Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2012/13

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Nassfeld/Mokrine 2012/13 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Danes spomladanske temperature na Mokrinah (13 c) najboljša proga ki je zdržala je bila proga pod šestsedežnico Mossern
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PogachnyK
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 19:03
Prispevkov: 170


Bil gor v četrtkek

Veliko ljudi, proga se je zaradi novega snega hitro zrila, Vreme pa enkratno, na vrhu sicer malo vetrovno, vendar nič hujšega.

Sem pa tja, se najde kak kamen, vendar nič kritičnega
_________________
[img]https://giphy.com/gifs/fandor-movie-scene-mime-film-3oEduSyEJzGEm60xR6[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

A je bil kdo gor danes?? Za jutri gledam kam iti sam bo verjetno povsod toplo in guzva
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Gužva bo skoraj sigurno,ker je pol Zagreba krenil v Avstrijo danes. Pa koliko mi je znano jim je to zelo priljubljeno smučišče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Potem je edina sansa bit ob 8.00 na Osojščici in smučat do 10.30 pa iti domov ker kam prav dalec se mi pa ne da vozit.

Kaksen drugi predlog?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Mi gremo tudi jutri na Mokrine, povsod drugod je slabša napoved. S Hrvati se bomo pa že zmenili, da bo prav

Šel sem poguglat in imajo res počitnice še ves teden! Upam, da bo vseeno OK, jutri napišem vtise!

Zimski odmor učenika počinje 24. prosinca 2012. godine, a završava 11 . siječnja 2013. godine.
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Včeraj so me vremenarji prestrašili, da sem (brez veze ) ostal doma, danes pa je bil lep, zaradi snežne podlage bi lahko rekel prav posladkan dan.
Sneg je bil namreč cukrast, lahko si izbiral med bolj drobnim npr. na Troglu in Madritschnu, grobim in grudastem na Trogkoflu in Gartnerkoflu , ali karameliziranim (pa ne po barvi ampak po trdoti) na Sonnleitnu, tudi malenkost stopljenega se je našlo, le ''staubcukra'' ni bilo nikjer .
Nekoliko vetrovno je bilo samo na zgornjih delih smučišča, drugje je sapica prišla kar prav, da ni bilo prevroče . Gneče pa nobene, vsega ''čakanja'' je bilo v seštevku recimo 3 minute .


Lp, Tomi
________________
Sezona 2012/13: 43 x = 22 x Moelltal, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 5 x Mokrine, 3 x Sillian, 1 x Goldeck, 1 x Lienz, 1 x St. Oswald
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Fajn je blo ja

Guzva je bla samo na Madritschnu,......
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Ok, podroben opis, pa vseeno..kaj pa ledene plate? Se zdrsa hitro? Kamni? Ker novega kolikor gledam ni nič padlo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


super je bilo
hrošč, to kar sprašuješ, je samo ob koncu smučanja
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Verjemi, da bi napisal, če bi bil to problem. Ker si pa že vprašal: jasno, da se je na posameznih mestih zdrsalo. Kamni: enega sem pa res videl .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

hrošč je napisal/a:
Ok, podroben opis, pa vseeno..kaj pa ledene plate? Se zdrsa hitro? Kamni? Ker novega kolikor gledam ni nič padlo..

Plate: so, sploh popoldan sem srečal kar nekaj primerkov sivkaste barve. Se zdrsa: kakor kje, saj veš da se 'cukrast' sneg slabo sprime s podlago - najbolj obremnjene proge so bile popoldan že kar zdelane, ponekod pa se je dalo tudi še ob štirih lepo smučat. Kamni: malo, ampak se najdejo. Največ na zadnji strmini Trogla, pa na vrhu FIS proge z Gartnerkofla, pa en mogočen primerek sem vrgel s proge na vrhu Trogkofla.

Drugače pa je Tomi odlično povzel situacijo, sneg res vseh sort, tudi na eni progi (npr. Trogkofel) si lahko srečal recimo droben 'cuker' na vrhu, spomladanski sneg na sončnih delih, spodaj pa grude. Ledene plošče pa kjerkoli. Pa vseeno se je dalo nasmučat, gneče ki so se jo nekateri bali na žičnicah res ni bilo nikjer.

Standardna slika. Prvo pobočje proti zgornji postaji Trogla je bilo tako hudo ledeno da sem se že prestrašil - če bi bilo povsod tako, ne bi bilo za smučat. No, k sreči je bil tak samo prvi greben, zgleda da je veter 'pometel' vse kar je bilo mehkega ... :


Novost sezone je nekaj novih Technoalpinov na Troglu:




Zjutraj je bil Trogl čisto OK, razen zadnje strmine ki je bila že zgodaj grbinasta:




Mosern, trrrdo, tudi tu je veter uspešno opravil svoje uničevalno delo:


Madritschen, bolje, ampak precej polna proga:


Trogkofel okoli poldneva mi je bil prav všeč - v kolikor si se držal desnih prog. Črna pod gondolo pa katastrofa - spodaj led, na njem pa grude vseh velikosti ... cukr tu ni več pravi izraz, velikost grud je bila vse od koruze do krompirja:


Panorama k južnim sosedom z razgledišča nekaj korakov nad zgornjo postajo kabinke Trogkofel ... :


... in istoimenski vrh:


Še ena na Zweikofel, zgoraj precej zrita, od tam kjer se ločita proga v dolino in tista nazaj k spodnji postaji Zweikofla pa sončni spomladanski užitek :


Malo čez ena je čas za prvo furo v dolino in ni nama bilo žal - seveda je cukr, ampak ne slabši kot zgoraj in predvsem bistveno manj zvožen. Če bi vedel kako dobro je, bi se v dolino odpravil že uro prej!




Druga novost sezone: trak nad spodnjo postajo Millenium - Expressa in kratka tekaška proga v dolini :


Po pavzi pa kot po navadi še ura in pol smuke po sončku na Gartnerkoflu, na koncu pa še na kratki štirisedežnici FIS - proga pod njo je bila pravi spomladanski 'putrček', zelo malo zvožena in sončna do konca. Škoda da je tako kratka:


Pa še zadnja fura v dolino, še vedno zelo dobra do odlična proga - pozna se, da se čez dan tukaj le malokdo smuča, zvečer pa se jih dosti raje pelje v dolino kar s kabinko:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Pa smo se danes sami prepričali o Nassfeldu. Vremenska napoved je tam pač obetala najlepše vreme (v planu je bil sicer Obertauern). In nismo se zmotili. Okoli 11 se je za kake pol ure pripodilo nekaj visokih oblakov, potem pa spet sončno naprej.

Proge pa tako kot so rekli pred mano..vsega po malem. Od južnega do ledenih plat. V povprečju dokaj slabo, na nekaterih progah precej kamenja, sicer manjšega pa vseeno. Snega je v primerjavi z božičem kvečjemu malo manj, vsaj spodaj.

Ocena na račun vremena in čisto nič gužve (kar je bilo ljudi, vglavnem Hrvati, sicer pa prazno) slaba 4. Ob večji gužvi bi bila pomoje na progah že kmalu katastrofa.

Tako da Nassfeld bo počakal novo pošiljko snega, prej raje kam drugam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Prav začudil sem se, da se ti je zdelo tako slabo, pa sem danes videl, da je v resnici zelo slabo! Začel sem malo pred 11. uro, prevozil celo smučišče, vključno s progo v dolino, povsod slabo, v primerjavi z nedeljo prava katastrofa . Razrito, led, kamenje, grude... Izgleda, da je vsak dan slabše, čeprav ni gneče (je pa ogromno tečajnikov). Do spremembe vremena močno odsvetujem!

________________
Sezona 2012/13: 44 x = 22 x Moelltal, 6 x Mokrine, 5 x Turrach, 5 x Osojščica, 3 x Sillian, 1 x Goldeck, 1 x Lienz, 1 x St. Oswald
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Se je tudi meni zdelo čudno, da si relativno pohvalil zadnjič. Res veliko kamenja, posamezne ledene plate se že preživi, ampak za to pa rabiš kamnožerke. Me je kar malo bolelo.
Sicer pa kaže, da bi ga lahko malo nasulo. Ampak more ga pasti minimalno 30, da prekrije ta kamnolom..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nassfeld/Mokrine 2012/13
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB