Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Bad Kleinkirchheim, 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Včeraj oblačno vreme,na nekaterih mestih slaba vidljivost,precej nastreljanega snega,precej mehko predvsem na Brunnachu.V BKK so streljali cel dan razen na Klamerci,ki se mi je zdela najboljša proga poleg proge iz Nockalma v dolino.Danes še slabši dan.Cel dan je rahlo snežilo,vidljivost pa niti ni bila tako slaba.Sneg od včeraj poteptan ,tako da je bila podlaga odlična,zasneževali pa so predvsem Maibrunnbahn in spodnji del Kaiserburga.Že včeraj so se temperature spustile(ob štirih popoldan v St.Oswaldu -13),danes se mi je pa zdelo še bolj mraz.Včeraj tudi nekaj gužve,precej nemško in italijansko govoreče mladine(kak športni dan),danes pa praktično prazne proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2012 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Včeraj za moj okus najboljši sneg praktično na vseh progah,razen na (spet)Maibrunnbahn,kjer je še vedno kljub zasneževanju kar nekaj ledu.Ostale proge perfektne zdržale cel dan brez kupov in ledu.Vreme je bilo kar solidno,mraz še kar vztraja,med oblaki se je celo nakazovalo sonce.Za danes je bergflex napovedoval lepše vreme,vendar so žal zadeli le temperaturo.Bilo je -18 stopinj,kar je kmalu bilo celo zame,ki me redko zebe premzlo.Zjutraj nas je pričakalo rahlo sneženje,proga(smučal sem samo na Brunnachu)odlična.Zjutraj kar nekaj ljudi ,ki pa so zelo hitro obupali,temu primerno so bile pa koče polne.Moja dva sta obupala že ob enajstih ,jaz sem zdržal do enih.Potem pa okrog dveh sonček,samo se mi ni dalo nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Včeraj, na Prešernov dan, sva se odpravila v Bad Kleinkirchheim in odločitev je bila kar prava: lepo vreme, nekaj naravnega snega za iluzijo zime in niti ne premrzlo, sploh v višinah okoli 1500 - 1700m je bilo kar blizu ničle, spodaj pa hladneje. Začela sva na Nockalmbahn, kjer malo čez 9. ni bilo nobene gneče (to je ena od stvari ki so mi v BKK tako zelo všeč: ne pretiravajo z odpiralnimi časi in ob devetih je še vse prazno), proge pa na prvih dveh furah takšne:




Za razliko od nekaterih drugih poročil z istega dne se nama niti slučajno ni zdelo premehko, naravni sneg je bil ravno prav stisnjen da se je dalo lepo karvati (verjetno pa imam 'mehkejši' okus od povprečnega forumaša ). Skoraj do enajstih sva peglala obe progi v dolino, torej gondola + krogci in nato od vrha Priedrofa v dolino ... :


... ali pa gondola + sidra in nato po Wiesernockabfahrt, ta je bila manj obiskana in zato še boljša:






Ob enajstih se je nato vrsta na spodnji postaji nenadoma povečala, stali smo skoraj 15 minut, zato sva se prestavila najprej na štirisedežnice, kjer vrst praktično ni bilo. Na črno 21 zdaj čez opoldan že posije sonček :


Popoldan pa na Nationalparkbahn, sicer so bile proga bolj zvožene kot na Nockalm, zato pa spodaj nikoli nismo stali več kot minuto:




Druga dolga vrsta dneva je bila v restavraciji Nock - In, komaj sem verjel da je folk še malo do dveh stal v dolgi vrsti čez celo restavracijo . Ampak treba se je znajti, vzela sva štrudl in kavo (oboje je samopostrežno) in se malo po balkansko spravila na blagajno .

Zadnjo uro pa, kot ponavadi, spet na sončno Schartenbahn. Na progah so bili seveda ob tem času že narinjeni kupi mehkega snega, vmes pa trda, a ne ledena podlaga. Ampak kdo bo ob taki sončni idili jamral zaradi malenkosti:






Do konca, kot (skoraj) vedno - Wiesernockabfahrt je bila še ob štirih perfektna, sicer senčna, ampak karvat se je dalo da so pekle noge .
Skratka, eden boljših dni letos, zagotovo pa najboljša smuka v BKK to sezono!

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 23, 2012 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Prijatelji so bili BKK-ju v sredo in so rekli ,da so bile proge dobre,tudi na progah ni bilo guzve zato pa se je malo nabralo na zicnicah.Snega je padlo manj kot v Sloveniji in na jugu Koroske.
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Včeraj nisva imela boljše ideje, pa sva se zapeljala v Bad, prvič v tej sezoni na Kaiserburško stran (do februarja raje smučava v sončnem Oswaldu). Zelo toplo - ob devetih je termometer na spodnji postaje Kaiserburga kazal +5, opoldne pa +10 stopinj in dosti ljudi, na prvi furi smo na kabinki stali do konca stopnic. Vreme slabše od napovedi, malo sonca in dosti oblakov, predvsem pa nesimpatičen sneg. Niti ni več zimski, ni pa še prav preobražen v spomladanski zrnati sneg, ni meni osebno zelo paše. Zjutraj je bilo najbolje na spodnjih delih smučišč, tam je bilo vsaj spomladansko mehko, višje gori pa grude na ledenih ploščah . Čez dan je zgoraj spustilo in postalo bolje, spodaj pa slabše. Me je pa hudo razočaralo, da je po dveh dnevih odjuge marsikje že rjavo - pa kaj so delali s svojimi čredami žiraf zadnje 3 tedne?!

Pod črto: nasmučala sva se, sploh popoldan ko je večina folka obupala nad smuko in so se proge spraznile se je dalo dobro vijugat med grbinami, ni pa bil ravno nek uživaški dan. Danes brez fotk!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Da ne bo brez .

Zjutraj smo se iz BKK odpravili proti St. Oswaldu, pogled z vrha:



Radenthainski Streif je bil dolgo časa leden:



Na Brunnachu pa že zelo mehko:





Vrsta na Wiesernockbahnu:



Spust z vrha, ponekod je že rjavo:





Pa spet nazaj, Maibrunbahn:





Klammerca je bila kar užitna še popoldne:










Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 73 x = 32 x Mölltal, 13 x Gerlitzen, 9 x Nassfeld, 4 x Tromeja, 5 x Sillian, 3 x Aineck, 2 x Bad Kleinkircheim, 1 x Turrach, 1 x Goldeck, 1 x St. Jakob, 1 x Ankogel, 1 x Lienz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
malo čez 9. ni bilo nobene gneče (to je ena od stvari ki so mi v BKK tako zelo všeč: ne pretiravajo z odpiralnimi časi in ob devetih je še vse prazno),


Ko sem danes dobil obvestilo, da se na nekaterih progah v Zillertalu začne smuka že ob 6:55 sem se spomnil nate in še par smučarjev, ki radi zjutraj poležijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

V nedeljo je bilo v BKK delno do pretežno oblačno in nobene gneče. Čakali nismo nikjer, s smuko pa smo začeli ob 9h v St. Oswaldu na kabinki. Spodaj je bil snega že na prvi furi mehak, kar pa ne moti preveč - SAMO DA JE! Rjavih in travnatih flik je namreč že vsaj za petino proge, označene pa so tako kot bi jim bilo vseeno. Z nekaj več previdnosti smo se zato podali naprej proti 4-sedama, kjer so bile razmere čisto druge. Trd, pomrznjen sneg kot bi bilo sredi januarja. Snega dovolj, so pa proge že nekoliko zožane, flik je le za pokušino. V nadaljevanju je presenetila zaprta "povezava" na BKK stran, 13tka je zaprta in njeno vlogo je prevzel skibus. Vseeno smo se skobacali pod ograjo in se prestavili v BKK. razvaprav je ne bi bilo treba zapirati, senega je (glede na to, kaj je pod Brunnachom) čisto dovolj
BKK stran trša, z več snega, a s posameznimi neoznačenimi flikami. KlammerStich zaprt, ostalo pa bolje kot na sončni strani. Sneg je držal tam do 13h, morda je spustilo je še malo prej. Obratovanje do 9. aprila? Morda pa res...
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB