Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Manj gneče na smučišču - kako ga najti??? :)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Manj gneče na smučišču - kako ga najti??? :) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iztokc
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 7:23 pm    Naslov sporočila: Manj gneče na smučišču - kako ga najti??? :) Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2012 18:30
Prispevkov: 3


Po več letih smučanja v Italiji smo se lani odločili za Saalbach Hinterglemm in drugi teden februarja doživeli šok - na vlečnicah še ni bilo prehudo, na progah pa smo se valili eden čez drugega skupaj s popolnimi amaterji z Nizozemske, VB, Poljske, itd...

Letos smo se odločili za dopust teden prej - od 2. - 9. feb. in to na Tirolskem. Vendar sedaj, ko berem reportaže s tega foruma in nekaj nemških, počasi izgubljam veselje za Soelden, Zillertal (baje najbolj problematičen), Ischgl, tudi SFL in St. Anton.

Je sploh realno v tem času pričakovati vsaj nekako sprejemljive razmere na samem smučišču oz. kje bi bilo še najbolje?

Hvala za vsak nasvet in predlog KAM - mi bo zares v pomoč.

Lp, iztok

P.s. Še malo pa imamo Opening!!!
P.p.s. Kako je recimo glede tega v Švici ali prostrani Franciji?


Nazadnje urejal/a iztokc Pon Nov 05, 2012 1:44 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Če boš šel v Hochkönig, potem zagotovo ne bo gužve. Jaz sem tam smučal zadnjih nekaj sezon med šolskimi počitnicami in se je dalo normalno smučat. Gneča je edino v Maria Almu - spodnja gondola in zgornja štirisedežnica. To so sicer najslabše proge na smučišču, zato ne vem, zakaj vsi tja rinejo ...

Na ostalih delih smučišča, torej levo od Maria Alma, pa je bilo vedno precej prazno.

Ker smo se istih prog po nekaj letih naveličali, smo se lani dvakrat zapeljali v SkiCirkus - Saalbach, Hinterglem, Leogang. In tam je bila petnajstkrat večja gužva. Čakali smo na vsakem koraku, pa še proge so tu precej kratke. V Hochkönigu so proge izredno dolge - v zadnjem obdobju zmanjšujejo število naprav s tem, da postavljajo nove moderne sedežnice.

Sedežnice so vse izredno moderne - vse z bubbli. S snegom nimajo nikoli problemov ... Je pa precej nizka stvarca - od 800 do 1922 m. Je okoli 150 km prog, je del SkiAmade-ja. In je relativno blizu Leoganga ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Jaz sem smučal med zimskimi počitnicami že v Marii Alm, Zillertal Areni, Söldnu, Obergurglu in tudi Heiligenblutu. Heiligenblut je premajhno smučišče za en teden, v Saalbachu preveč gneče, tako da bi sploh če greš 2. 2., ko gneča še ni tako izrazita izbiral med Zillertal Areno, Söldnom (ker lahko v bližini smučaš tudi na Gurglih, kjer sploh ni gneče) in Mario Alm. Torej če bi rad veliko prog in gorsko vzdušje pojdi v Ötztal (Sölden, Gurgl), če imaš rad bližino in nižjeležeče proge na področje Hochkönig in če želiš bližino in raznoliko ter razgibano smučišče v Zillertal Areno (Hochkrimml-Gerlos-Zell). V Zillertalu je bolj problem z gnečo na smučiščih v Mayrhofnu in Kaltenbachu, Zillertal Arena je bolj raznolika (vsaj meni) in tudi gneča je manjša. No jaz imam take izkušnje, upam, da sem ti kaj pomagal.
PS Govori pa se, da je manjša gneča na področju Vzhodne Tirolske, kjer bi v enem tednu lahko presmučal Matrei-Kals (pribl 110 km prog), Lienz (pribl 50km prog), St. Jakob (pribl 50 km prog) in Sillian (pribl 50 km prog). Morda se splača probat, če ti je primarna želja, da na smučanju nimaš gneče
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


tim je napisal/a:
Če boš šel v Hochkönig, potem zagotovo ne bo gužve. Jaz sem tam smučal zadnjih nekaj sezon med šolskimi počitnicami in se je dalo normalno smučat. Gneča je edino v Maria Almu - spodnja gondola in zgornja štirisedežnica. To so sicer najslabše proge na smučišču, zato ne vem, zakaj vsi tja rinejo ...

Na ostalih delih smučišča, torej levo od Maria Alma, pa je bilo vedno precej prazno.

Ker smo se istih prog po nekaj letih naveličali, smo se lani dvakrat zapeljali v SkiCirkus - Saalbach, Hinterglem, Leogang. In tam je bila petnajstkrat večja gužva. Čakali smo na vsakem koraku, pa še proge so tu precej kratke. V Hochkönigu so proge izredno dolge - v zadnjem obdobju zmanjšujejo število naprav s tem, da postavljajo nove moderne sedežnice.

Sedežnice so vse izredno moderne - vse z bubbli. S snegom nimajo nikoli problemov ... Je pa precej nizka stvarca - od 800 do 1922 m. Je okoli 150 km prog, je del SkiAmade-ja. In je relativno blizu Leoganga ...


Če smo že pri Marii Alm. Res je na področju Aberga največja gneča, a tudi najbolj prazni, strmi in adrenalinski progi sta tu, dve črni progi namreč ob štirisedi. Če imaš rad težke proge sta ti na področju Hochköniga najboljši. Ko te pa ti dve zmatrata, se gre pa proti Mühlbachu do koder so res sedaj le še moderne naprave in dolge proge. Nazajgrede pa je od starih ostala le še dvosedežnica na Gabühel.
Treba je povedati še, da načeloma na smučišču s snegom ni težav, obstaja pa izjema na vrhnjih progah Aberga, ki ga mora pošteno zamesti, da nima kamenčkov in zaplat, kot kaže zaradi vetrov, ki hitro spihajo sneg in pa tudi vzhodna proga z zgornje postaje šestsede iz Hintermoosa proti dolini, kjer nimajo umetnega zasneževanja (vsaj lani ga še niso imeli). Sicer pa je zame Skiregion Hochkönig najboljše nižjeležeče smučišče v Avstriji ( Saalbach z gnečo in že zjutraj uničenimi progami se skrije pred Hochkönigom).
PS Ampak črni progi z Aberga sta pa res zakon
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Se mi zdi, da je še vedno veliko odvisno od sreče. Tudi če še tako štidiraš, kdaj imajo počitnice Nemci Avstrijci in Nizozemci, pa ti not padejo kakšni Poljaki in Ukrajinci, pa si spet na istem. Jaz imam povsem nasprotno izkušnjo kot Tim. V Hochkonigu sem že decembra med vikendom čakal čez 15 minut za posamezno vožnjo s sedežnico, v Saalbachu pa v času počitnic Avstrijcev, Nemcev in Nizozemcev na najbolj atraktivni progi smučal praktično sam. O tem sem napisal tudi reportažo. Aja pa tudi dolgih prog je v Saalbachu več kot v Hochkonigu.

Sicer pa če želiš imeti manj gneče na smučišču, je edina prava izbira, da se izogibaš velikim in znanim smučiščem. Večina velikih smučišč ima v bližini vsaj kakšno manjše smučišče velikosti recimo Cerkna. Veliko je takih manjših smučišč recimo z eno zelo dolgo progo in par modernimi sedežnicami, za katere večina sploh ne ve. Za en dan so taka smučišča pravi užitek, se pa res ne sliši tako imenitno, če rečeš recimo, da si smučal v enem Kapplu, Speikbodnu, Ciampacu itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iztokc
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2012 18:30
Prispevkov: 3


Hvala za vse nasvete, bo itak več sezon treba, da se vse zrealizira
Sicer sem pa že dobil ponudbe za Obergurgl, vendar so app. ekstremno dragi. V Maria Almu so cene normalne in še čakam odgovore...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Probaj še Kappl - See, blizu Ischgl (če se ti zahoče mondenosti), drugače pa sta ti dve smučišči skoraj zmerom prazni, pa še apartmaji so zmerni z cenami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2012 4:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Še glede namestitev v Ötztalu. Cenejše apartmaje in gostišča najdeš v Zwieselsteinu, ki leži med Söldnom in Obergurglom ter je oddaljen 5-10 minut vožnje od Söldna in tudi gondole na Hochgurgl. Cenejši hoteli in apartmaji so tudi v Ventu, kraju na 1900m, ki je od smučišč v Söldnu in Gurglih oddaljen kakih 15-20 minut vožnje.
iztokc je napisal/a:
Hvala za vse nasvete, bo itak več sezon treba, da se vse zrealizira
Sicer sem pa že dobil ponudbe za Obergurgl, vendar so app. ekstremno dragi. V Maria Almu so cene normalne in še čakam odgovore...

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Manj gneče na smučišču - kako ga najti??? :)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB