Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Smučanje v aprilu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučanje v aprilu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smrko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 6:20 pm    Naslov sporočila: Smučanje v aprilu Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 14:14
Prispevkov: 46
Kraj: Maribor

Ima kdo izkušnje s smučarijo v prvi polovici aprila, prej nimam časa, pa tudi napoved do 1. aprila je precej nestabilno vreme. Bil sem na Mölltalu najkasneje 2. aprila, pa je bilo OK, do 12. sicer kar trdo po 12. uri pa je bilo super. Edino proti vlakecu, bolj proti koncu je že spuščalo kar zgodaj. Razmišljam Mölltalu, Kitzsteinhornu, Tux ali Stubaiju (morda še Cervinia). Vse sicer poznam, vendar ne v aprilu, ne bi pa rad imel smuko le do 1. ure. Po mojih izkušnjah je smučarija dobra do nekje 2400-2500 pa navzgor. Prosim za mnenja. Hvala
_________________
2008/2009: Stubaier Gletscher
2009/2010: Madonna di Campiglio, Tonale, Peio
2010/2011: Pohorje, Gastein, Alpendorf, Flachau, Wagrain, Zauchensee, Kaprun, Schladming, Mölltaler Gletscher;
2011/2012: Pohorje, Gastein, Schladming;
2012/2013: Rogla, 5x Mariborsko Pohorje;
2013/2014: Obertauern, Schaldming, Dorfgastein, Hofgastein, Badgastein, Pohorje
2014/2015: Mölltaler Gletscher
2023/2024: MB Pohorje, Trije kralji, Weinebene, Cervinia, Zermatt, Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Vsekakor Cervinia v navezavi s Zermattom :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

S Stubaijem po moje ne moreš zgrešit, Pitztal bi tudi znal bit ok
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Do 1.aprila je zelo dober Nassfeld.Vsako leto hodim tja in vedno je bilo vredu.Zjutraj smučaš po progah obrnjenih proti soncu, opoldne pa so severne proge glih pravšnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Po mojih izkušnjah je smučarija dobra do nekje 2400-2500 pa navzgor.
Po mojih izkušnjah pa je še bolj kot višina pomembna lega smučišča, na 2000m ob severni legi zna sneg biti boljši kot na 3000m in južni legi. Mölltal ima pač to posebnost da so vse proge bolj ali manj južne (jugozahodne / jugovzhodne). Vsi ostali avstrijski ledeniki (Tux, Stubai, Pitztal) so obrnjeni pretežno na sever. Glede na to, da je letos kar snežena zima, bi za začetek aprila priporočal smučišče ki nudi več kot samo ledeniške proge. Recimo Tux, Stubai, Sölden - zjutraj lahko smučaš do doline, opoldan do vmesnih postaj, popoldan pa ti še vedno ostane ledenik. Pitztal in Kaprun sta meni osebno manj zanimiva, ravno zaradi pomanjkanja daljših prog. Tudi Ischgl bi znal biti zanimiv, glavnina smučišča je nad 2300m, proge pa tako južne (za zjutraj) kot severne (za popoldan ). Dosti zgrešiti pomoje ne moreš, samo če bo vreme - ne vem, ampak meni se zdi da je zadnja leta ravno v prvi polovici aprila vreme najslabše v celi smučarski sezoni ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 14:14
Prispevkov: 46
Kraj: Maribor

Hvala miki za res strokoven odgovor. Sam tudi opažam da je dejansko zelo pomembna lega prog, in sicer so dobre predvsem severne ali pa severne z rahlim nagibom proti zahodu, nikakor pa ne vzhodne južne ali jugo vzhodne. Npr. s Fulsecka proti Dorfgasteinu v dolino severo-zapadna lega je pozno popoldne tudi okoli 20. marca še vedno v izjemnem stanju, medtem ko so vzhodno ležeče proge proti Grossarlu pa tudi v Flachauu ali nad Hofgasteinom, razen z one z vrha proti vlakcu katastrofa že kmalu po 10. uru. Ja o Ischglu sem tudi razmišljal, dolgo je kar sem bil tam lege so res dobre pa tudi višina je primerna. Problem so napovedi vse je obrnjeno na glavo, do konca marca ni napovedanega stabilnega vremena, gledal sem meteorološke karte na meteo.it za 29-33 dni, pa se mi zdi, če se prav spoznam, da bi se vreme lahko stabiliziralo tam takoj po 1. aprilu. Običajno je bil teden med 10. in 20. marcem zadnjih 10 let vedno super zdaj pa polonija. Resno razmišljam o terminu od 7.4 za kakih 5-6 dni, čeprav se strinjam da dolgoročno gledano ta termin morda ni najboljši, morda pa se letos obrne, še enkrat pa ne bi rad imel smučarije le do opoldneva ali tu nekje.
_________________
2008/2009: Stubaier Gletscher
2009/2010: Madonna di Campiglio, Tonale, Peio
2010/2011: Pohorje, Gastein, Alpendorf, Flachau, Wagrain, Zauchensee, Kaprun, Schladming, Mölltaler Gletscher;
2011/2012: Pohorje, Gastein, Schladming;
2012/2013: Rogla, 5x Mariborsko Pohorje;
2013/2014: Obertauern, Schaldming, Dorfgastein, Hofgastein, Badgastein, Pohorje
2014/2015: Mölltaler Gletscher
2023/2024: MB Pohorje, Trije kralji, Weinebene, Cervinia, Zermatt, Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Praktično cel april se zelo dobro smuča tudi na Krvavcu (pa tudi na kakšni Sorci, Voglu...). Ne sicer vsak dan, ampak večino aprilskih dni ponoči sneg zmrzne, tako da so zjutraj proge trde in se išče najbolj prisojne in nižje terene, kjer se prej zmehča, potem se pred poldnevom preseliš na bolj osojne terene, ki so še zelo dobri, tam po eni drugi uri pa nastane čofta, ki pa je lahko tudi zabavna, če znaš smučati. Je lahko zelo podobna celcu in te fino zmatra. Je čisto res to, kar je napiosal Miki, lega terenov je bistveno bolj pomembna kot višina. Na Krvavcu se npr. Zvoh pri skoraj 2000 metrih prej ojuži kot Kržišče na 1500, ki gleda proti zahodu. Je pa tudi bistveno vedeti, da aprila sonce vzhaja čisto drugje kot januarja. Severovshodne proge, ki pozimi sonca ne vidijo, so izpostavljene direktnemu soncu zgodaj zjutraj in so lahko že ob devetih mehke.

Načeloma pa so na primer na Krvavcu proge sredi aprila dalj lepe kot v februarju, ker je smučarjev bistveno manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Smučanje v aprilu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB