Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Zlata Lisica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 43, 44, 45  Naslednja
 Zlata Lisica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Gregor99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2013 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 23:17
Prispevkov: 57
Kraj: Maribor

Lenko
dobra slika
_________________
sezona 2012/2013=14x Mb Pohorje, 2x Schladming
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2013 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Dolzina je pogojena s stevilom vrat (turning gate, ne vseh vrat) in minimalno stevilo vrat, prav tako pa minimalna razdalja med njimi je predpisano. Lahko pa dolzina variira glede na postavitev oz. postavitev se prilagaja dolzini.
Priprava je pa ponavadi enaka kot za slalom (balken) ceprav to ponavadi ni pogoj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2013 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Dolzina je pogojena s stevilom vrat (turning gate, ne vseh vrat) in minimalno stevilo vrat, prav tako pa minimalna razdalja med njimi je predpisano. Lahko pa dolzina variira glede na postavitev oz. postavitev se prilagaja dolzini.
Priprava je pa ponavadi enaka kot za slalom (balken) ceprav to ponavadi ni pogoj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2013 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Nihče pa ne govori o logistiki, če bi bil cilj na trikotni...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2013 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Glede na organizacijo do sedaj, prav dosti slabse ne more biti, pa ce je cilj na vrhu Triglava
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Pa saj na tistem tvojem linku je jasno razvidno, da je tudi zgornja proga homologirana in to za moške in ženske tekme. Mi je pa zanimivo, da ima Pohorje homologiranih kar 5 slalomskih prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Kot kaže ne bo težav imeti cilj v Areni.
Strinjam se s PJ-em, da bi lahko bila sama organizacija krepko boljša. Kaj če na tem mestu napišemo kaj in kako bi lahko izboljšali prireditev.

Namesto, da imajo nekega Smiljana Krežeta za organizacijo prireditev lahko preko socialnih omrežij izberemo natopajoče ob žrebanju štartnih številk. Preko glasovanj soustvarjamo zabavne vsebine in spremljevalni program.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Gospodk glede na to, da ni pomagalo ce se jim je nekaj 100 ljudi, in to tistih, ki zares ustvarijo javno mnenje o doloceni prireditvi, leta in leta v zivo (in preko FIS) pritozevalo , potem mocno dvomim, da se bodo pretirano sekirali zaradi nekih predlogov na forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Če še ostali izvemo ozadje iger organizacije ne more škoditi. Prav tako ne more škoditi obveščenost o tem česa smo prikrajšani zaradi slabše organizacije.
Če so ljudje obveščeni o nečem novem, boljšem tudi v veliki meri zahtevajo več.
Če že takoj vržemo puško v koruzo ne bo nikoli bolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ok pa dajmo... Sicer bom samo o tistem, kar se tice mene in imam osebne izkusnje s tem.
1. Do pred treh let niso bili sposobni v press centru organizirati vsaj na priblizno normalnega interneta. V casih, ko je vsak kljukec imel doma 10+Mbps optiko, sem iz press centra posiljal slike pocasneje, kot ce bi jih posiljal preko GSM-a (no zares sem ponavadi obupal in stvar posiljal preko GSM-a). In to je bilo sredi Maribora. V Avstriji pripeljejo nenormalno hiter link na 3000m (Soelden), ali pa v take govce, kot je gasilski dom v Hausu. V Zagrebu imas spodoben wireless po celi progi. Pri nas pa ga niso mogli zagotoviti niti v hotelski konferencni sobi, kjer je bil press center.
2. Ponavadi imas na vsaki tekmi vodjo fotografov, tako da so stvari vsaj malce organizirane. Konec koncev so stvari dokaj nevarne in hitro lahko pride do poskodb ali celo smrti. Predstavljaj si, da se dogaja to, kar se je ze dogajalo v Mariboru, kjer vsak, in njegov pes, dobi akreditacijo za na progo, ter se potem prosto sprehaja med tekmo gor in dol (pred par leti je nekdo s pocket camero cez ramo in deznikom v roki, sredi tekme prikorakal v cilj!!!), potem pa ima ena tekmovalka malo smole, ne zvozi ovinka in jo odnese ven direktno v taksnega modela. Ko imas nekoga, ki je vodja fotografov (spet ne lokalca, ki dela za svoj blog, ampak nekoga, ki ve zakaj se gre), je stvar postimana malo drugace, omejitve dostopa pa tudi.
3. Tezenje raznoraznih varnostnikov/prostovoljnih gasilcev in bog vedi se koga, ki preslisi polovico navodil in slisi samo tisti "ne smejo", medtem ko je preslisla "sem ne smejo, RAZEN TISTIH Z XY AKREDITACIJO". Nikjer se mi ni treba kregati, da me spustijo tja kamor lahko z mojo akreditacijo pridem. Pa letno naredim kasknih 30+ tekem svetovnega pokala. V Mariboru je to stalnica in vsak, ki ima pol minute casa, in teh je glede na to, da nimajo kaj za delat veliko, tezi in najeda kaj lahko in kaj ne smem... predvsem kaj ne smem, ceprav grem z mojo akreditacijo cisto lepo mimo.
4. Potem je pa tu se malo morje malenkosti... od tega, da kaksnega cateringa ni oz. je v sosednji stavbi, kjer hrane zmanjka ze pred koncem dirke, kar pomeni da za vecino, ki pridejo tja delat, ni nic vec za pojest, saj med tekmo ni casa. Do tega, da imas akreditacijsko pisarno na drugem koncu mesta, za povrh pa se v soboto odpre sele takrat, ko bi jaz moral biti ze na progi (ja vem super, dobijo eno nocitev vec, ker moram tako v Maribor priti ze v petek, ampak pri vseh mojih noceh po hotelih, bi mi vcasih pasalo eno noc vec prespati doma in priti v Maribor sele v soboto zjutraj). Pa magari do tega, da v vecini primerov njihov web se 14 dni pred tekmo nima nobene novice o prihajajoci tekmi (letos je malo izjema, in so ga updatali ze malo manj kot mesec pred tekmo ) To, da ljudje, ki bi morali imeti informacije, nimajo pojma kaj se sploh dogaja, je pa samo se cesnja na torti. Najlepsi primer je bilo pred dvemi leti, ko sem informacijo, da je slalom odpovedan, dobil od prijatelja, ki je serviser neke tekmovalke, medtem pa v press centru noben ziv bog ni vedel nic o kaksni odpovedi itd.

No pa bodi dovolj zaenkrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Hvala.
Vzrok tega je polovičarsko delo, neorganiziranost, nesposobnost, neodgovornost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


@pj še dobro da ne hodiš na nogometne tekme (nzs)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Gospodk kaj pa vem... po moje to, da si mislijo, da jim zaradi "tradicije" ni treba narediti nic. Ker oni imajo dirko ze 50let in ni potrebe po kaksnih spremembah. Na zalost pa pozabljajo, da so danes stvari "malce" drugacne kot so bile pred 50 leti in da ljudje rabijo (in hocejo) vec. Pa naj bodo to mediji, ali pa gledalci.
RokSiEu na zalost hodim tudi tja... ampak o tem pa raje sploh ne zacnem... sport (in zveza), ki se ima za najvec na celem svetu pripravi recimo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo (ne neke tekme 4. medobcinske lige) na nivoju, za katerega so se Mariborcani z Lisico svetovni carji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2013 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Moje mnenje je da bi na Zlato Lisico vseeno lahko gledali vsaj malo pozitivno. Res je, nimam izkušenj kot recimo PJ, ki pozna stvari od bližje in govorim zgolj kot gledalec, vendar se mi vseeno zdi da ni treba vsak komentar samo kritizirat..
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Uros saj bi pohvalil ce bi le imel kaj. Pa po pravici povedano ne najdem niti ene stvari, ki bi bila vsaj na istem nivoju kot drugje po svetu, kaj sele da bi bila boljsa.... Na zalost ljudje, ki delajo te stvari zivijo 50 let nazaj... ali pa se jim grdo receno jebe za cel svet in je vazno edino to, da njim osebno kaj v zep kapne. Ampak na tak nacin se prav dolgo teh stvari ne bodo sli.
Pa konec koncev... kot gledalcu ti nudijo kaj? Na parkiriscu imas par stojnic z nekaj kitajskega kica, ki tja tako ali tako ne sodi, to je pa bolj ko ne ze vse. Pojdi enkrat v Kitzbuhel, Schladming, ali pa magari Zagreb, pa bos videl kaj tam dobi gledalec. Konec koncev tekma ni zgolj to, da se 60 smucark spusti po progi, potem pa gres lacen, zejen in prezebel domov na govejo juho. "Spektakel" je danes krepko vec kot zgolj to. In prej ko bodo pri nas pokapirali te stvari, boljse bo... ce seveda se mislijo imeti tekmo. In zaradi tega ima Maribor z vsako tekmo minus, v Schladmingu pa v eni sami noci (za Nightrace) obrnejo 10mio eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 43, 44, 45  Naslednja Stran 18 od 45

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Zlata Lisica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB