Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltal 2013/2014 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2013 11:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Mislil sem na kamere na spletni strani smučišča. Če pa ciljaš na moje včerajšnje slike, sem pa seveda slikal takrat, ko megle ni bilo .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 22, 2013 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Današnji dan je bil vremensko precej bolj žalosten kot je bilo napovedano, visoki oblaki so prav ves dan čepeli natančno nas Schareckom in okolico . Sicer so prepuščali dovolj svetlobe da je bila vidljivost OK, brez difuze, ampak vtis je bil vseeno bolj žalosten:


Sneg pa je bil spet povsem drugačen kot teden in dva tedna nazaj, eden ed trenerjev je rekel: 'fenomenalno'. Kar je trenerjem fenomenalno, je meni bilo seveda pretrdo in cel dan ni spustilo niti za odtenek, še ob dveh si našel rebrca. Ni bil ravno led, ampak zelo trd (in dobro steptan) naravni sneg, edino okoli topov je bilo zjutraj nekaj nastreljane 'mehke moke'.


Proti jugu pa seveda sonce:


Alteck tudi še ni ravno obilno zasnežen:


Standardna fotka, šele po 13. uri so pospravili nebodigatreba šaro z rdeče proge:


Enkrat za spremembo zgornja postaja vlakca:


Še to: žal še vedno obratuje samo dvosedežnica (pa bi danes pri vetru in temperaturah malo pod ničlo šestsedežnica s kupolo prišla več kot prav ), ampak obratovalni čas pa so vendarle podaljšali do 16. ure (podatek s sp. postaje dvosedežnice, pri restavraciji še vedno piše da dela do 14. ure!).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice



Miki, danes pa je bilo fenomenalno tako za trenerje in tekmovalce, kot tudi zame . Za prve seveda zjutraj in še celo dopoldne, skoraj do 12. ure, prav nič mi ni žal, da sem ta del izpustil. Spuščati je začelo šele precej proti opoldnevu:



Ko so ob enih pospravili ''nebodigatreba šaro'' , se skoraj ni poznalo, kje so bile postavljene proge in peščici smučarjev je ostal krasen ''putrček'', šlo je kot po maslu . Ne vem, če sem že kdaj celo popoldne smučal po tako speglanih progah, res je bila prava uživancija. Miki, prav privoščil bi ti :





Lp, Tomi
_________________
Sezona 2013/14: 4 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 291


Malora, eni pa mate dnarja, da še izven zimske sezone uživate na ledenikih...huhh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2013 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Off: ah, še dobro, da sem bil na šihtu.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

zima1 je napisal/a:
Malora, eni pa mate dnarja, da še izven zimske sezone uživate na ledenikih...huhh

Ha, pa imam proložnost, da še tebi ponovim izračun, kot sem ga enkrat v preteklosti ženi:

2x1,5 = 3 evre - pivo (se opravičujem tistim, ki jih spijejo več)
1x3,5 = 3,5 evrov - cigareti

Skupaj 6,5 evrov, krat 30 dni je 195 evrov krat 12 mesecev je 2340 evrov

Vse to lahko porabim za smučanje in vsake toliko let za novo smučarsko opremo.
Ženo sem zlahka prepričal in od takrat si lahko privoščim smučanje kadarkoli se mi ljubi .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Stane se kar strinjam steboj. No, cene so malo drugačene. Pivo v trgovini stane cca. 1? v lokalu pa preko 2?, povprečje je pa še malo višje kot 1,50?.
No pitje kave v lokalu tudi ni prav poceni, saj so cene tudi 1,50? za kavo z mleko. Doma narejena kava stane pa nekaj centov. Nekateri pa popijo dve ali tri na dan, kar pomeni še kakšen dan smučanja.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Za lansko sezono sem naredil obračun: 12000 prevoženih km (pol z avtodomom, pol z osebnim avtom, ki ma tudi pol manjšo porabo, tankal sem po nižjih cenah v Avstriji), A vinjeta, karte za predor Karavanke, A letna karta, 10x karte v Slo, vse skupaj je zneslo slabih 2400 evrov za mojih in ženinih skupno 150 dni smuke v osmih mesecih. Zraven bi lahko prištel še dobrih 200 evrov za 10 jeklenk plina, ki sva jih v avtodomu pokurila v skoraj 40 nočeh na smučiščih.
Veliko? Niti ne v primerjavi s Stanetovim izračunom . No, malo sigurno ni, a vsak tele ma svoj vesele , ki pač nekaj stane.

_________________
Sezona 2012/13: 110 x = 32 x Moelltal, 14 x Turrach, 13 x Osojščica, 11 x Sillian, 8 x Tromeja, 7 x Mokrine, 5 x BKK, 5 x Goldeck, 4 x Innerkrems, 1 x Lienz, 4 x Španov vrh, 2 x Vogel, 2 x Mojstrana, 1 x Kranjska gora, 1 x Krvavec

Sezona 2013/14: 4 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No ce ze racunate, potem poracunajte prav Kilometrina za 2013 je v povprecju 0.45eur/km. Pac pri avtomobilu ni strosek samo bencin in vinjeta, pac pa tudi obraba in s tem povezano vecje stevilo servisov, prejsna menjava avtomobila itd. Torej tistih tvojih 12.000km znese cca. 5500eur, plus smucarska karta, plus verjetno kaksna hrana in pijaca, plus oprema itd. Tako da stvari niso tako poceni. Ampak ja ce si lahko privoscis se za veselje ne gleda prav veliko na denar... vsaj jaz ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Se strinjam s Stanetom,
če denar ni ovira, še manj pa čas, je to sploh uživancija ... za navadne smrtnike, ki prišparamo pri kavi, cigaretih in vsakodnevnem visenju za šankom, se ob teh številkah vedno nariše nasmeh na obraz.

Tomi, zgleda, da je bil dan popoln.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2013 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tale Tomijev izračun (par evrov gor ali dol) me je prav šokiral. Mene je recimo letni dopust v zadnjih letih v povprečju stal vsaj 2x toliko, pri zimskem pa v povprečju tisočak na teden (za 2) ni dovolj. Mi je prav žal, da moja žena ni tako zagreta. Poskušam jo namreč prepričati, da si vzameva dopust čez celo zimo in presmučava celo Evropo, vsak dan na drugem smučišču. V tem primeru bi bila zima nekoliko dražja. Računam, da bi se dalo preživeti s 25.000 EUR, čemur pa je treba prišteti še izgubo plače v tem obdobju (ker bi bil velik del dopusta neplačan).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2013 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Da se vrnemo spet v temo :



Takole je bilo danes zgodaj zjutraj. Nekaj jasnine na severu je sicer bilo, a sonce se je skrivalo za oblaki. Kmalu pa so se začeli prebijati prvi sončni žarki:



Nad 3000m je bilo pobeljeno s svežim pršičkom:



Postajalo je vse bolj svetlo, proge pa so bile odlične. Trde, a ne ledene, ker ni bilo veliko smučarjev se sneg ni prav nič zdrsal:



In ob enajstih je sonce dokončno zmagalo:



A trda proga je kmalu zahtevala kratek počitek, zato spet slika izpred restavracije:



Opoldne so v glavnem že pospravili kole, sneg pa je postajal južen:







Tudi kasneje, slike so nastale od dveh do pol treh, so proge ostale dobre, marsikje so se še videla rebrca, le sneg se je nekoliko bolj mehčal:







Še en krasen dan na Meliju torej, sploh glede na vremenske napovedi, v katerih ni bilo niti slutiti najmanjše možnosti, da bi praktično cel dan sijalo sonce .

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2013/14: 5 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2013 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Tomi, vidim da si spet uspel uloviti dva perfektna smučarska dneva na Meliju. Če je za sredo bilo takšno vreme tudi napovedano, pa ti za včerajšnji dan lahko samo čestitam da si se odločil za smučanje - res je bilo vreme mnogo lepše od vseh napovedi (vem, ker sva bila včeraj v hribih - ko sva prišla v megleno in mrzlo dolino, mi nihče ni verjel da sem se na višini 1700m dve uri sončil na klopi ob južni steni planinske koče v kratkih hlačah in brez srajce ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2013 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Pa se splača it gor glede na to da je v bistvu sam ena proga odprta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2013 6:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Kaj se splača in kaj ne, je stvar percepcije posameznika. Nekomu se splača skaditi škatlo cigaret in popiti tri kave na dan, drugemu se to zdi potrata denarja.

Te bom vprašal drugače - kje v "bližini" Slovenije še lahko smučaš v septembru in oktobru? Poudarek je na smučaš, normalno da v tem letnem času ne moreš pričakovat 100 km prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2013/2014
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB