html
za 370? v f+. v špilu je bila še line chronic http://www.blue-tomato.com/en-SI/product/Line-Chronic+171+Griffon+90mm+2014-301197390-uni?back=Ga8bbA
ampak je cena nekoliko prek mojega proračuna.

Kako se bo pa smuča obnesla pa bogsigavedi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Mnenje glede izbire k2 rictor vs elan amphibio 82xti
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB