Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Katschberg 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Mdva sva bila v torek,..zjutraj taka megla da nisi videl 5 metrov pred sabo,.. bilo je pa cca 5-10 cm novega snega

Naredili so eno špuro drugo so pa pustili... lahko si predstavljate kakšno je blo po deseti uri
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

marko je napisal/a:
Se vidi, da smo že stari in tečni . Moja žena sploh več noče smučat, če ni sončka.
Ja, bo nekaj na tem . 20 let nazaj sem se norčeval iz smučarjev 'na fotocelice' ki so smučali samo po sončku (recimo italijanski gostje v Badu), zdaj pa sem že na dobri poti da postanem tak kot tvoja boljša polovica, povsem jo razumem. Sploh taki dnevi z visoko in srednjo oblačnostjo in difuzno svetlobo mi čisto nič več ne dišijo. Začuda pa prenesem (ne prepogosto, dva - ali trikrat na sezono imam dovolj) take zares zimske dneve ko sneži, piha, skratka pravi zimski vihar, nesteptan nov pršič na progah in vse kar spada zraven.

Današnji dan na Katschbergu je samo za pozabit. Pa tako lepo se je začelo v Margareti:




Najbolj desna proga od dvosedežnice proti dolini: sicer samo še v polovični širini, zato pa skoraj nezvožena ... uživancija:


Ob pol enajstih pa je za Katschbergom postalo sumljivo temno ... :


... in čez pol ure smo na A1 imeli vse: najprej ploho sodre (z zrni 'striopora' velikosti graha), potem nevihto z bliskom in grmenjem (zeeelo blizu je treskalo ), nato (medtem sva k sreči že sedela v koči na spodnji postaji dvosedežnice) je v Margareti eno uro lilo kot iz škafa, pa drobna toča je padala zraven. Medtem so zaradi nevarnosti strele ustavili vse žičnice, po dvanajsti pa so jih postopno odpirali. Seveda sva se zapeljala gor, z dvosedežnico in Silverjetom II, zgoraj pa 5 cm lepljivega novega snega na zrnasto - ojuženi podlagi, bljak. Smučam skoraj po vsem, tudi po blatu če nimam ravno novih smučk, to danes pa ni bilo podobno ničemur.

Prva špura v celcu ... ampak bilo je kot da bi smučal po zaseki:


Novozapadli sneg (če se mu lahko tako reče) se je prijel do zgornje postaje dvosedežnice, nižje je bilo mnogo bolje, pač star sneg po dežju, po črni pod dvosedežnico se je dalo še prav lepo smučat, gneče seveda nobene:


Ob pol dveh sem vseeno imel dovolj vsega skupaj in z rekordno slabo bilanco 5270 višincev zaključil dan. Ampak glavno da so noge ostale cele!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Miki, kaj je pa jutri v planu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 7:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Očitno bo kar spet Katschi, Tschanecka letos še sploh nisva preizkusila. Trenutno je plast megle nekje med 1200 in 1500 metri, tako da dol v Margareto vsaj zjutraj ne bo za smučat, prelaz pa je že nad meglo.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Miki, enkrat se odloči še za Grosseck, ki je tam v bližini, bi rad imel kakšno poročilo o tem smučišču (tvoja poročila so namreč izjemna ), ki ga še nisem preizkusil, pa me zanima, kako je gor !
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Glede na bergflexovo napoved smo se odločili prvič letos za Katchberg.Na prelazu je že zjutraj bil plus in mehek sneg na družinski iz Tchaneka.Potem pa takoj proti Margsreti poA1.Zgoraj pomrznjeno,nekje po polovici proge se je mehčalo.Rahla meglica je bila v spodnjem delu,vendar samo kakih 50 višincev.Najbolj mi je bila vseč A1 do Silverjeta,kjer sta se drajsala moja dva,jaz pa sem do enih vozil v dolino,kjer je ratala čofta.Popoldan sem že hotel zaključiti,pa sem vseeno šel na Tchanek črno progo,ki me je navdušila.Povrhu je bil mehek sneg spodaj pa malo trši,nobemih večjih kupov,tako da sem potegnil še kako urico.Žal mi je ,da se nisem že prej zbalinal na Tchanek.Vreme pa spet vsega po malo.Zjutraj oblačno z sončnimi intervali,okrog enih v Margareti rahel dež,zgoraj rahlo sneženje,malo kasneje na prelazu sodra,nekje ob treh pa sonce na polno.Glede na razmere proti mojim pričakovanjem zelo dobra smuka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

@mihek: brez skrbi, na Grosseck/Speierecku sva bila v petek, saj če natančno pogledaš poročilo s Katschija, en dan vmes manjka. Poročilo bo, upam da še danes.

O včerajšnjem dnevu na katschiju je bistveno povedal že boštl: vreme pod pričakovanji (sonce se je čez dan samo tu in tam za nekaj minut pokazalo izza oblakov, šele po tretji je sijalo na polno), sneg pa nad pričakovanji, verjetno ravno zaradi 'pomanjkanja' sonca. Do enajstih sva presmučala vse 'leve' in 'desne' proge na Gipfelbahn, odlično, ni bil beton, še manj pa čofta, ampak idealen spomladanski sneg, spodaj trd, zgoraj pa je spustil morda pol centimetra na debelo . Tokrat nama je bila celo 'Snowbowla' prav všeč:




Potem sva ga mahnila na Tschaneck, ampak nama nikakor ni 'sedel'. Sploh proge pod šestsedežnicami so bile mehke in zvožene. Povezava čez naselje je komaj še prevozna, z Ainecka na Tchaneck še gre, samo malo rjava je, nazaj pa obup: blato, ostanki umazanega snega, pomešanega s šodrom - najbolje je do mosta pešačit.






Nekoliko bolje je bilo na progah ob vlečnici Freiberglift, najbolje pa na Sonnleitenliftu, kjer sva smučala praktično sama, zato je bil sicer zelo mehek sneg še ob enih praktično nedotaknjen. Je pa že kar rjavo, do Velike noči Sonnleiten po moje ne bo zdržal (glede na to kako je prazen, tudi ni posebne škode ). Slikat pa se mi v depresivno - oblačnem vremenu ni dalo.

Ob dveh pa nazaj v Margareto na pavzo, A1 je proti pričakovanju še dobro držala:


Zadnjo uro pa še enkrat na Gipfelbahn, proge na desni strani so bile še odlične, pa končno sonček :




Malo čez štiri še zadnjič po A1:


Pod črto: lepo je bilo, škoda predvsem za vreme v soboto, ampak kaj hočemo - danes je seveda spet 'šajba'. Tisti ki redno berejo moja poročila so zagotovo že opazili, da Katschi do sedaj ni spadal med najina priljubljena smučišča, ampak prav počasi spreminjam mnenje ... sploh zdaj na pomlad, ko ni več ne mraza in ne trum prepotentnih dnevnih gostov, zna biti prav prijetno .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2012 11:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Pa ste me spet vsi prehiteli... Jaz sem bil v nedeljo na Katschbergu, dan prej v Obertauernu in danes na Grossecku. Na vseh treh prvic.

Kar se tice Katschberga komaj cakam na gondolo iz St. Margarethen, ker se trenutna dvoseda res vlece v nedogled, se mi je pa zdelo zelo zanimivo, da je crna proga Nordabfahrt iz Tschanecka tako prazna. A je to vedno tako? Mislim, proga je kul, ok malo strma (pa v redu, proti Diretissimi je proga za zacetnike, hehe), ampak vseeno. Res sem bil presenecen nad to progo v vseh pogledih, sploh pa napram preostalim variantam, ki so bile neuzitne kot ze miki pise. Pa tudi en manjsi rajs sem dobil na povezavi med obema deloma smucisca, tako da odsvetujem voznjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2012 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Danes precej boljši dan kot je kazalo zjutraj.Ob prihodu je bilo še precej oblačno in vetrovno,vendar se je hitro zjasnilo,pa tudi veter je po poldnevu slabel.Zjutraj so bile proge trde,v spodnjem delu proti Margareti pa zelo hitro mehke.Ratrakiranje ni bilo optimalno,posebej v spodnjem delu(grude,stopnice),tako da mi je bila najbolj všeč A1,kjer je bila slaba v nekje zadnjem kilometru.Proga po dvosedo je bila v prvi strmini trda še popoldan,vendar so se pod tem delom izmenjevali trdi deli,mehek sneg in ledene plošče.Črna na Tchaneku je bila zjutraj odlična trda,popoldan pa ojužena,se je dalo smučat,vendar ne z takim užitkom kot prejšnji vikend.Zgornji del A1 in povezava na Gipfelbahn sta ostali cel dan trdi, vendar so se pokazale tudi ledene plošče.Glede na razmere kar soliden dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB