Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 71, 72, 73  Naslednja
 Novo smučišče ob Kobli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


pj je napisal/a:
Damjan-doc je napisal/a:
Če je res, da so ponudili 400% več kot je bila sodna cenitev...
je te ljudi potrebno samo še razlastiti.

Se pravi ko se bo Hofer odlocil postaviti novo trgovino nekje ob tvoji hisi in bi tvojo parcelo potrebovali za parkirisce, te lahko mirno razlastijo, ce ne bos pripravljen svoje hise in parcele prodati? Aja sorry sem pozabil, to je pa cisto druga stvar.

Ne pametuj, če mi ponudijo 400% več kot je sodna cenitev ne bi biti pomišljal.
Mogoče bi zraven hoferja naredil še kak kebab kiosk in poizkušal potegniti iz situacije najbolje.
Tako naj se usmerijo tudi bohinjci, naj raje zgradijo zasebne apartmaje bilo kaj...ne pa da bi za 400% oz. ne vem, kje je meja 1000% oželi investitorje.
Pa če bi bil jaz zunanji investitor bi že zdavnaj odšel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


pj je napisal/a:
Ne zares se ne zajebavam ampak mislim cisto resno. Ali res kdo misli, da je nekdo (zasebnik) pripravljen investirati X miljonov zaradi razvoja kraja, zaradi moznih sluzb lokalnih prebivalcev, za tvoje ali moje zadovoljstvo? Mocno upam, da je vsem jasno, da je edino merilo za zasebnika, ki bo to denar investiral, to, da bo v dolocenem casu dobil ta denar nazaj, nato pa delal profit ZASE! To, da bo korist se za vse ostale prej nastete, je pa za investitorja zgolj postranskega pomena.
PS: Pa da ne bo pomote... nic nimam proti temu, saj ves svet tece na tak nacin. Konec koncev tudi jaz delam stvari zaradi denarja in ne zaradi tega, da bo nekdo drug imel neko zadovoljstvo. Sicer imam boljsi obcutek, ce nekdo ima se nekaj od mojega dela (pa naj bo to denar ali pa zgolj zadovoljstvo), ampak v prvi vrsti pa se mi gre za moje lastno prezivetje. Ce se kdo pretvarja, da pri njem stvar ni taka, potem samo vprasanje... zakaj za svoje delo zeli placilo?


In kaj misliš, da bo ta zasebnik raje zaposlil lokalca, ki je 1km zraven ali nekoga iz Lj, ki mu bo mogel plačevati še prevoz.
Ljudje, ki bi prišli smučat bi prinesli denar ne samo za uporabo žičnice, ampak marsikaj drugega...pa daj razmišljaj širše in včasih spregovori še kakšno besedo z lokalci ne pa da samo škljocaš fotoaparat ko si na "terenu", doma ali v tujini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

In to o 400% si slisal kje? Ko si se pogovarjal z lokalci? Pri vsem tem je hudo veliko ene megle in taksnih in drugacnih informacij ter se vec "informacij". Vecina vas/nas nima pojma kako se stvari gredo in zakaj se gredo na tak nacin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Na fbju končno en update in sicr še ena slikca koče na slatniku..očitno so še živi.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=435019029913857&set=a.312053895543705.71575.104009576348139&type=1&theater
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


v tole jaz čist verjamem

Citiram:
Nekaj praktičnih primerov zahtev lastnikov, "ki se še pogovarjajo": "Neomejeno število smučarskih kart mora biti prenosljivih za mojo širšo družino, za ski karte za goste pa bi v pogodbi zapisali, da imam kot lastnik zemljišča- smučišča ter moje podjetje XXXX pravico, da kupim katerekoli ski karte s 95% popustom."

Ali pa na primer: "Ker bo gradnja potekala na Ravnah, bodo moteni moji turisti v apartmajih XXXX in v času gradnje pričakujem za 30% manjši obisk apartmajev XXXX kar znaša 5000 eur/mesec. To škodo mi mora izvajalec povrniti."

POZOR ? Kot zanimivost k zadnji ugotovitvi bi bilo dobro preveriti pri občini prijavljene goste in pobrano turistično takso. Celoletni promet omenjenega podjetja XXXX uradno znaša ca. 22.000 EUR, lastnik pa omenja, da bo škode za 5.000 EUR /mesečno. Občini Bohinj je lastnik v celem letu prijavil 124 nočitev? Z nekaj matematičnimi vajami je tu rezultat: 30% = 5.000 EUR, 100% = 15.000 / mesec. Letno to znese 12 x 15.000 = 180.000 EUR. V tem primeru stane nočitev v apartmajih XXXX kar 1.451 EUR/noč? Prijavljeni promet je 22.000 EUR. Zanimivo, ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ce ima kdo argumentirane in realne zadrzke glede smucisca, bi jih bilo res fajn prebrati, docim tole, kar beremo je pa obsojanja vredno. Ocitno so nekateri samozadostni, oziroma so pri koritu in jim ni potrebno sobivati z ostalim svetom. Ce pomislim, da bi imel sam apartmaje nekje bogu za hrbtom in bi se na vse kriple otepal, da bi mi pred nosom postavili mondeno smucarsko - MTB - hiking sredisce ... Ne vem no...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


pj je napisal/a:
In to o 400% si slisal kje? Ko si se pogovarjal z lokalci? Pri vsem tem je hudo veliko ene megle in taksnih in drugacnih informacij ter se vec "informacij". Vecina vas/nas nima pojma kako se stvari gredo in zakaj se gredo na tak nacin.


To je bila izjava investitorja, ponudili so jim 10X vrednosti cen kot so cene v Lj.
Skratka ti pa imaš pojma, kakšna krivica se godi lokalcem???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


Baje je en lastnik parcele postavil pogoje, da mu dajo za nedoločen čas neomejeno število število kart z 90% popustom. Mislim halo, potem najbolj da dajo vse karte njemu in on kasira
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Damjan-doc je napisal/a:
To je bila izjava investitorja, ponudili so jim 10X vrednosti cen v Lj.

Svasta... bravo cestitam za tole. Najbolje je verjeti tistemu kar ti eden (ali pa drugi) od neposredno vpletenih pove. Sploh ker je ze od zacetka malo morje hudo zavajajocih informacij. Po moje bolj tocne informacije ne bi mogel dobiti.
In ce bi bil malo manj zaposlen s premisljevanjem kako bos vsakogar, ki ovira tvojo priljubljeno dejavnost po hitrem postopku razlastil, ter bi malce bolj tocno prebral to kar sem napisal, bi ti bilo jasno, da sem napisal da nihce od tule prisotnih nima pojma kaj se zares dogaja in koliko je kdo komu ponudil, ter zakaj so nekateri proti. In to vkljucuje tudi mene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Razlogi so jasni. Google pove vse ...

Marko Bogataj je eden izmed lastnikov stare Koble. Nima interesa v novem smučišču.
Branko Mencinger zahteva 30 prenosljivih kart za 30 let. Za svoje goste v apartmaju. Izsiljevanje, a se ne zaveda, da če ne bo smučišča tudi on ne bo preživel.
Janez Tičar je lastnik gostilne Janez, torej spet nekdo iz stare Koble.
Peter Žnidar (ŽTG Kobla) - ti itak nimajo interesa.
Peter Žnidar (osebno) - ga posledično tudi nima.
Jakob Žnidar - sorodnik Petra ga tudi nima.

Google je rešil 6 primerov. Ostalih pet pa ima najbrž tudi kakšne podobne interese ...

Matematika naredi svoje in ugotovimo dve stvari. Gre za slovensko foušijo in lastne koristi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


A ni tko dače gre za nek resen državni oz. evropski projekt da se parcele tako rečeno "vzamejo" in da se projekt izpelje.. enkrat je bilo tako slišati na oddaji svet na kanalu A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

BoziceK je napisal/a:
A ni tko dače gre za nek resen državni oz. evropski projekt da se parcele tako rečeno "vzamejo" in da se projekt izpelje.. enkrat je bilo tako slišati na oddaji svet na kanalu A


Razlastitev pride v poštev, ko gre za resnično pomemben projekt in pri katerem so izčrpane vse ostale možnosti. Recimo avtocestni križ (še tu se to težko zgodi). Ta projekt pa nikakor ni ključnega pomena za državo in je to skorajda nemogoče. Pa še razlastiti te ne morejo iz danes na jutri. Za stvar potrebujejo ogromno časa - čas za pritožbe ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


pj je napisal/a:
Damjan-doc je napisal/a:
To je bila izjava investitorja, ponudili so jim 10X vrednosti cen v Lj.

Svasta... bravo cestitam za tole. Najbolje je verjeti tistemu kar ti eden (ali pa drugi) od neposredno vpletenih pove. Sploh ker je ze od zacetka malo morje hudo zavajajocih informacij. Po moje bolj tocne informacije ne bi mogel dobiti.
In ce bi bil malo manj zaposlen s premisljevanjem kako bos vsakogar, ki ovira tvojo priljubljeno dejavnost po hitrem postopku razlastil, ter bi malce bolj tocno prebral to kar sem napisal, bi ti bilo jasno, da sem napisal da nihce od tule prisotnih nima pojma kaj se zares dogaja in koliko je kdo komu ponudil, ter zakaj so nekateri proti. In to vkljucuje tudi mene.


Potem pa povej kaj hočejo, povej...je @tim zadel bistvo??!!
Imaš kakšne info. za katere ne vemo, zakaj se jih ne posreduje javnosti??
Je Čokl lagal na javni televiziji??!! Si upaš to zatrditi??
Ti si tako ali tako vseved, povej kaj si slikal, da nam potešiš neznanje in nevednost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/korak-blize-novemu-smuciscu-v-bohinju.html


Branko Mencinger, lastnik zemljišča na bodočem smučišču, soglasja za uporabo svoje zemlje za smučišče ni dal. Od Čokla je namreč pričakoval recipročnost. Dejal je, da bi namesto odškodnine za uporabo zemljišča rad dobil vozovnice - po Čoklovih besedah gre za 30 letnih vozovnic za prihodnjih 30 let, kar je ocenil kot več milijonov vredno izsiljevanje. Mencinger je povedal, da bi vozovnice uporabljali gosti njegovih apartmajev, ki jih ima v neposredni bližini bodočega smučišča in dodal, da je močno zainteresiran, da novo smučišče zaživi, saj zaradi obiska smučarjev pričakuje večjo zasedenost. Mencinger je prepričan, da se postopki pridobivanja dokumentacije Čoklu lahko zavlečejo za več let, če lastnikom zemljišč ne bo ponudil pravega kompromisa.

Vzorčno smučišče z najboljšo opremo

Janez Bogataj, lastnik smučišča Kobla, se s podeljeno koncesijo ne strinja in opozarja, da bo gondolska žičnica potekala nad njegovo gostilno Janez na Ravnah. Napoveduje, da bo uporabil vsa pravna sredstva, da ubrani svoje interese na smučišču, v katerega je v zadnjih letih vložil milijon evrov. Poleg tega ima podjetje Kobla še za milijon evrov dolgov, po zadnji zeleni zimski sezoni pa je podjetje tik pred propadom.

Boštjan Čokl navedena pomisleka zavrača in zagotavlja, da bodo novembra letos začeli graditi. Za 50 milijonov evrov vreden projekt bodo pridobili 20 milijonov evrov kreditov. Z bankami so v stalnem kontaktu, je dejal Čokl, ki ga ne skrbi, da bi zaradi gospodarske krize projekt lahko zastal zaradi bank. Poleg tega pričakujejo še za 20 milijonov evrov evropskih nepovratnih sredstev, deset milijonov bo lastnega kapitala, ki ga bo zagotovil solastnik podjetja Bohinj 2864, proizvajalec smučarskih naprav Leitner, ki hoče v Bohinju zgraditi vzorčno smučišče z najboljšo opremo.



Recimo, da bi prenosljiva letna vozovnica stala 1000eur, pa si preračunaj dragi pj, kakšni denarji so v igri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Damjan-doc je napisal/a:
Ti si tako ali tako vseved, povej kaj si slikal, da nam potešiš neznanje in nevednost.

Ce imas ti ne vem kaksne cudne probleme, potem zelo verjetno tale forum ni pravo mesto za resevanje tega.

Pa samo se tole... 19.1.2012 je bilo v Delu tole:
Citiram:
Decembra bodo pognali smučarske naprave na novem smučišču nad Bohinjsko Bistrico, imenovanem 2864, napoveduje investitor Boštjan Čokl iz podjetja MPM Engineering. Gradbeno dovoljenje za 50 milijonov evrov vredno investicijo pričakujejo do pomladi.

Pred vložitvijo zahteve za izdajo gradbenega dovoljenja morajo pridobiti še okoljevarstveno dovoljenje, težav pri tem pa ne pričakujejo, saj novo smučišče ne leži niti v območju Nature 2000 niti v Triglavskem narodnem parku. Gradnja se bo začela pozno pomladi in bo končana do novembra, pravi Boštjan Čokl.

Ko so zasnovali projekt, so opozarjali, da bo morala občina spremeniti prostorske akte, vendar so pozneje ugotovili, da bodo v prvi fazi naprave in objekte lahko gradili brez teh sprememb. Tudi zato so gradnjo razdelili na dve fazi. V prvi bodo nad vhodom v bohinjski železniški predor v Bohinjski Bistrici zgradili poslovni objekt, ki bo vključeval še garažno hišo in spodnjo postajo gondole, dve kabinski žičnici in eno vlečnico, druga faza pa bo končana do konca leta 2013.

Po tem sodec bi v naslednjih nekaj mesecih morali zakljuciti vse skupaj, pa zares nimajo niti se vseh dovoljenj. Je to "zavajanje" v javnem casopisu? Je mozno, da je zavajal se kje drugje in s cim drugim?
Pac nisem tak bedak da vse kar je napisano tudi 100% verjamem. Ce pa ti si, pa zares ni moj problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 71, 72, 73  Naslednja Stran 20 od 73

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novo smučišče ob Kobli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB