Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
green-heart
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2011 19:59
Prispevkov: 13


velenjčan je napisal/a:
Ponovi vajo, varianta je tudi kamen in keramika v žepu in po dopoldanski vožnji parkrat potegnat po robniku.

Lp


To sem imel v mislih

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Če imate denar si lahko nabavite takšno zadevo za piljenje robnikov .
http://www.verdonkracing.com/index.htm
uporabljajo jo tudi v svetovnem pokalu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Bom rajš pile še nadalje na roke gnal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

borci je napisal/a:
Če imate denar si lahko nabavite takšno zadevo za piljenje robnikov .
http://www.verdonkracing.com/index.htm
uporabljajo jo tudi v svetovnem pokalu.

Trione je cenejsi... pa vsaj tako dober kot Snowglide Definitivno pa predrag za neprofi rabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Če delaš na količino se splača (v klubu, zelo frekventen servis), ampak samo zato ker ti prišpara ene 50 % časa ročnega servisa. Drugače pa je po obdelavi s tem strojem še vedno potrebna odstranitev "igle" s keramiko. PS: Obvezna uporaba dobre dihalne zaščite, ker se pri obdelavi, v zrak sproščajo mikro delci - opilki, ki lahko fajn zabašejo pljuča - v kombinaciji s slabo ventiliranim prostorom so lahko pojavijo hude zdravstvene težave.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
racman
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2012 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2012 20:33
Prispevkov: 7


no mene pa zanima če bi blo uredu za namazat dilo z navadnim voskom od sveče? pa potem zdrgneš s strgalom in na koncu pobrusiš s finim brusilnim papirjem ki ga namestiš na brusilko?
prosim če poveste mnenja za to...
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2012 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Boljši je navaden parafin. Vosek ima običajno nečistoče in slabše drsi. Saj večina sveč je itak iz parafina. Ja, stvar kar v redu funkcionira. vsekakor je boljše kot nič. Pa nič ne rabiš potem drgniti s kakšnim finim brusnim papirjem. Potegneš s ceklino, pa s kakšnim lesom poskrbiš, da nimaš voska na robnikih. Prav dolgo vosek itak ne ostane na smuči, vendar dilca ostane dlje impregnirana, saj v malih porah vosek ostane dlje časa. navaden parafin je tudi dokaj nevtralen glede na sneg in v nobenem primeru ne narediš škode. Sem ravno gledal eno staro Tofovo oddajo, kjer je ugotavljal, da obstaja toliko različnih voskov, da se že v vsakem snegu lahko zamažeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
racman
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2012 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2012 20:33
Prispevkov: 7


aha...no zdej ne vem ali mam parafin ali vosek..hahah no uglavnem pač če je parafin sveča jo samo prižgem in nakapam na bord, zlikam nato pa zrgnem to dol...no a potem bi se kaj poznalo (bilo slabše) če bi z brusilko in res finim brusnim papirjem zbrusil ali pa z tako brusno gobico http://www.merkur.si/delavnica/delavniski-pribor/brusni-papir-brusni-trakovi-diski-pahljacasti-brusi-gobice/brusna-gobica-vap-120x100x13mm-mehka-k220.html mogoče malo bolj fino k360 se mi zdi bi bilo dobro? (boljše/slabše)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2012 8:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glede na to, da sem prej odgovarjal, bom pa še zdaj. Jaz sicer nisem strokovnjak za vzdrževanje smuči, je tule nekaj mnogo večjih. Ne vem, zakaj bi ti na vsak način rad drgnil z brusilko. Teoretično sicer drsna površina res ne sme biti absolutno gladka (nanopremaz), to velja tako za smuči kot za čolne, ampak s šmirglanjem po moje lahko narediš veliko škodo. Mi smo vosek po ceklini zgladili s plutovinasto kocko ali pa še to ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2012 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Slabše bo, ker bos zbrusil maso pa najbrž še robnik. Vse skupj pa zapackal z drobci z brusnega papirja. Vzemi strgalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2012 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Resno?? Za smuci si dal koliko? Vec kot 100eur sigurno. Kila kaksnega Swix CH7 stane pa 10 ali 20eur in ga bos imel za 5 let, ce bos mazal kot maze vecina (enkrat letno.. ceprav je tak nacin, vsaj kar se mene tice, bedarija). In potem bi mazal s svecami in ne vem se cem?
Kot drugo... s smirglom se mase ne dotika.... pika. Osnovno proceduro, kako se smuci vsaj za zacetek uredi, pa najdes lih kjer koli po webu pogledas, zato se mi ne da pisati o tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2012 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


mene pa zanimajo pile, če ni treba dijamantne katero "pilo/kamen" se pa potem vzame?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2012 8:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za pile definitivno Toko, ker jih za njih dela Viala (original Viala bos verjetno zelo tezko dobil) in so dalec najboljse kar lahko normalno dobis. Za povrhu je pa cena enaka kot za karkoli drugega... oz ce gledas na dolgi rok krepko cenejsa, saj v istem casu zamenjas 5 drugih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2012 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Saj sem vedel, da se bo še kakšen stručko oglasil. Samo v vednost, mi smo s parafinom mazali takrat, ker enostavno ni bilo nič za dobiti (pred 35 leti), potem smo dobili neke voske, katerih je bilo pa škoda in so bili samo za tekmo in to za suho mazanje. Sveče pa smo imeli zaradi redukcij. Bili sta samo 2 alternativi: nenamazane in neimpregnirane dilce ali pa sveča in star likalnik. Parafinske pa so tiste navadne bele sveče. Take so tudi najboljše in prav nič slabše od kakšnih specialnih lepo zapakiranih voskov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2012 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ja pred 30+ leti sem tudi jaz mazal s parafinom in podobnimi stvarmi. Danes pa, ne glede na "gospodarsko krizo", ne vidim potrebe po taksnih eksperimentih. Se posebej, ker tisto tvoje "tiste navadne bele sveče. Take so tudi najboljše in prav nič slabše od kakšnih specialnih lepo zapakiranih voskov" na zalost ne velja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 33, 34, 35  Naslednja Stran 29 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB