Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za rekreativca

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Smuči za rekreativca « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2013 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

dober cevelj je res nujen, ceprav to bos ugotovil sele na terenu, ker v trgovini kaj vec kot pol ure hodit v njem ne mores. jst sm rabil vec let da sem najdel primeren cevelj.

dile mam jst npr 175 z 16,5 loka. s temi lahko delas kar lepe ostre zavoje, hkrati pa tudi bolj dolge, ko je teren razrit. v razritem se vozim ko po tracnicah. bistvo je da ne sparat pr skijah. sama dolzina in pa lok nimata veze s ceno in kvaliteto, tudi z dolgimi dilami se da carvat. ni carving samo 155 dila z lokom 11,5
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


Malo si bom sposodil temo, ker imam podobne "težave".

Sam nameravam po 15 letih deskanja počasi preskoči na smuči, kot hribovca me vedno bolj mika turna smuka ( za kar je seveda treba znat smučat ), pa tud na splošno sem že malo star

Visok sem dobrih 180 in mišji rep, težak pa okoli 90 kg. Smučarsko znanje pa je .. ga ni, glede na to da sem nazadnje smučal pred 15 leti, pa še takrat ne prav dobro.

Nekako sem že odločen da mora na dilcah pisat ELAN ( domače je treba podpirat ). Dolžina 176 cm bi bila vrjetno idealna? Glede samih modelov pa sem si ogledoval lanskoletne waveflex 78ti (270 eur). Je to pretrda dila za začetnika? Bi se splačalo dati več denarja ( 420 eur ) za amphibio 78ti ali amphibio 12?
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2013 12:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Mogoče bi bilo najbolše,da si za začetek kake smuči sposodiš in vidiš malo kako in kaj. Smuči niso poceni in da ne boš potem ugotovil,da se boš raje borda držal Drugače pa omenjene smuči verjetno niso pretrde glede na tvoje kile,poglej še ski selektor na elano strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


Ja, ski selektor ponudi WF 8 in 10, ter Amphibio 12 ..

Sem pa opazil da imajo v Hervisu trenutno -50% za Amphibio 78 Fusion .. glede na to da je dila brez titan ploščice, zna biti malo mehkejša? ( v čem je sploh razlika med tremi različnimi amphibio 78 dilami? ) .. sicer v Hervisu nerad kupujem, ampak bo za preverit ..
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2013 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


Tudi jaz sem opazil akcijo v Hervisu, se mi zdi dokaj ugodno.
Ta dila je ojačana z litijem, kolikor sem prebral, se pravi tako kot Speedwave 10 oz. Waveflex 10.
V Intersportu pa mislim da sem jo videl v različici ojačitve s carbonom. Trdoti sta verjetno podobni - obe sta malo mehkejši (in cenejši) od titana -Xti.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


No, jaz sem na koncu izbral najugodnejšo varjanto in kupil lanskoletne waveflex 78ti. zraven pa še pancerje dalbello axion 7. Morm rečt da sem po 2 smučarskih dneh zelo zadovoljen
_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


SkiOrDie je napisal/a:
Tudi jaz sem opazil akcijo v Hervisu, se mi zdi dokaj ugodno.
Ta dila je ojačana z litijem, kolikor sem prebral, se pravi tako kot Speedwave 10 oz. Waveflex 10.
V Intersportu pa mislim da sem jo videl v različici ojačitve s carbonom. Trdoti sta verjetno podobni - obe sta malo mehkejši (in cenejši) od titana -Xti.


WTF, litij si mislil titanium.
Litij je stabilizator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 2:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Damjan-doc je napisal/a:

WTF, litij si mislil titanium.
Litij je stabilizator.


http://elanskis.com/sl/technology/reinforcement.html
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2013 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ja kot kaze jim elementi in materialni niso ravno najbolj jasni... vazno je pa da se dobro slisi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2013 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


Damjan-doc je napisal/a:

WTF, litij si mislil titanium.
Litij je stabilizator.


Če bi mela dilca titan, bi zihr napisali

Zato pa je cenejša od 78ti.
Bom sporočil kako gre, ko kupim pancarje in zmontiram vezi.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za rekreativca
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB