Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Osojščica 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2012 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Na, pa sem za letos zaključil še na Osojščici. Zjutraj sem že ob 8.15 začel na Klosterlu. Bilo je trdo kot vrag in seveda spodaj bolj kucljasto zaradi popoldanske odjuge včeraj. Zadnja strmina je bila še ob 14. imenitna, sicer pa je bil ostali spodnji del po 11 uri zelo mehak in čisto ozek. Zgornji del Klosterla je v glavnem zdržal vse do 14. ure. Zanimivo je, da so dnevno karto znižali na 29?, dočim sta 4 urna in dopoldanska ostali na 30? -to velja ob nakupu karte na Petrolu na Hrušici, kako je bilo gor pa ne vem. Skratka lep zaključek za to zimo na Osojščici. Sedaj me čakajo še trije ali štirje Moeltali (zadnji v tej sezoni je predviden 13.5.), potem pa bo do septembra, ko je predviden tridnevni dopust na Moeltalu "post" od smučanja. Bo pa kaj drugega.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pa sva bila po skoraj treh tednih spet na smučeh, sicer za kratko, a zato bolj sladko .
Glede na spletne kamere in podatek o novem snegu nisem pričakoval tako trde podlage, a proge so bile, lahko rečem, odlično popeglane. Smučati je bilo možno na Neugartnu:







in zgornjih Klosterlih:







Žal je bila najboljša proga zaprta zaradi tekme:



Proge ob Bergerbahnu nisva preizkusila, tudi spodnje proge Klosterle ne, je pa zgoraj izgledala dobro, a na kamerah je bilo spodaj videti precej kopnega:



Progo so tudi primerno označili, tako kot tudi to do gondole:



Zaslužijo si pohvalo, da prog niso zaprli, ampak jih kolikor je bilo mogoče dobro uredili in tako omogočili smuko. Na progi do gondole je bilo zelo zanimivo na delu ob zgornji dvosedežnici, kjer je bila sredi pobeljenega pobočja precej rjava cesta v širini teptalnika. Slika žal ni uspela, kot ne povsem tudi ta ob izteku:



S tem so na Osojščici zaključili sezono, kakšne prvomajske smuke si letos pač ne moremo obetati. Sicer pa bi brez novega snega že danes izgledalo zelo ''prvomajsko''.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 88 x = 32 x Mölltal, 15 x Gerlitzen, 12 x Nassfeld, 8 x Tromeja, 5 x Sillian, 5 x Innerkrems, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz, 1 x Kranjska gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Oj, veseli me da si se spet spravil na sneg. Zelo malo je manjkalo da bi tudi midva včeraj zavila na Osojščico, še ko sem vozil proti avtocestemu razcepu pri Villachu sem okleval, potem pa sem raje podaljšal do Mokrin. Nisem točno vedel kaj naj si počnem s tistim 'bedingt befahrbar' na spodnji Klosterle, ali to pomeni da je 90% proge vredu in samo na enem mestu malo rjavo, ali da je katastrofa na celi črti. Za progo do gondole pa je na spletni strani pisalo da je zaprta. Če bi vedel da se še da prismučat na jug do gondole in na sever do spodnje Klosterle, bi se verjetno odločil za Osojščico, samo osemsedežnica in zgornji Klosterle pa se mi je zdelo malo skromno. Karkoli ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Hej!
A ve kdo za kakšne vredi apartmaje za gerlitzen, vsaka povezava bo dobrodošla. Hvala že vnaprej

LP G
_________________
2007/08 58x (55x golte, 3x vogel)
2008/09 31x Golte, Rogla 1x
2009/10 35x Golte, 4x Vogel
2010/11 1x Golte
2011/12 1x Molltal, 10x Golte, 1x Kope
12/13 22x Golte 21, 1x Weinebene, 1x Poseka ravne
13/14 15x
14/15 6x Val Thorens, Golte 27x
15/16 6x Val Thorens, 14X Golte
16/17 6x Les Orres. 8x Golte
17/18 Golte 5x, Kope 2x, Les Orres 6x,2x Koralpe, Petzen
18/19 6x Les Orres, Golte 2x, Celjska Koča 3x, Koralpe 1x
20/21 7x
21/22 28x
22/23 Koralpe1x, Celjska Koča 5x, Golte3x, Gerlitzen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB