Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
 Obertauern « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2012 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Iz njihove interaktivne mape izgleda, da ni ob progi, kako pa je v resnici ti pa ne morem pomagati.

Obišči: http://maps.obertauern.com/openpano.php?name=obertauern odkljukaj HOTELS in SKIGEBIET/PISTEN ter zasuči čisto levo. Tam je tvoj hotel.
Kaj veliko nisem pomagal, malo pa vendarle...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2012 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Kot izgleda, se ne da od hotela odsmučati do spodnjih postaj sedežnic, bo potrebno iti malo peš.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2016 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Obertauren včeraj v soncu cel dan brez oblačka, temperature temu primerne. Obisk soliden še posebej glede na datum in delovni dan. Proge zjutraj pomrznjene, po 11.00 uri pa je začelo spuščati. Smuka bolj slaba, saj so bile proge stopničasto in luknjasto zratrakirane. Očitno je, da še tako dober mojster ne more dobro pripraviti prog, ki so bile prejšnji dan ojužene po celi podlagi.
Pa še ena panoramska:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Nekaj utrinkov iz današnje smuke, po včerjšnjih parkrljih je danes ob ceni dnevne karte 25 ojrov (TAUERNSKITAG) naglo naraslo število prebivalcev OT-ja, tako da smo kar lepo čakali v vrstah na žičnicah, na progah pa je bilo pravo mravljišče, na Hochalmu je že smučarska veselica. Obratujejo vse naprave (razen Gamsleitna 2), kar niti ni pomembno, ker so nekatere proge ozke, kar nekaj pa jih ni zasneženih. Sneg seveda ni idealen, pa še visoke temperature..., še vedno pa je veliko boljše kot ostati doma v smogovi deželi.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2018 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


V soboto na Obertauernu soliden smučarski dan. Vremenske razmere so bile nekoliko boljše, proge pa nekoliko slabše kot dan prej na Katschbergu. Ob hudem mrazu je večji del dneva rahlo snežilo, popoldne pa se je prikazalo tudi nekaj sonca

Odprte so bile vse glavne proge in naprave z izjemo Kehrkopfbahna. Gneča je bila precejšnja, saj je ravno na ta dan potekal tako imenovani Tauern Tag, ko so smučarske karte močno znižane. Že zjutraj je bil na večini prog okoli 10 cm novega snega, zaradi česar so zlasti na strmejših progah hitro nastali večji kupi. Predvsem proge ob Schaidbergbahnu in novi kombinaciji Plattenkarbahn so bile tudi zelo ledene.

Proga 2a je bila pravšnja za ogrevanje


Na Panoramabahnu


Proga 9b ob sedežnici Seekareckbahn je bila ena najbolj ledenih na celem smučišču


Na sedežnici Monte Flu


Ena z zgornje postaje gondole Zehnerkarbahn, ki ji še kako manjkajo zunanja odlagališča za smuči


Za konec še ena z zgornje postaje nove kombinacije osemsedežnice in desetsede gondole - v soboto se z gondolami še ni bilo mogoče peljati

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2019 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Malo sem že pozabil, kako je videti prava zima, zato sem se danes na Obija odpravil lovit pršič. Že kaj nekaj časa sem na bergfexu gledal, da na tisti strani hribov kar lepo pada, potem pa se je med dvema frontama na prvi dan v novem letu prav prikladno odprlo enodnevno okno lepega vremena.

Zaradi včerajšnjega večera sem se do smučišča uspel pripeljati šele opoldne. Pri Obertauernu mi je ponavadi sicer zelo všeč to, da imajo celo kopico manjših parkirišč, tako da nikoli ni treba kaj preveč nosit smuči, vendar pa se je pri bolj obilnih snežnih padavinah to zdaj že kar nekajkrat izkazalo za manjši problem, ker je taka parkirišča pač precej težje splužit oziroma narinjen sneg zasede kar precej prostora. Moje standardno parkirišče pri Gamsleitnu je torej odpadlo, sem pa potem že skoraj čisto na salzburški strani našel en malo večji parking, kjer ni bilo težav.

Ljudi je bilo torej kar precej, temu primerne so bile tudi proge, ki so bile zaradi novega snega seveda popolnoma razrite. No, na srečo se v štirih urah praktično sploh nisem spustil po nobeni progi, ker se je tudi popoldne še našlo dovolj nezvoženega, da sem lahko užival izven njih. Kaki dve uri sem preživel okoli Seekarja, kjer imam eno svojo flanko, ki ponavadi kar dolgo ostane nedotaknjena in ki me je tudi tokrat počakala. Sneg je bil tukaj še popolnoma suh pršič. Potem sem pa nahitro naredil še eno skrajšano Tauernrunde - na k soncu obrnjenih pobočjih se je na celcu že naredila skorja, Gamsleiten II in Zehnerkar so pa medtem zaradi vetra žal zaprli.

V naslednjih petih dneh naj bi tule padlo kar meter in pol novega snega, tako da se nadejam, da bo v začetku drugega tedna sledil še kakšen powder day!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mili82
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 10:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 16:14
Prispevkov: 10


Torek 22.1 .... perfektno. Sonček brez oblačka, brez vetra, -13 in malo ljudi. Odprto in urejeno seveda vse. Naravnega snega jasno v ogromnih količinah! V glavnem ... noro dobro



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejv
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2009 22:37
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

Čez vikend sem smučal v Obertaurnu. Dva lepa, sončna dneva, dokaj topla, temperatura okoli ničle. V nedeljo malo vetra.

Oba dneva smo začeli ob 9:30, v soboto je bilo precej prazno, hotelskih gostov še ni bilo veliko. V nedeljo pa je že bilo precej gneče, hoteli so se napolnili skoraj do konca.

Proge so dobre, snega je dovolj. Edino Gamsleiten 2 ne dela.

Nekaj slik od sobote:





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2022 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes je bilo na Obertauernu odlično, res 10/10. Ljudi je bilo malo, okrog 9.20 sem na napol praznem Gamsleitnovem parkingu parkiral kakih 20 metrov od sedežnice, potem pa cel dan na napravah nisem stal v nobeni vrsti oziroma sem se večino časa na sedežih vozil sam.

Obratuje vse, sneg je dober, kulisa pa zaradi zasnežene vasi zelo lepa. Odkar sem bil nazadnje tukaj, so naredili par novih naprav, nova kombinirana osemsedežnica je zelo impresivna.

Vreme je bilo super, tudi mraz ni pretirano motil. Kot zanimivost: ko sem se peljal skozi St. Michael je termometer v avtomobilu kazal -17 stopinj. Ne vem, če sem že kdaj v živo videl tako nizko temperaturo. Na Obiju je bilo potem bolj znosnih -7.

Ob podražitvah na ostalih smučiščih se mi tudi 50 EUR za celodnevno karto zdi še zelo znosnih. Priporočam obisk do konca januarja, bolje ne more biti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2022 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Zdravo,

Za drugo polovico marca z družbo planiramo podaljšan vikend za Ski Closing. Opciji sta Flachau(Snow space) in Obertauren, tako da me zanima mnenje tistih, ki poznate oba sistema, kje lahko pričakujemo bolj zimske razmere? Po Google maps ima Obertauern več prog izpostavljenih soncu, ampak vseeno hvala za vsak komentar od tistih , ki dejansko poznate zadevo.

Najlepša hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 06, 2022 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Samemu Flachau se ognem, preveč naprav na premalo prog. ne vem pa kako je konec sezone. Pa Obertauern je vseeno na viši nadmorski.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 12:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Flachau je po novem povezan tudi s Flachauwinklom. Sedaj imajo skupaj kar 210km prog, če štejemo še Zauchensee. Mene je Flachau navdušil. Sicer res še nisem bil v Obertauernu. A se po napravah sploh lahko primerjajo s Flachauom?
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2022 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

V tem terminu ti zagotovo priporočam bolj Ober kot kaj nižjega.
Sicer ne vem kakšne so tvoje želje, ampak na tej višini zime še ni konec...ko drugje že nabirajo regrat.
Je pa res, Obertauren je za 2,3,4? dni super smučišče...potem je pa že malo dolgčas.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2022 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Pa tudi med zadnjimi končujejo sezono; tradicionalno za prvomajske.
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2022 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Zakaj sem čakal s prvim obiskom Obertauerna vse do včeraj ne bom nikoli vedel.
Če se kakšnemu dnevu lahko reče popoln, potem je bil to včeraj. Zjutraj -4, čez dan 0, ampak podlaga idelana do 14h, ko sem tudi zaključil. Nikjer čofta, nikjer kupov. Vse poštimano, vse dela, vsi prijazni, FFP2 obvezen, a nikomur nikče nič ne reče, če ima buf gor. Vsi se držijo reda in vse teče BP.
Nikjer sledi o gužvi ali vezgojenemu čakanju v vrstah. Prav tako ne štartajo on 9:00, kot piše uradno delovni čas, ampak sem prva rebrca praskal že 8:30.

Po nasvetu foruma, sem začel na Grunwaldkopfbahn in v smeri urinega kazalca pofočkal 90% prog in izpustil zgolj sedežnico Edelweissbahn in vsa 3 sidra. 1e pod gondolo - bolj transportna pot za uslužbence na smučišču kot proga, vendar urejena in prevozna, čeprav je na odcepu majhen znak zaprto. Predvsem mi je všeč širina, lega, preglednost večine prog in dosegljivost vseh delov smučišča, v trenutku, mogoče vožnja ali 2 in si tam.

Ob nakupu karte dobiš njihov brezplačen buf, saj vem, njih stane tale buf 1€, vsakemu, ki ga dobi pa polepša dan.
Glede na ostala smučišča, blizu in daleč imaš po takšnem dnevu res občutek, da si jim še nekaj € dolžan. Da Nassfeld računa 2,5€ več za dnevno karto je kraja pri belem dnevu.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja Stran 11 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB