Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mitjamikol
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Dec 2008 10:18
Prispevkov: 2
Kraj: koper

Pozdravljeni

kot učitelj smučanja bi dal eno mnenje: če se vam gre večinoma zaradi otrok da smučajo, potem ni pomembno, da je veliko smučišče. Raje več dodatne ponudbe: bazen ali drsališče.
Mi organiziramo bele tedne za družine v Avstriji in Italiji.
Najbolj bi priporočal Kreishberg, Folgarido, Civetto, Andalo in Passo san Pellegrino (Dodatna ponudba in animacijski program, slovenska šola smučanja)

Mitja
_________________
Mitja Mikolavčič

SPORTplusTRAVEL - UGODNE ponudbe!
Sv. Anton, Turki 19, 6276 Pobegi - Slovenia
Tel: 00386 41 917362 E-mail: info@sportplustravel.net
Web: www.sportplustravel.net FB: www.facebook.com/sportplustravel
SKI & SURF & CHEAP TRAVEL & IDEAS & SPORT-JOB...& more
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Da ne odpiram nove teme.

Skratka smo 8-članska zasedba rekreativnih smučarjev.

Zanima me, katero smučarsko smučišče v Avstriji izbrati. Nismo preveč zahtevni glede števila in dolžine prog. Ustrezalo nam bi že smučišče v velikosti Cerkna.

Nastanitev bi izbrali v apartmaju, ni potrebna neposredna lega na smučišču. Če ima kdo od vas dobre izkušnje katero smučišče izbrati, prosim da naj ne bo skop z informacijami

Termin bo trajal od 8-11.2. Leta 2011 smo bili v Saalbachu in smo se kar malo ušteli glede gneče na smučišču, zato sedaj ne iščemo tako velikega smučarskega centra, saj se v teh treh dneh ne naveličaš prog.

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Jaz bi ti osebno priporočil vse kar je vsaj severno od Tur. Za ta vikend se namreč obeta množična selitev slovencev na smučišča in najbolj zasedena bodo prav Koroška smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


Nassfeld
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Serfauss, vas zaprt za avtomobile, praktično na vseh sedežnicah ena rampa steptana za otročad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
facko1
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2013 10:54
Prispevkov: 4


Moje mnenje pa je , da se odpravite v Kreischberg. Smo bili na otvoritvi sezone pa nam je bilo super. Smučišče ima cca 40Km prog. Dovolj dolge proge in dovolj široke za karvanje. Kuhano vino 2,50. Mi smo bili v hotelu. Imajo pa hišice oz. apartmaje cca 300 m od spodnje postaje gondole.

Lp Smiljan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Od dosedanjih odgovorov se nekako najbolj strinjam z "juremihamojco".
Po mojem mnenju bo v Nassfeldu in Kreischbergu velika gneča, Serfaus pa je veliko predaleč za 3 dni.
Osebno sem se že davno odločil, da za 8. februar v Sloveniji, razen če res ne bo šlo drugače, zaradi gneče ne grem več smučat. V Aut pa pač čim bolj severno oz. zahodno...
Morda Hochkonig...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


helsinki je napisal/a:
Nassfeld


Spomnim se da sem bil par let nazaj 8.2. v Nassfeldu. Slovencev je bilo ogromno, na smuciscu gneca,... V glavnem Nassfelda se je pametno na nas kulturni praznik izogibati v cim vecjem loku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 28, 2013 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Tudi jaz par let nazaj na 8. v Nassu..katastrofa. Isto je verjetno na Katschiju, Badu, Turrachu in Gerlitznu. Torej kot so že rekli pred mano, severneje in zahodneje, sploh če je časa tri dni ni noben problem. Greš en dan prej in tisti dan ne smučaš, pa imaš doseg tudi 500 km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
facko1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2013 10:54
Prispevkov: 4


iga10 je napisal/a:
Od dosedanjih odgovorov se nekako najbolj strinjam z "juremihamojco".
Po mojem mnenju bo v Nassfeldu in Kreischbergu velika gneča, Serfaus pa je veliko predaleč za 3 dni.
Osebno sem se že davno odločil, da za 8. februar v Sloveniji, razen če res ne bo šlo drugače, zaradi gneče ne grem več smučat. V Aut pa pač čim bolj severno oz. zahodno...
Morda Hochkonig...?


V Kreischbergu za otvoritev ni bilo gužve. V soboto 21.12. je bilo sonce in ob 10:30uri sem se še vozil po ratrak špurah in to sam na progi. Glede na zadnja leta na različnih lokacija, ko je bila vedno gužva tudi na otvoritvah se mi zdi, da je to smučišče za ostali folk nezanimivo. In iz tega stališča primeren za družine in tiste , ki se želijo nasmučati in niso prezahtevni. Moje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Jaz bi priporočal Zauchensee-Flachauwinkl, le lučaj stran od Koroških smučišč, dva tunela pa 'sfiltrirata' vpad Slovencev. Drugače pa nasploh precej sončno smučišče s praviloma ne prazahtevnimi tereni. Meni osebno daleč najsimpatičnejše smučišče locirano nekje v rangu +-cca 2 uri od Lj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2014 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Hojla vsem.
Po toliko pretečene vode in toliko vaših koristnih nasvetih se spodobi, da dobite še od mene (ki sem odprl to temo) nekaj feedbacka. Mogoče bo komu, meni podobnemu pomagalo, da se bo lažje odločil.

2013 smo bili tako v Kranjski Gori, 2014 pa v Bad Kleinkirchheimu in evo primerjave skozi oči staršev, ki so peljali male otroke na smučarske počitnice:

KRAJ
KG je strnjena vas, vse je na dosegu roke oz. peš. BKK je pa ena razvlečena zadeva, skozi katero gre glavna cesta, preko katere je malo oz. nič prehodov za pešce. Ima pa dvoje term, kar zna biti zelo koristno v slabem vremenu. BKK leži precej višje, zato je snežna garancija mnogo večja, temperature pa pomoje za kake 2-3 stopinje nižje, kot v KG.
V KG je Mečkator, V BKK pa Billa in Špar, tako da tukaj ni neke razlike.

NASTANITEV
Obakrat smo bili v apartmaju. V KG je bil mnogo boljši in bližje smučišču (Smerinje - hvala, facko), kajti v BKK sem pogrešal bide in pa grelec za pancarje.

SMUČIŠČE
Saj bi napisal, da je BKK 100x boljši (večja nadmorska višina, več snega, širše proge - na njih nobene gužve, mnogo manj zvožene kot v KG (manj nadrsanih kupov in posledično tudi manj nesreč), mnogo več prog...
ampak naj si jih nekam vtaknejo, ker je bila vsak dan na Kaiserburgu med 10. in 12. uro gneča do začetka stopnic, tako da smo čakali na gondolo tudi po 20 minut. En dan smo šli na Nockalm, pa je bilo tam enako. En učitelj smučanja mi je omenil, da je bila prejšnji teden (ko je imela počitnice ljubljanska regija) gneča še 2x večja. (pa saj niso bili samo Slovenci faktor - še zdaleč ne.) Tukaj se moram obregniti ob I.D.I.O.T.S.K.E. ljudi, ki jim je očitno izpod časti, ali pa so totalno asocialni, da bi se v gondoli peljali še s kom nepoznanim in tako so v višave odhajale napol prazne gondole (kapaciteta za 6, notri pa štirje primerki), zadaj pa gužva za popiizdit. Sem zatežil žičkotu naj prisili ljudi, naj grejo po 6 v gondolo, pa je samo skomignil z rameni, češ da nočejo, pa sem predlagal naj obesijo one fu**king board, kjer bo v ku***evi poljščini in madžarščini pisalo naj jih gre za boga 6 v kabino. Sam sem svojega najstarejšega 9 letnega fanta potisnil samega v kabino s petimi nepoznanimi čehi in avstrijci - najbrž so ga do vrha parkrat posilili, okradli in pretepli.
Za male otroke tukaj KG zmaga na celi črti: Mojca I in II, Rožle, Bedanec, Kolovrat, pa še sidra...vse s pravim naklonom za triletnega začetnika, medtem ko v BKK premorejo ob Kaiserburgu zgolj in samo eno predpotopno vlečnico za otroke (Ottingerlift), ki ima naklon skoraj v vaservagi, vleka pa niso ne krogci, ne sidra, ampak nek ročaj direkt na zajli, ki cukne, da ti skoraj ramo utrga. Na Nockalmu pa proge s krogci in sidri (Panoramaabfahrt, Hoehenabfahrt) spet s premajhnim naklonom. Mogoče je bilo kje drugje (npr. St. Oswald) kaj bolje, ampak vsak dan nekam drugam se nam pa res ni bilo za vozit.

CENE
V BKK je bil apartma za cca. 20% dražji in pa ceno je bilo potrebno poravnati v celoti pred prihodom. V BKK so smuč. karte seveda dražje, je pa bila letos akcija "Familien Euro", kjer smo ob 6-dnevni odrasli karti dobili 6-dnevno otroško za zgolj 6 EUR. Pri dveh otroških kartah smo tako kar nekaj prišparali. Tako, da neke famozne razlike v ceni niti ni bilo.

Skratka letošnja zima je bila tako muhasta in skopa s snegom, da smo šli bolj na ziher in zato v BKK, ampak je večja verjetnost, da bomo šli naslednjič spet v KG. Ker pa so me kljub vsemu le očarale širne proge v Avstriji, bom najverjetneje poiskal kako drugo smučišče, ki teh hib iz BKK ne bo imelo.

Kaki predlogi?


Nazadnje urejal/a Pončo Pon Mar 03, 2014 10:33 am; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 02, 2014 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Priporočam Flachau . Zelo dolge in široke proge.
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Se mi zdi, da vse to, kar vas je motilo v Badu, vas bo v Flachau še bolj. Se mi nekako zdi, Flachau ni najprimernejši za ljubitelje Mojc in Rožletov. Jaz predlagam Roglo, če pa že mora biti Avstrija pa kakšno vaško smučišče. Npr. Weissen See. Jaz sicer tam še nisem bil, ampak moj prijatelj prisega na to smučišče in s froci hodi že leta tja. Mnogo ceneje kot v večjih centrih, veliko za početi in predvsem nobene gneče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Saj ne da si narobe razumel, mogoče sem jaz pomanjkljivo napisal.
Kvečjemu naš triletnik je "ljubitelj" Mojc in Rožletov, medtem, ko smo ostali člani družine v to "ljubiteljstvo" "prisiljeni" takrat, ko pazimo nanj in mu delamo družbo na progi. Upam, da bo naslednje leto že kaj boljše.

Jaz in starejši sin (9let) sva se pa intenzivno podila po klamerci, hči (7 let) in žena pa dol z vrha Kaiserburga in Strohsacka.
Pa hvala za info o Weissensee.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Družinsko smučanje v Avstriji-prosim za nasvet
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB