Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči TecnoPro Safine Candy

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nakup smuči TecnoPro Safine Candy « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 6:11 pm    Naslov sporočila: Nakup smuči TecnoPro Safine Candy Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede ženskih smuči TecnoPro Safine Candy (na sliki).

http://www.ganasport.net/components/com_virtuemart/shop_image/product/Sci_Tecno_Pro_Sa_4ed3d68bed755.jpg

V dveh Intersportih sem dobila zelo različne informacije o teh smučeh. Sedaj ne vem ali so namenjene začetnikom ali že boljšim smučarkam?

Ima kdo izkušnje s temi smučmi?

Lp, Karolina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Tko na uč iz slike in ko vem da TechnoPro dela Elan, je to čist osnovna smuča, na nivoju Elan Snow QT. Za začetnice.
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Našla sem še nekaj informacij o smučeh. Sama se ne spoznam najbolj na vse te podatke, vendar sem v dilemi, ker sem spet dobila različne odgovore (na forumih) Na nekem drugem forumu mi je nekdo glede na te podatke napisal, da smuči niso namenjene čistim začetnikom.

Radij 13 m / 152 cm
Dolžine 144, 152, 160 cm
Geometrija 115 / 70 / 100
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer_D
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 15:08
Prispevkov: 6


Safin ima še ene ki so črno - bele z zlatimi vzorci. Te so boljše in še vedno ugodne.

Moja žena jih je letos kupila za cca. 100 EUR v intersportu. Občasno imajo čez vikend dodatni 20% popust kar je bilo -40 klasičnih in še -20 dodatnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


@karolina
Že to, da je sredica iz poliuretana, ne obeta kaj dosti. Sodeč po nemških spletnih straneh pa so smučke namenjene začetnicam ("einsteigerinnen").
Razen če nimaš ravno 40 kil, se je bolje ozreti za čim konkretnejšim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Nisem zacetnica v smucanju, torej te smuci ne bodo zame. Sicer pa ne smucam dosti, zato iscem smuci nizjega cenovnega razreda, saj mi je skoda zapravljat toliko denarja za smucanja 2x na leto Zanima me kaj priporocate? Ogledane imam se ene smuci, ravno tako znamke TecnoPro Safine Infinity (so v letosnjem Intersportovem katalogu), za katere sem dobila informacijo, da so malo boljse, tako pise tudi v opisu v katalogu. Oprostite za toliko vprasanj, a raje vprasam se tu, ker sem v dveh Intersportih dobila cisto razlicne informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Za 2x na leto, ali pa tudi 3x , ti bolj priporočam rentanje. Vedno boš lahko smučala z najbolj primernimi, sodobnimi smučmi, pa še servisirane bodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


@karolinaa
Priporočal ti res ne bi nič konkretnega, ker nič ne vem o konkretnih ponudbah.

A imam danes ful časa pa še gentleman sem:D, tako da:

Edino, kar ti lahko priporočam je, da najprej narediš domačo nalogo: greš na spletne strani proizvajalcev pa uporabiš kak ski selector. Če res ne misliš veliko smučat, torej ne boš bistveno napredovala, pač glej nižji srednji razred. Zelo veliko je odvisno tudi od tega, koliko imaš kil. Več kil=>boljše (dražje) smučke morajo bit. Če imaš več problemov na zdrsanih površinah, vzemi ožje smučke, če ti ne gre na južnem snegu, vzemi širše.
Za zahtevne terene je dobro, da imajo kako ojačitev (karbon,fiberglas;titanal je že prehud zate).
Še vedno mislim, da morajo resne smuči biti iz lesa (sredica).
Ne padaj na foro, da je kao dobro, če so smuči lahke. Saj med vožnjo tega sploh ne občutiš! Jaz bi celo vzel težje smuči, če bi recimo lahko direktno primerjal.
Ni nujno, da gledaš samo damske smuči.
Obvezno najdi kak primerjalni test (če še nisi).

In potem s spiskom dveh,treh,štirih,petih modelov po trgovinah. V idealnem primeru boš našla celo kako lansko izvedbo (samo drugačen dizajn) precej ceneje.

Bi pa se na splošno izognil izdelkom, o katerih nimaš veliko informacij ali pa so le-te nasprotujoče ali pomanjkljive. Tudi nič ne pomaga, da jih ima sosed in je z njimi zadovoljen, saj veš ponavadi vsak berač svojo malho hvali.
Za smuči priznanih proizvajalcev, o katerih lahko povsod najdeš veliko informacij, boš dala 50 ? več in ji imaš ob zmerni uporabi komot 10 let. Neznane smuči manj priznanih proizvajalcev boš lahko imela 10 let...ali pa ne.
Aja, upoštevaj tudi, ali so vezi in montaža všteta v ceno ali ne, tudi to nekaj nanese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Aldor, hvala za ta obširen odgovor, pa hvala tudi ostalim Bom še malo pregledala strani proizvajalcev, pa upam, da najdem nekaj primernega zase
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


Kljub temu, da sem se ful razpisal, sem prej pozabil dodat, kar sem takorekoč takoj našel na netu: neke lanske Fischer MyStyle (objektivno precej boljše od techno pro) za 200 evrov, elan black magic (dosti boljše) za dobrih 200.
ceneje.si, mimovrste,bokal itd.
Lp in dobro kupi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2012 1:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Okej, torej malo sem pregledala ponudbe in našla sem 2. smuči, mislim, da so precej boljše od TecnoPro Verjetno bom izbrala ene izmed teh, bi bila vesela kakega mnenja. In mogoče še to, kako višino smuči priporočate? Visoka sem 172 cm.

http://www.hervis.si/cms/frontpage?skipk=8799243105587&code=4d5efa34-95c7-4ce1-80c4-7ce97d57cd5d

http://www.hervis.si/cms/frontpage?skipk=8799306839347&code=4d5efa34-95c7-4ce1-80c4-7ce97d57cd5d
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2012 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Pomoje je to isti smorn, samo da to fischer proizvja eksluzivno za Hervis...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aldor
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2012 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 18:28
Prispevkov: 56


@karolinaa
Viron sport je izgleda res exkluziv za Hervis (lahko se motim!), mogoče kopija kakega slabšega modela od lani ali predlani, ampak ni panike.
Sicer ni nobeno čudo znanosti, a material in konstrukcija so kljub vsemu boljši od Technopro, itak pa obilja informacij tudi tu ni.
Radij 14@160cm to je v redu zate.
Rabiš dolžino 160. Če ne misliš divjat, lahko tudi eno številko manj.
S širino 70 mm so v teh časih že med rahlo vitkejšimi, ampak še ni panike tudi za plundro oz. celec. Specialne smuči so pol itak dražje.

IceQueen so mislim da popolnoma enake (sprednji, zadnji del, materiali, utori na površini,vezi, vse je enako). Najbrž gre za Virona, specialno rebrandanega v "žensko smučko" z žensko poslikavo in ženskam primerno postavitvijo vezi. Pričakovanih 20 evrov premiuma za kao damsko ekskluzivo.

Mislim, da si kar dobro našla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karolinaa
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2012 3:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 18:06
Prispevkov: 6


Še enkrat hvala za vse odgovore! Kupila sem smuči Fischer IceQueen in upam, da bom zadovoljna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči TecnoPro Safine Candy
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB