Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » trdota smučarskega čevlja(flex)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 trdota smučarskega čevlja(flex) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 23, 2012 7:48 pm    Naslov sporočila: trdota smučarskega čevlja(flex) Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


kakšne smučarske čevlje kaj imate(flex)predvsem trdota me zanima in kakšne izkušnje.katero trdoto mi pripročate za nakup novega smučarskega čevlja višina 182,73kg dobro smučarsko znanje(u1)....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 23, 2012 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


vse kar je nad 100 flexa je namenjeno za carvanje. Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda) tako da le ne uklevaj in kar sezi po trših pa nikakor ne prevelikih!
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 23, 2012 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


hmm v mislih imam čevelj z 100/110 flexa mislim da bi bio ok,do zdaj sem sicer imel 90 pa sem bio tudi zadovoljen upam da sedaj nebo ta pretrd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 6:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sorty je napisal/a:
vse kar je nad 100 flexa je namenjeno za carvanje. Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda) tako da le ne uklevaj in kar sezi po trših pa nikakor ne prevelikih!



Torej je vseeno al vzamem 100 al 130-ko??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sorty je napisal/a:
vse kar je nad 100 flexa je namenjeno za carvanje. Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda) tako da le ne uklevaj in kar sezi po trših pa nikakor ne prevelikih!


Saj ne vem, če kdo še dela pancarje za suličarstvo, ampak rekreativci karvajo tudi na nižjih flexih (50).

Napisanega sicer jaz ne razumem. Torej spet govorimo o trgovinskem in netrgovinskem flexu. Po moje o unikatnih čevljih sploh nima smisla razpredati, ne vem, ali za njih sploh ugotavljajo kakšen je njihov flex in kakšen smisel ima to. Ampak med 100 in 130 je še kako velika razlika. Sam imam dva para pancerjev istega proizvajalca, podoben model in manjša razlika v flexu (ne spomnim se točno, mislim da 110 in 130). Razlika je več kot očitna. Trši zahteva opazno več moči in hitrosti, kakšne mehke rekreativne smučke se z njimi prehitro upognejo..., pa tudi tiščijo precej bolj. jaz nikakor ne bi nekomu kar na pamet svetoval flexa 130. Tako trd pancer je praviloma za tiste, ki vedo zakaj ga rabijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Sorty je napisal/a:
vse kar je nad 100 flexa je namenjeno za carvanje. Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda) tako da le ne uklevaj in kar sezi po trših pa nikakor ne prevelikih!


Saj ne vem, če kdo še dela pancarje za suličarstvo, ampak rekreativci karvajo tudi na nižjih flexih (50).

Napisanega sicer jaz ne razumem. Torej spet govorimo o trgovinskem in netrgovinskem flexu. Po moje o unikatnih čevljih sploh nima smisla razpredati, ne vem, ali za njih sploh ugotavljajo kakšen je njihov flex in kakšen smisel ima to. Ampak med 100 in 130 je še kako velika razlika. Sam imam dva para pancerjev istega proizvajalca, podoben model in manjša razlika v flexu (ne spomnim se točno, mislim da 110 in 130). Razlika je več kot očitna. Trši zahteva opazno več moči in hitrosti, kakšne mehke rekreativne smučke se z njimi prehitro upognejo..., pa tudi tiščijo precej bolj. jaz nikakor ne bi nekomu kar na pamet svetoval flexa 130. Tako trd pancer je praviloma za tiste, ki vedo zakaj ga rabijo.


Ne govorimo o trgovinskem in netrgovinskem flexu...si kar prav razumel...tako kot jaz....prej bi rekel, da je vse nad 120 flexa namenjeno tekmovalcem....ampak kdo sem jaz, da bi nekomu solil pamet....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


hmm kakšna je razlika med flexom 90 in 100 se to že kaj občuti?..ali še ne moremo govorit o tem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


kaj pravite na ta model ki je sicer juniorski ampak tudi pred tem sem že imel od salamona nekoliko bolj tekmovalno usmerjeni model 90 flex(junior) pa mi je odgovarjal imam bolj ozko in manjšo nogo zato še dobim zame primernp velikost http://www.head.com/ski/products/boots/junior/raptor-b5-rd/4508/?region=eu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


ali pa nekoliko mehkejši 90 flex in ne tako ozek kot b5

http://www.head.com/ski/products/boots/junior/raptor-90/2686/?region=eu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


-seveda je tu govora o trgovinskem čevlju. Čevlji namenjeni tekmovalcem so ožji,trši in z velikooo majn pene v linerju s čimer so totalno neprimerni za celodnevno smučanje. Očitno vsi berete naspol tako da naj še enkrat ponovim - Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda). Gre za isto obliko čevlja, z identičnim linerjem, in drugačno trdoto školjke.

- Če ima čevelj več kot 100 flexa večino sile prenesemo na robnik.vse kar je manj kot 100 gre večino moči v nič vendar dopušča več napak

- vsi trgovinski čevlji (tudi z več kot 120 flexa) so namenjeni rekreativcem in so v ta namen tudi narejeni

- O razliki v fleksu (90-100) je teško govoriti ker se ta spreminja od modela do proizvajalca (5-10% med proizvajalci) V večini primerov pa je razlika zanemarljiva.

- modela b5 ti ne bi svetoval ker je to tekmovalen čevelj in boš v njih brez raznih brušenj po vsej vrjetnosti jokal od bolečin

- raptor 90 je primeren če imaš 50 kilogramov oz. si v začetni fazi smučanja
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nino
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2008 23:23
Prispevkov: 45


hm do zdaj sem imel flex 90 pa imam 72kg pa je blo ok to praviš za raptor90 ker je juniorski model?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sorty je napisal/a:
-seveda je tu govora o trgovinskem čevlju. Čevlji namenjeni tekmovalcem so ožji,trši in z velikooo majn pene v linerju s čimer so totalno neprimerni za celodnevno smučanje. Očitno vsi berete naspol tako da naj še enkrat ponovim - Trgovinski čevelj z npr. 130 flexa pa je po udobju identičen čevlju z 100 flexa (isti model seveda). Gre za isto obliko čevlja, z identičnim linerjem, in drugačno trdoto školjke.

- Če ima čevelj več kot 100 flexa večino sile prenesemo na robnik.vse kar je manj kot 100 gre večino moči v nič vendar dopušča več napak

- vsi trgovinski čevlji (tudi z več kot 120 flexa) so namenjeni rekreativcem in so v ta namen tudi narejeni

- O razliki v fleksu (90-100) je teško govoriti ker se ta spreminja od modela do proizvajalca (5-10% med proizvajalci) V večini primerov pa je razlika zanemarljiva.

- modela b5 ti ne bi svetoval ker je to tekmovalen čevelj in boš v njih brez raznih brušenj po vsej vrjetnosti jokal od bolečin

- raptor 90 je primeren če imaš 50 kilogramov oz. si v začetni fazi smučanja

Sem pa tole zdaj 3x prebral, ampak tako kot je napisano po moje potrebuje nekaj dopolnitev. Če govorimo o udobju, naj to načeloma ne bi imelo veze s flexom, saj naj bi ta podatek podajal samo trdoto pri nagibanju naprej. Načeloma sem zapisal zato, ker so pancerji z višjimi flexi (namenjenimi bojšim smučarjem in tekmovalcem) običajno tudi manj udobni. So ožji in imajo tanjši notranji čevelj.

1. Nisem še slišal, da bi kakšen odrasel tekmovalec smučal s pancerji flexa 100 in imel za to netrgovinski čevelj, karkoli že to je.

2. Veliko proizvajalcev serijsko proizvaja tudi tekmovalne čevlje in mnogi tekmovalci (sploh v mlajših kategorijah) uporabljajo povsem običajne serijske tekmovalne čevlje, kupljene v trgovini oziroma naročene pri proizvajalcu. Sam sem napol pomotoma pred leti enkrat kupil take, izgledali so približno tako, kot da sploh ne bi imeli notranjega čevlja, z njimi pa bi težko gledal pol ure televizijo, kaj šele smučal. Občutek je bil tak, kot da so 3 številke premajhni, drugače pa super.

3. Vsi čevlji, ki se znajdejo v trgovini, niso namenjeni rekreativcem. Proizvajalci (in trgovci) običajno rangirajo čevlje nekako tako, da so flexi do 100 namenjeni rekreativkam in naprednejšim smučarkam, do 110 rekreativcem, do 120 naprednejšim smučarjem in od 120 do 140 ekspertom.

4. To, da gre pri mehkih čevljih večina sile v nič, velja samo za dobre, močne in hitre smučarje. Slab smučar s pretrdim čevljem sploh ne bo mogel pravilno pritisniti na smučko in ne bo imel nobenega občutka.

5. Malo sem pobrskal po netu v zvezi s flexom. Zanimivo, da nekateri svetovalci za izbiro pancerjev (mnogi) pišejo, da je flex nepomemben, da naj si smučar izbere pancer, ki mu je udoben. Eden piše celo to, da večji flex pomeni samo večjo ceno. S tem se je sicer težko strinjati, se pa sam strinjam, da je udobje za netekmovalce najpomembnejše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

nino je napisal/a:
hmm kakšna je razlika med flexom 90 in 100 se to že kaj občuti?..ali še ne moremo govorit o tem...

To je tako, kot da ženo vprašaš, ali se kaj občuti, da ima sosed 1 cm daljšega. Pa še merila sta vsak po svoje. Tudi tam so odločilne druge stvari.

V glavnem, kot so že drugi napisali, pri flexu ni industrijskega standarda in se oznake med proizvajalci razlikujejo. En proizvajalec npr. označuje flex z oznakami 1-10. Pri istem proizvajalcu običajno drugačen flex pomeni tudi drug model čevlja. Tako je lahko čevelj z 90 flexa model za rekreativce, 100 pa že čevelj za vrhunske smučarje. V tem primeru je razlika ogromna. Če pa sta oba čevlja iz serije za napredne smučarje, pa je lahko razlika minimalna (na primer isti čevelj je bil lansko leto označen z 90, letošnji model s samo spremenjeno barvo (in ceno) pa s 100.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Marko seveda nisi videl tekmovalca z čevlji 100 flexa ker so za njega premehki. Race (trgovinski) čevlji se po navadi označujejo z flexom do 130 (edino lange ima 140), medtem ko so pa WC (tekmovalni) označeni različno, nekateri sploh nimajo navedenega flexa spet na drugih piše flex 160. In če tu potegnemo črto to pomeni, da je med race 130 in WC 130 ogromna razlika v trdoti in udobju. Torej tekmovalec ne bo uporabljal Race čevljev zato ker so premehki (flex), v linerju je preveč pene (ni direktnega prenosa sil) pa še kakšna malenkost se najde. In na koncu si sam ugotovil to kar vseskozi govorim.Že nekajkrat sem biu pri mojstru v Koali in poizkušal vse možne modele in on se sploh ne ozira na flex. Važno, da ti je čevelj prav,udoben in šele potem ko si izbereš model se sam odločiš kakšen flex boš imel.To je pa spet odvisno koliko moči si sposoben in pripravljen vložit v smučanje.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 25, 2012 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sorty, prepričan sem, da ti veš za kaj gre, le malo čudno si napisal. Jaz pa sem se oglasil, ker mi je dolgčas in že zelo pogrešam smučanje.

Če te prav razumem ti WC pancerji praviš temu, kar imajo na svetovnem pokalu (ne na stranišču). Tam so kakršnekoli oznake itak povsem neverodostojne. Kar nekaj smučarjev je že uradno zamenjalo proizvajalca, pa so jim stare pancerje prejšnjega proizvajalca potem prebarvali v barvo novega proizvajalca, dokler niso uspeli narediti podobnih, seveda čisto drugačnih od serijskih. Folk čisto brez veze mešamo s tem. Jaz si lahko tudi odrežem del plastike iz pancerja, in v resnici bodo pancerji mehkejši, napis pa bo enak.

Tanjši notranji tekmovalni čevelj (če je školjka enaka) bi kvečjemu zmanjšal flex, saj se ne bi del sile porabljal za stiskanje pene notranjega čevlja. Ker pa ne obstaja industrijski standard (kot recimo za jakost žarnice, povprečno porabo avtomobila itd.) lahko o vsem skupaj le ugibamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » trdota smučarskega čevlja(flex)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB