Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za začetnika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Smuči za začetnika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


he he, glede testov imaš kar prav
Moj dragi je bil do predlanske sezone zaprisežen ne-smučar Potem se je spomnil, da bi on vendarle smučal, pa si je kupil rabljene elanke integra za 40 evrov. Predlani 5× smučal in nič čutil smučk (se je pa navdušil nad smučanjem), lani pa je šele po 10. smučanjih začel razmišljati o čem boljšem ...sicer je bolj nezahtevne narave, a vendarle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 2:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ma ja, tocno tako.

Kupi poceni zacetniski model in ko bos rabil boljse smucke, bodo sedanje itak stare ze vsaj 2 sezoni, jih prodas za 150 EUR, dodas se 150 EUR in lahko kupis nekaj primernemu svojemu znanju, ker se ti vsaj priblizno sanja kaj isces in kaj rabis.

Edit: vidim, da si ze naredil tako. Sedaj pa samo cimvec smucat.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bench
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 5:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2009 2:02
Prispevkov: 13


Elan Speedwave 8 168cm je v metro-ju (recimo v Zagrebu) 999 kun, ce zgoljufas na meji davek nazaj. bruto cena pa mislim da je 1300. Sam racnaj koliko ceneje je kot pri nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

Bench je napisal/a:
Elan Speedwave 8 168cm je v metro-ju (recimo v Zagrebu) 999 kun, ce zgoljufas na meji davek nazaj. bruto cena pa mislim da je 1300. Sam racnaj koliko ceneje je kot pri nas.

Kako to misliš, če zgoljufaš? 300 eur (cca 2100 kun) na osebo lahko uradno pelješ čez mejo in pri tem pri hrvatih zahtevaš povrnitev davka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


mene pa zanima če mi lahko gdo svetuje glede nakupa smuči za mojega očeta. jaz bordam tako da se na smuči bolj malo spoznam oče ima pa 100kg velik je 180cm trenutno pa ima smuči elan polcarving visoke so 180 cm srednje trdote. Smuča pa tako da glih skoz pluga ne voz prodajalec v trgovini z rabljeno opremo je rekel da je polcarving za njegovo znanje dobro ter da carving smučke za njegovo znanje ne priporoča. pa še to če ima kdo doma rabljene carving smučke primerne za začetnike naj javi.

hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Jaz sem daleč od kakšnega strokovnjaka in poznavalca smuči, pa mi gredo vseeno kar kocine pokonci, ko slišim kakšnega trgovca razlagat o polcarving smučkah, pa kako je to bolj primerno kot carving, itd..

Kar se mene tiče, ko srečaš trgovca, ki ti to omenja, samo čimprej stran, ker nima pojma.

Polcarving smučk ni. Polcarving je neka oznaka, ki se je prijela pred leti, ko so carving smuči šele prihajale na sceno in so se dobile razne izvedbe z samo malo poudarjenim lokom in tisto je bilo kao polcarving.

Skratka bistvo je, da polcarving smuče ne obstajajo. Danes so vse smuče za alpsko smučanje delane za zarezno tehniko, torej niso ravne kot včasih, ampak imajo lok. Smuče se ne razlikujejo ali so carving ali polcarving, ampak se razlikujejo glede na namen uporabe. Slalomske dilce so krajše, imajo bolj poudarjen lok in posledično manjši radij, ker so namenjene manjšim hitrostim in bolj zaprtim zavojem. Potem imaš veleslalomske dilce (katere bi kakšen bebast trgovec verjetno označil za polcarving ker ni toliko loka..), ki imajo manj poudarjen lok, so daljše in imajo posledično večji radij, saj so namenjene veleslalomskim zavojem, hitrejši vožnji, itd.. Tu so potem še tadolge skoraj ravne dile za superG in smuk, ampak to te itak ne zanima, ker tega po navadnih trgovinah niti ne priodajajo, pa nasploh to ni smuča za vsakdanje smučanje.. No potem imaš pa poleg "slalomk" in "veleslalomk" na voljo še celo paleto allaround smuči, ki so nekaj vmes, ponavadi tudi malce širše geometrije, ker predstavljajo kompromis med urejenimi smučišči in tudi kakšnim celcem, skratka vsestranske smuče.. Potem je pa tu še ene par modelov, ki so sicer namenjene urejenim progam, ampak predstavljajo kompromis med "slalomko" in "veleslalomko", torej so kao za kratke in dolge zavoje hkrati, to so pa kakšne Elan Speedwave, Fischer Progressor, itd..

Izbire je skratka ogromno. Zdej kar se tiče tvojega očeta, se je potrebno najprej vprašat kje misli smučat. Če ima željo kdaj zavit tudi v kakšen celec, bo tu najboljša izbira kakšna smuča iz allaround segmenta. Izbire je ogromno, ni treba ravno kupit predolge, 165 bodo zanj čisto dovolj, prav tako ni potrebe po kakšnih trdih z dvojnim titanom ojačanih modelih. Nej vzame eno osnovno dilco, se bo prej navadil, ker se ne bo tako matral z njo.

Če pa misli smučat izključno po urejenih progah, pa lahko izbere kaj iz prej omenjenega segmenta hibrodov med slalomsko in veleslalomsko smučo. Mogoče Elan Speedwave 10, ali nekaj v tem rangu.

Če bo pa izbiral med slalomsko (kao carving dilo) in veleslalomsko (kao polcarving), kot to označuejjo eni trgovci, potem pa bi vsekakor jaz raje zbral prvo. Ker je bolj primerna za naša smučišča, ker se bo prej navadil zarezne tehnike in ker veleslalomke itak nimaš kje izkoristit pri nas, ker tisto je namenjeno za letet. Kar pa on, brez znanja itak ne more, tudi če bi imel pogoje na smučišču za to
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


sicer pa vsi pravjo da je carving tehnika lažja..Zakaj se potem najdejo ljudje ki ti ponujajo polcarcing smučo
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
adrianono7
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 17:36
Prispevkov: 5


zdravo!

zanima me, če bi bil problem, da se začetnik uči na trdi smuči? vem, da bi blo bolje se učiti na mehki smuči ampak je rekel, da predn bi kaj kupil bi rad probal smučati, in možnost je samo ta trda smuča.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kar se mene tice je to dokaj ziher recept, da mu smucanje ne bo vsec in ne bo potrebe po kupovanju kakrsnih koli smuci.
Za "malo sprobat" obstaja malo morje izposojevalnic opreme, tako da trda smuca ni edina opcija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
adrianono7
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 17:36
Prispevkov: 5


ja sej vem, da bi si lahko sposodo, samo, če bi še večkrat probat bi ga to stalo kar nekaj denarja. bom mu svetoval, da naj 1x gre sigurno si sposodit neko mehko smučo.

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za začetnika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB