Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fassa

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Val di Fassa « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ursula100075
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila: Val di Fassa Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 7:30
Prispevkov: 5


Mi lahko kdo pove več o apartmajih v Penii in smučiščih tam?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Apartmajev Penii je ogromno, kvaliteta pa je odvisna od denarja, ki si ga pripravljen odšteti in od lastnika.Pred leti, ko smo bili smo s prijatelji smo za enak denar dobili popolnoma različne apartmaje.Naš je bil precej nov, lepo opremljen in svetel, od kolegov pa razbit in smrdeč po vlagi.
Mislim da se vedno izplača imeti kontakt direktno z lastnikom, veliko bolj kot pa z neko agencijo.
Smučišč v sami Peni-i ni, če se prav spomnim je samo ena kratka vlečnica, ki pa takrat ni delala.
Najbližje smučišče je Ciampac, meni zelo simpatično in z dobro črno progo v dolino, oddaljen od Penie kakšen kilometer.
Če se odpelješ še dva km. si pa v Canaze-u, od tam pa imaš dostop na Sella Rondo.
So pa naselja povezana s skibusi, vozijo pogosto.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2012 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Prilagam nekaj linkov, sam vedno rezerviram apartma prek teh spletnih servisov in je bilo še vedno OK.
http://www.fassahotel.com/index_en.asp
http://www.visitfassa.com/sl/
http://www.fassa.com/index.asp?l=en
Ponavadi prek teh spletnih servisov dobiš odgovor direktno od lastnika (ponudnika) apartmajev. Zajemajo pa vso dolino Val di Fassa...od Moene na jugu do Penie na severu. Razdalja med Penio in Moeno pa je slabih 20km oz pol ure z avtom
Pred 3 leti smo bili v Pozzi di Fassa v campu Vigor (www.campingvidor.it/). imajo krasne apartmaje za spodobne cene ob določenih terminih, tudi bazen in savne. Prav tako so ob progi iz območja Buffare.
Drugače pa smo bili že v Canazeiu (letos gremo spet) in v Albi.
Apartmajev pa je v Val di Fassi res ogromno. Če se ni problem kakšen km do smučišča zapeljat z avtom, se res da dobiti zelo ugodne ponudbe. kolegica je lani dala med počitnicami (top sezona) 350? za apartma za 4 osebe z dvema spalnicama, kuhinjo, dnevno in kopalnico v Pozzi...

Pošlji povpraševanje na te linke, pa ni vrag, da se ne bi dobila kakšna dobra ponudba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ursula100075
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2012 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 7:30
Prispevkov: 5


Hvala za linke.
Me pa zanima kakšna so smučišča v Canazei.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2012 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Nad Canazeiom imaš dve varianti, levo Col Rodella, desno pa Belvedere. oboje sta predvsem družinski naravnani območji, večina prog pa rdečih in modrih. V temi Alta Badia, Val Gardena se najde precej fotk tudi od teh dveh območij, tako, da bo za lažjo predstavo. Obe območji sta pa povezani tudi naprej; Col Rodella z območjem Val Gardene, Belvedere pa z Arabbo. Prog je ogromno, tako, da si lahko vsak smučar najde svojemu znanju primerne proge - možnosti so praktično neomejene .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


moped je napisal/a:
Prilagam nekaj linkov, sam vedno rezerviram apartma prek teh spletnih servisov in je bilo še vedno OK.
http://www.fassahotel.com/index_en.asp
http://www.visitfassa.com/sl/
http://www.fassa.com/index.asp?l=en
Ponavadi prek teh spletnih servisov dobiš odgovor direktno od lastnika (ponudnika) apartmajev. Zajemajo pa vso dolino Val di Fassa...od Moene na jugu do Penie na severu. Razdalja med Penio in Moeno pa je slabih 20km oz pol ure z avtom
Pred 3 leti smo bili v Pozzi di Fassa v campu Vigor (www.campingvidor.it/). imajo krasne apartmaje za spodobne cene ob določenih terminih, tudi bazen in savne. Prav tako so ob progi iz območja Buffare.
Drugače pa smo bili že v Canazeiu (letos gremo spet) in v Albi.
Apartmajev pa je v Val di Fassi res ogromno. Če se ni problem kakšen km do smučišča zapeljat z avtom, se res da dobiti zelo ugodne ponudbe. kolegica je lani dala med počitnicami (top sezona) 350? za apartma za 4 osebe z dvema spalnicama, kuhinjo, dnevno in kopalnico v Pozzi...

Pošlji povpraševanje na te linke, pa ni vrag, da se ne bi dobila kakšna dobra ponudba.

V katerih aparmaji si bil? Ali v kampu, ali v tistih malo večjih, ki so oddaljni 1 km stran od kampa?Mi bi šli v večjega (el sangon) in me zanima kako daleč je do smučišča? Kakšne so avtobusne povezave do Canazeja in koliko časa vozi?
Kateri del smučišča se ti zdi najbolj primeren za družinsko smučanje? Jaz poznam samo Rodello in Belveder, ki sta v Selli rondi. Belveder mi je super, lahko pa je kje še boljše?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Kot sem napisal smo se mi večinoma vozili z avtov do parkirišča Lupo Bianco, kjer gredo jajčka v smer Belvederja in Col Rodelle. Za avtobuse ne vem koliko časa vozijo, vozijo pa cel dan in so vključeni v ceno karte Dolomiti Superski.
Mi smo bili takrat prav v kampu v apartmajih. Zadnjič smo bili pa v apartmajih Hotela Azola v Canazeiu (dvosobni apartma, čist, ličen, skiroom in grelci), cene spodobne za začetek marca - tedenski najem cca 500€
http://www.azola.it/.
Kar se pa prog tiče pa so možnosti sistemu Sella Ronda res neomejene tudi za družinsko smučarijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če misliš hoditi v sistem Sele Ronde, je boljše, da pogledaš kar v sam Canazei. 100m od žičnice sta 2 večja aprtmajska bloka s privatnimi apartmaji, katere oddaja lokalna agencija. Ti apartmaji so bili dokaj poceni, precej cenejši kot mali penzioni v mestu. Pozza di Fasa od Canazeia precej dlje kot Penia. Jaz sem šel enkrat z avtobusom iz Canazeia v Albo, ker mi je tisto malo smučišče zelo všeč, sploh ko na Sala rondi rata norišnica. Če se prav spomnim traja vožnja kaih 15 minut. Je pa tista proga v Albo na enih mestih kar precej strma. začetniki se večkrat peljejo dol z gondolo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


marko je napisal/a:
Je pa tista proga v Albo na enih mestih kar precej strma. začetniki se večkrat peljejo dol z gondolo.


Ni taka kriza. Je pa odlična proga, letos jo bodo menda še razširili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2014 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


marko je napisal/a:
Če misliš hoditi v sistem Sele Ronde, je boljše, da pogledaš kar v sam Canazei. 100m od žičnice sta 2 večja aprtmajska bloka s privatnimi apartmaji, katere oddaja lokalna agencija. Ti apartmaji so bili dokaj poceni, precej cenejši kot mali penzioni v mestu. Pozza di Fasa od Canazeia precej dlje kot Penia. Jaz sem šel enkrat z avtobusom iz Canazeia v Albo, ker mi je tisto malo smučišče zelo všeč, sploh ko na Sala rondi rata norišnica. Če se prav spomnim traja vožnja kaih 15 minut. Je pa tista proga v Albo na enih mestih kar precej strma. začetniki se večkrat peljejo dol z gondolo.

Smo rezervirali Vidor apartma. Cene so res ugodne. Hvala za namig. Sedaj imam še vprašanje glede ceste? Katero vrianto uporabljaš preko Avstrije ali po Italiji? Jaz poznam SZ Selle in vedno peljem po Avstriji.
Ne vem ali sem na zemljevidu prav videl, da obstaja pot brez gorskih prelazov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2014 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Malo boljše so variante prek Italije, sploh če je slabo vreme/sneg na cestah, čeprav se pot kar vleče. Meni so posebej zoprni odseki okoli Vittoria Veneta, kjer že 100 let gradijo avtocesto in potem čez mesteca in vasi, ki si sledijo eno za drugim. Jaz sem šel nazadnje tja preko prelaza San Pelegrino oziroma čez mesto Falcade, nazaj pa preko Fedaie (mimo Marmolade). Ni neke bistvene razlike niti v času niti v kvaliteti cest in višini prelazov, mogoče je bolj pomembno, da lahko v prvem primeru ta dan smučaš v Falcadeju (Tre valli), v drugem pa na Marmoladi ali na Civetti. Če greš čez Cortino (prek Avstrije ali preko Italije) je po kilometrih zelo podobno prejšnjim variantam, po času pa malo dlje, saj imaš v obeh primerih dva visoka prelaza. Druge avstrijske možnosto so še daljše in imajo prelaze. Vsaj enemu visokemu prelazu se ne boš mogel izogniti, razen po avtocesti čez Trento, kar pa je veliko dlje, po moje vsaj 1 uro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TJ
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2014 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 21:52
Prispevkov: 17
Kraj: Kolišče

Mi se redno vozimo po AC do Belluna (Lj, Trst, Portruaro, Belluno, izvoz Ponte Nelle Alpi), Agordo, Falcade Passo San Pellegrino, Moena, Pozza, ....

To je cca 345 km in cca 5h. Kar je po moje najhitrejša varianta.
San Pellegrino zna biti problematičen ob sneženju, zato kljub zimskim gumam s seboj vedno vozim verige (tok tok: uporabili samo enkrat).

Za Passo Fedaia moraš preveriti če je odprt, ker ta prelaz pozimi včasih ni plužen.


Včasih se vraćamo preko Cortine in A, kar vzame kakšno uro več je pa to cca 357 km.

Pa še enkrat linki za stanje prelazov:
http://www.amzs.si/si/378/Alpski_prelazi.aspx
http://www.venetostrade.it/venetostrade.viabilita.beta/viabilita.do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Za Fedaio je potrebna previdnost včasih jo zaprejo tudi ko ni sneženja zaradi plazov...

Sicer pa sem že 1X uporabil Penia, Predazzo, Trento, Vicenza in nato domov..dolga a se je splačalo, ob 16h smo bili doma.
Kolegi so pa ob 22h še vedno iskali verige....
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
user
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 18:53
Prispevkov: 51


Nova proga Vulcano na smučišču Ciampac-Buffaure je odlična ... tako da ima to področje zdaj dve enkratni črni avtocesti v dolino. Drugače pa smuka v Val di Fassi prejšni teden odlična, snega po zadnjem sneženju dovolj, vreme pa januarsko, ljudi pa razen na področju selle ne veliko.








_________________
15/16: alta badia 4x, gerlitzen 1x, stari vrh 1x
14/15: alta badia 2x, arabba 1x, val di fassa 4x, val gardena 1x, carezza 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miroko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:32
Prispevkov: 76


moped je napisal/a:
Kot sem napisal smo se mi večinoma vozili z avtov do parkirišča Lupo Bianco, kjer gredo jajčka v smer Belvederja in Col Rodelle. Za avtobuse ne vem koliko časa vozijo, vozijo pa cel dan in so vključeni v ceno karte Dolomiti Superski.
Mi smo bili takrat prav v kampu v apartmajih. Zadnjič smo bili pa v apartmajih Hotela Azola v Canazeiu (dvosobni apartma, čist, ličen, skiroom in grelci), cene spodobne za začetek marca - tedenski najem cca 500€
http://www.azola.it/.
Kar se pa prog tiče pa so možnosti sistemu Sella Ronda res neomejene tudi za družinsko smučarijo.

Moped ali poznaš kaj smučišč v okviru Trevalli? Zaenkrat imamo v načrtu smučati na področju Belvederja,Col Rodelle, Bufare in Catinaccio. Ali je vredno izgubljati čas in se voziti v nekoliko oddaljeno področje Trevallija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fassa
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB