Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2011/2012

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 Krvavec - aktualne informacije 2011/2012 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2012 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če me že vprašaš. Zame je dober smučar tisti, ki zna smučati v vseh pogojih, pa naj bo to totalen led, meter celca, čofta, kuclji, razrito, napihan sneg s skorjo itd., ki zna delati, ritmične kratke in dolge zavoje, skoke odpeljati med koli in se tudi ustaviti, ki zna smučati s tekmovalnimi ali rekreativnimi smučmi tudi če niso optimalno pripravljene. Zame je dober smučar tudi če ima nekoliko svojstveno tehniko, ampak za perfektnega smučarja mora pa vse skupaj tudi lepo izgledati. Taki so bili tokrat kar v večini. Se mi zdi, da sem imel prvič na smučišču občutek, da je polovica boljših smučarjev od mene ( v resnici jih ni bilo toliko, čeprav človek ebe težko ocenjuje).

Jaz sicer ne bi rekel, da če je nekdo tepec ali brezobziren in na smučišču ogroža druge, da pa ne zna smučati. Zame je pač človeška kultura ena čisto druga stvar, ki so ti jo privzgojili starši ali pa ne. (potem ti jo pač mora policaj). Se mi pa preskušanje svojih meja zdi ena čisto normalna stvar in je neke vrste gibalo napredka, če s preseganjem meja ne ogrožaš drugih. Drugače bi se še vedno vozil na Mojci.

Sam bi težko rekel, da so kakšni narodi večji divjaki, ker v tujini težko najdeš smučišče, kjer ne bi bili smučarji iz vseh mogočih držav. Mogoče so res Italijani malo bolj temperamentni, Slovenci nagnjeni k ekstremizmu in Germani k redu. So pa moje izkušnje take, da se na nekaterih smučiščih bolj zbirajo divjaki, na drugih uživači in na tretjih fotri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2012 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Fotri smo povsod....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


marko je napisal/a:
Če me že vprašaš. Zame je dober smučar tisti, ki zna smučati v vseh pogojih, pa naj bo to totalen led, meter celca, čofta, kuclji, razrito, napihan sneg s skorjo itd., ki zna delati, ritmične kratke in dolge zavoje, skoke odpeljati med koli in se tudi ustaviti, ki zna smučati s tekmovalnimi ali rekreativnimi smučmi tudi če niso optimalno pripravljene. Zame je dober smučar tudi če ima nekoliko svojstveno tehniko, ampak za perfektnega smučarja mora pa vse skupaj tudi lepo izgledati. Taki so bili tokrat kar v večini. Se mi zdi, da sem imel prvič na smučišču občutek, da je polovica boljših smučarjev od mene ( v resnici jih ni bilo toliko, čeprav človek ebe težko ocenjuje).


Se kar strinjam s tabo, da je v Sloveniji znanje smučarjev eno največjih na svetu. Divjanje po progi je iz mojega vidika problematično, takrat ko se ogroža druge, kar je zelo pogosto. Vendar pomojem to nima velike povezave z znanjem, saj gre za odgovornost, mentaliteto.
Kljub vsemu menim, da zgoraj opisanih žal tudi v Sloveniji ni veliko. Smučanje na npr. 45stop. v ledu ali še huje v kakšni skorji, ki se predira in smuči not potegne, ni mačji kašelj. Predvsem skorja, če se predera, je lahko zelo tricky, tudi na lahkem terenu. Tudi kakšen čisti gnilec (50cm+ prederanje), ko ti eno ali obe smuči kar naenkrat not potegne, ni glih domač vsakemu. So nekateri tereni, ki jih zna redko kdo smučati. Se pa taki tereni najdejo na turni smuki.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

Krvavec 9.4.2012: http://www.lookaway.net/sl/webcam/slovenija/gorenjska/krvavec/ski-center-krvavec.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LukaSLO
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2010 22:17
Prispevkov: 30


21. 6. 2012
Podeljena koncesija za graditev sedežnice Jezerca na Krvavcu
Vlada je na današnji seji izdala odločbo, s katero je Rekreacijsko turističnemu centru Krvavec, d.d, Grad 76, 4207 Cerklje na Gorenjskem podelila koncesijo za graditev sedežnice Jezerca na Krvavcu.

Zakon o žičniških napravah za prevoz oseb (Uradni list RS, št. 126/03) v drugem odstavku 28. člena določa, da se brez objave javnega razpisa podeli koncesija za graditev žičniške naprave, ki je prometno povezana z že obstoječo žičniško napravo. Koncesija za graditev sedežnice Jezerca se podeli na zemljiških parcelah 1040/1 in 1040/2, obe k.o. Šenturška gora, oziroma na novonastalih parcelah 1040/43, 1040/44, 1040/46, 1040/47 in 1040/48, vse k.o. Šenturška gora, na katerih je bila izvedena nova parcelacija v času podane vloge.

Družba RTC Krvavec, d.d., je s popolno vlogo 10. maja letos ministrstvu predložila zahtevane podatke iz 2. člena Uredbe o koncesiji za graditev sedežnice Jezerca na Krvavcu (firmo vlagatelja, soglasja lastnikov zemljiških parcel, navedbo lokacije žičniške naprave, podatke o dostopnosti in številu parkirnih mest, podatke v zvezi z ureditvijo smučarskih prog, investicijski program itd.). Vlagatelj izpolnjuje tudi vse pogoje, ki jih zahteva 3. člen uredbe, saj ima veljavno registracijo za opravljanje dejavnosti, poravnane vse davke, prispevke in druge obvezne dajatve, ni v postopku prisilne poravnave, stečaja ali likvidacijskega postopka, je finančno in poslovno sposoben ter ima strokovno usposobljene kadre in zadostne tehnične zmogljivosti za opravljanje koncesije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

no pa se le bližamo novi pridobitvi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Samo to ne bo še letos, ali pač? Govori se pa že dolgo, ja..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 Stran 22 od 22

Kazalo po Smucisca.net forumu » Krvavec » Krvavec - aktualne informacije 2011/2012
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB