Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zauchensee

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Zauchensee « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Včeraj delno uspešen cevc dan na Zauchensee-ju. Napovedana količina snega je sicer zdržala, bila celo presežena, vendar je, razen povsem na vrhu, padal težek, moker in predvsem lepljiv sneg, bilo je nekje za dve ali tri stopinje pretoplo. Samo na najstrmejših predelih se je nekako dalo, drugje te je kar potegnilo noter. Pa vendarle tistih par zavojev odtehta, sploh zaradi ponovno s snegom borne zime pri nas, vsaj za zdaj.

Drugače pa snega ne manjka, tudi ljudi seveda ne, vendar pretirane gneče s predolgim čakanjem na napravah ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 01, 2013 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zanimivo vreme na Zauchenseeju. Sonce šele po izhodu iz tunela, par km naprej v Flachau že oblaki, pri nas pa povsem jasno cel dan. Proge nekoliko slabše steptane, že zjutraj precej (na srečo mehkih) kep, popoldne seveda nekoliko bolj razrito.

Tole je jutranji pogled iz Higlinerja 2


Pogled z Rosskopfa. Spredaj v daljavi je Tauernkar z edino črno progo na tem smučišču, pa še ta je bolj rdeča, ampak lepa. Levo v kotanjo gre pa enih 6 prog, katere napaja zgolj vlečnica Kogelalmlift. Posledično so ob vseh ostalih popoldne precej razritih progah bile tule še ob 16:00 lepše kot drugje ob 9:00.


Snega ne primanjkuje.


Osrednji del smučišča, proge med Zauchenseejem in Rosskopfom. V tem letnem času so proge že večji del časa na soncu. Na levi strani je spodnji del WC proge za ženski smuk, ki se tod občasno vozi.


Takole pa izgleda gneča v Zauchenseeju. Tu je spodnja postaja 3 naprav. Malo pred poldnevom, ko je bila gneča največja, je na najbolj atraktivnih napravah bilo treba čakati par minut. Je bilo pa ponekod kar zoprno na progah. kljub temu,da so od množičnih imeli počitnice le južni Nizozemci, katerih je bilo kar nekaj, je bilo smučišče precej polno zelo slabih smučarjev in vrst, ki so se pobijali po dokaj težkem snegu. Se mi zdi, da je moral to biti dan za kakšne športne dneve in šole v naravi.


Na start ženskega smuka pelje tale starinska vzpenjača. S smučmi se gor ne sme. Sploh je tam še presenetljivo veliko starih naprav.


Ljudje so tam po 3. uri odšli, ali pa se preselili na položne terene, ker sneg je postal precej južen. Pravi ljubitelji (moja žena temu zmotno reče fanatiki) smo še vedno uživali na kupih mehkega južnega snega na sedaj praznih progah, in razritem srenastem celcu zunaj prog. Časa za slikanje zato ni bilo več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AngriT
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2014 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2013 17:14
Prispevkov: 19
Kraj: Utrecht

Par slik iz sobotne smuke na Zauchenseeju! Po 11.00 je postala gneča nepopisna zato sma se odpravila v 13 minut odaljen Altenmarkt. Je pa kar precej Slovencev, podobno kot v Katschbergu:)




















_________________
Sezona 2015/16: 10x Zillertal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
supreme
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2009 9:51
Prispevkov: 3


Lep pozdrav,

Imam eno vprašanje, ki ga nekako nisem uspel razbrat. Če se na primer na smučišče Zauchensee - Flachauwinkl odpravim iz smeri Beljaka in avto parkiram takoj za tuneli na AC, je možno smučat z eno karto na obeh straneh avtoceste ali sta to dve ločeni smučišči?

Oz, če bo tako lažje razumljivo, se da smučati recimo od Zauchensee-ja do Kleinarl-a?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Zaenkrat cesta še ni premoščena, je pa v pripravi kabinka, ki bo tekla iz vrha nad avtocesto do Flachauwinkla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
supreme
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 10:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2009 9:51
Prispevkov: 3


Hvala za odgovor.

Mogoče veš, če bi hotel v enem dnevu smučat na obeh smučiščih (Zauchensee in Kleinarl), vozi pod avtocesto kak skibus oz kaj podobnega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ne vem. Je pa na vsaki strani ceste dovolj smučišč za nekaj dni radovednosti kaka je naslednja proga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


supreme je napisal/a:
Hvala za odgovor.

Mogoče veš, če bi hotel v enem dnevu smučat na obeh smučiščih (Zauchensee in Kleinarl), vozi pod avtocesto kak skibus oz kaj podobnega?


Med Flachauwinklom in Zauchenseejem vozi redno ski bus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

V resnici je eno smučišče Flachauwinkel-Kleinarl, drugo pa Zauchensee. Prehajanje med smučiščema je nekaj povsem običajnega, saj je prvo smučišče nekoliko majhno za cel dan, smučarji pa se tudi prilagajajo gneči (manjša v Kleinarlu) in soncu. Ski-bus oziroma traktor s potniško prikolico vozi non stop, razdalja ni prevelika, tako da ne izgubiš prav veliko časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Sigurno vozi skibus oz. traktor vlakec. Če greš kakšno fotografijo prinesi sabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj sem združil prijetno s prijetnim in se na poti do Münchna ustavil tule. Priložnost sem izkoristil predvsem zato, ker se ponavadi zaradi stroškov redko odločim za kakšno izmed smučišč za drugim tunelom, čeprav so časovno v bistvu precej blizu.

Moram rečt, da sem bil kar navdušen. Že sama postavitev smučišča mi je bila všeč, saj je precej razgibano, in te z relativno malo napravami popelje na kar nekaj različnih vrhov. Hkrati je tudi ravnotežje naprav ravnopravšnje: nekaj modernih, hitrih naprav za nabiranje kilometrov in nekaj starejših fiksnih sedežnic in vlečnic, ob katerih so proge bolj ali manj prazne. Včeraj je bilo odlično predvsem na vlečnici na prvem kuclju, ki ima kar nekaj različnih variant simpatičnih rdeče-črnih prog.

Sneg je bil super, se vidi, da ga imajo tam precej več kot pred tuneli, na napravah se ni čakalo (na kakšni od prog je sicer bilo malce več gneče, medtem ko so bile kakšne druge bolj ali manj prazne), tudi splošen vtis, vključno s priročnostjo parkinga in dostopa, je bil precej boljši kot pred par dnevi na Mokrinah.

Ob treh sem se zapeljal še tistih par 100 metrov do sosednjega hriba in do štirih odsmučal še tam. Vtis je bil prav tako pozitiven, sploh vožnja pod Bubble Jetom ob poznopopoldanskem soncu je bila res uživaška. Pa kar fascinantno je videti ves trud in dodatno ponudbo za družine, otroke in vse žive ciljne skupine - nekako tudi postavi v perspektivo tiste naše izjave, da se ''na Voglu (ali pa še kje drugje) trudijo'', ko pa v bistvu delajo samo osnovni minimum.

Je pa treba povedat tudi, da je cena karte kar zasoljenih 50, tako da se ravno vsak mesec tule vseeno ne bom oglasil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Evo prvič sem smučal na Zauchensee-Flachauwinklu smučišču. Vedno se mi je zdelo simpatično smučišče z raznovrstnimi tereni, ampak vedno so bili razlogi in se nisemo ustavili.
Z ogrevanje začel na Flachauwinklu in šel čez do Kleinarla, super široka in pregledna proga sploh na koncu se mi dopade, ko gre iz rdeče v črno. Proti Flachauwinklu so super proge za carving tehniko in zelo primerne za učenje.

Z busom na drugo stran kar traja vse skupaj 5 minut.
Uporabljal večinoma Taurnkarbahn in Schwarzwandbahn. Malo mi je bilo žal, da je zmanjkaloo časa in sem na progi 8 (highliner ?)opravil samo en spust.

Super pogoji in odličen naraven sneg.
V nedeljo sem bil na Katschbergu, kjer imajo zelo malo naravnega snega in razlika je bila na začetku očitna. Saj potem se navadiš pa je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 12:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V petek sem lovil vreme (najprej sem mislil na Grosseck, kjer je bila na bergfexu napoved 10 ur sonca, pa se je kar konkretno kopal v oblakih, ko sem peljal mimo - za drugim tunelom pa šajba), ki sem ga ulovil na Zauchenseeju. Razmere so po par dneh seveda že malo irelevantne, bi pa še enkrat toplo priporočal smučišče vsem, ki želite na dneve, ko imamo Slovenci praznike in podobne zadeve, pobegniti od sonarodnjakov.

Vrst in gužve namreč v petek tule ni bilo, proge so bile pa fenomenalno pripravljene. Sploh vlečnica v kotanjo, za prste obliznit! Pa tiste široke strmine proti vasi, malo lepših se trenutno spomnem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet ena slaba novica iz Avstrije:

https://siol.net/novice/slovenija/v-avstriji-umrl-slovenski-smucar-487147
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 30, 2019 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes zelo fino! Prisojne proge že popolnoma pomladanske, osojne pa še dokaj zimske. Ljudi je bilo na parkingu presenetljivo veliko, ampak se je potem izkazalo, da je na strminah nad vasjo neka otroška tekma, kamor je šla večina tega folka. Sicer pa drugih obiskovalcev ni bilo preveč, večinoma spet Čehi. Vrst na napravah ni bilo, gužva na progi je bila pa samo na Gamskoglu II do kakih dvanajstih.

V kotanji spet odlično, še ob treh popoldne je bilo vseh šest prog nerazritih. Nazaj do avtoceste pa potem zabaven rodeo po že precej kucljasti progi.

Snega pa povsod še zelo veliko, letos je bila tu zima res nekaj posebnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zauchensee
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB