Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Soelden

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Soelden « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2012 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Hmmm...
Zdaj ste mi pa s to gnečo resnično dali misliti...

Kolikor sem iz foruma razbral gre za vrhunsko smučišče, a da bom na vsaki napravi čakal 5 - 10 minut ter na progah ''slalomiral'' med nemci in nizozemci mi pa spet ni ravno v užitek... Kaj pa januarski ali februarski (1. teden) termin?
Kako je z off-piste v primerjavi npr. z Ischglom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moebius
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2012 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2011 12:12
Prispevkov: 11


iga10 je napisal/a:
Hmmm...
Zdaj ste mi pa s to gnečo resnično dali misliti...

Kolikor sem iz foruma razbral gre za vrhunsko smučišče, a da bom na vsaki napravi čakal 5 - 10 minut ter na progah ''slalomiral'' med nemci in nizozemci mi pa spet ni ravno v užitek... Kaj pa januarski ali februarski (1. teden) termin?
Kako je z off-piste v primerjavi npr. z Ischglom?


Samo na povezovalnih se caka. Najvec na gondoli k vozi na ledenik. Je veliko vec off-piste kot v Ischglu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2012 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Kaj veliko ni za napisati... vreme muhasto (kot ste verjetno videli v prenosih), snega je bilo najmanj v zadnjih letih (situacija se je medtem spremenila, odprli so tudi že neledeniške proge). Ledenik tudi kar očitno izginja (vstopno postajo na vlečnici Karleskog so morali prestaviti višje, saj je "zmanjkalo" trase v prvih stotih metrih vlečnice). Novi so tudi topovi na stebrih in rokah sredi ledeniške proge. Drugače pa klasična otvoritev sezone začinjena z zmago Tine.

Fotk pa žal bolj za vzorec...







_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Za krompirjeve razmisljam da bi sli za 3-4 v Solden smučati.

Vidim kaj je odprto :-), me pa zanima kako prides do Rettenacha? Avtobus vozi samo 2x na dan gor. A gres lahko gor z osebnim avtom?

Na zadnje sem bil gor 20 let nazaj, pa še to na treningu drugega športa
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Z avtom se da brez problema gor. Kako tocno je pa s placilom cestnine pa ne vem (jaz imam vedno akreditacijo med tekmami), ampak mislim da ce imas karto je cestnina zastonj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

pj je napisal/a:
Z avtom se da brez problema gor. Kako tocno je pa s placilom cestnine pa ne vem (jaz imam vedno akreditacijo med tekmami), ampak mislim da ce imas karto je cestnina zastonj.


Hvala PJ.
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2021 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Z veljavno smučarsko karto je cestnina zastonj...link
https://www.soelden.com/de/winter/skigebiet/skipasspreise-soelden/mautgebuehren-gletscherstrasse.html
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018














Fajn je bilo :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Še kar je fajn

Danes sploh, ko je bilo manj ljudi. Je pa treba imeti nabrusene smucke, ker po 11 uri ratajo ledene plate..
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Po odlični sobotni smučariji v Gurglu, sem se v nedeljo spravil še v Sölden. To smučišče je forumašem zagotovo bolj znano, vseeno povezava na plan prog:
https://www.bergfex.si/soelden/panorama/

Dostop na smučišče je trenutno možen preko obeh dostopnih žičnic Giggijoch in Gaislachkogl, ali pa z avtom na enega od ledenikov. Odločil sem se za Gaislachkogl, zdelo se mi je da bo manjši naval kot na Giggijochu. Ob 8:15 sem lahko parkiral 50 m od žičnice, karto kupil v minuti brez čakanja in se lepo sam v desetsedežni kabini odpeljal proti vmesni postaji:


Obratovanje na Gaislachkoglu je trenutno simbolično: obratuje prvi odsek kabinke za dostop, 3S v drugem odseku samo za pešce, sedžnica Stabele pa z modro progo za povezavo. Dovolj, da se lepo prismučaš do dolge šestsedežnice Langegg in z njo po sončnih pobočjih navzgor. Videz ne vara: čeprav sta smučišči le nekaj km narazen, je v Gurglu na isti višini več naravnega snega kot v Söldnu, kar se ob južnih frontah menda precej pogosto zgodi:


Rotkogljoch s tremi zgornjimi postajami:


Proge za prste polizat, odličen kompaktni sneg :




Štirisedežnica Silberbrünnl je bila včeraj ozko grlo, saj je nujno potrebna za dostop do ledenika (proga 11 do spodnje postaje Langegga še ni odprta), že pred 9. se je čakalo nekaj minut, ampak nikoli več kot 5 min, sploh ko so pognali vzporedno, ampak nekoliko krajšo, štirisedežnico Hainbachkar:


Osemsedežnica Giggijoch z modro progo in oranžnimi kupolami, tu se ni nič čakalo (proga pa tudi ni nek presežek, vsaj za moj okus ne):


Ob sedežnici Seekogl proti ledeniku Rettenbach:


Na štirisedežnici Schwarzkogl smo sicer čakali 2 - 3 minute, ampak 90% smučarjev takoj navali proti ledeniku, zato je bila proga dve uri po začetku obratovanja še perfektna, za tako progo se splača tudi malo stati v vrsti:




Po vožnji s kratko povezovalno kabinko Gletscherexpress in dvema odsekoma Schwarze Schneide na vrhu smučišča, malo nad 3200 m (uradnim podatkom po izkušnjh s Schulzi kaj preveč ne zaupam ). Če je dosti naravnega snega, se da tu po črni progi prismučat direktno na ledenik Tiefenbach ... :


... zaenkrat pa je bolj priporočnjivo 'okoli riti v žep' skozi predor:


Tiefenbach, meni najljubši avstrijski ledenik že odkar sem leta 1998 tukaj prvič bil na openingu v oktobru. Ves dan v soncu in ravno prav položen za moj način smučanja:




Na obeh žičnicah (osemsedežni kabinki in vlečnici) se je čakalo do 5 minut, dokler ni folk opoldne čudežno izginil. Očitno Nemci (preko palca 2/3 gostov včeraj) ne morejo brez svoje 'Mittagspause', meni je prav:




Vmes za popestritev nekaj fur na šestsedežnici Seiterkar, proga sicer na nekaterih mestih nekoliko visi in tudi kak kamen se je našel, je pa bil sneg na tej južno usmerjeno progi perfekten putrček:




Premik na Rettenbach; na Seiterjöchlu sem ulovil edino uro ko je cela proga v soncu. Če je na eni strani sedla putrček, pa tukaj perfekten zimski sneg in nobene vrste na sidrih:




Dve furi sem seveda naredil tudi po tekmovalni progi, za začetek modra proga nad vmesno postajo ... :




... in črna pod njo. Lepa, široka, po pravici označena s črno. Tiste ledene plate od tekme so v glavnem pokrite, le tu in tam se katera prikaže. Za marsikoga vrhunec smučarije v Söldnu, meni preveč senčno in malo prestmo za pravo uživancijo:


Letos nov zaključek proge 33 (povratek s Seiterjöchla nazaj na parkirišče Rettenbach), to je zaradi taljenja ledenika že tretji potek te proge v zadnjih 20 letih. Prejšnja se delno še vidi za topom, pa je grozilo da bo z ostankom ledenika vred zgrmela v jezero. No, aktualna proga je na skali, zdaj bo verjetno mir:


Rebrca ob pol treh na modri 33:


Po dolgi modri progi skozi Rettenbachtal:


S Stabele navzgor:


Malo do treh sem zaključil, noge niso več držale, pa še 6 ur vožnje me je čakalo. Vtis: perfekten vikend, niti malo mi ni žal da sem za dva dneva smuke prevozil dobrih 1000 km. V neposredni primerjavi bi Sölden dal pred Gurgl, teren je enostavno bolj razgiban, proge na tri strani neba, manjka le zahodna. Če jim vendar uspe uresničiti načrtovano povezavo na Pitztal (mimogrede, na spodnji postaji žičnice sem vzel brošuro v kateri predstavljajo projekt in seveda navijajo zanj), pa bo razgibanost še toliko večja:


Še panorama z razgledne ploščadi na Tiefenbachu proti najvišjemu vrhu avstrijske Tirolske, Wildspitze (kak zelo zapečen Tirolec bo sicer rekel da je najvišji vrh Tirolske Ortler, ki so jim ga Lahi ukradli dobrih 100 let nazaj ). Sanje so dovoljene:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Ojoj, kako super slike. Po pravici povedano ne znam opisati kako fovš sem za tak smučarski dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2023 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


Po stubai ju se solden


























Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2023 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Resno so se lotili...

https://soelden.panomax.com/rettenbach
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2023 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


To mislijo zravnati teren, umetno zasneževanje,..?
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2023 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Verjetno se je ledenik tolk stanjšal, da so se odločili sneg/led odstraniti, zravnati teren in mogoče še malo oblikovati progo (od začetka tekem, se je profil terena kar spremenil), potem pa s pokrivanjem snega vzdrževeti "novi ledenik". In seveda zasneževanje bo najbrž močno povečano, sploh gled ena to, koliko marketinško otvoritvena tkema pomeni.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Soelden
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB