Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Dolžina smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Dolžina smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2006 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


kok si pa visok in kero smučo imaš SID. Kako pa si smučal na veliki planini saj imajo zaprto?
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sid
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2006 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 16:15
Prispevkov: 31


Sej pravm, visok sm tolk kot smuči 175cm. Mam pa Volkl Racetiger tekmovalno dilo brez nekih izboklin čist ravno in gladko

Na Velki je v bistvu delala vlečnca zeleni rob, tk, da je blo treba od zgornje postaje gondole it peš do začetka vlečnce. 10 minut hoje v hrib.
_________________
Sezona 2005/2006 - 4 smučarskih dni:

2× Nassfeld;
1× Krvavec;
1× Velika Planina
6× Val Gardena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 7:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Na strminah moraš bl oddrsavat ane ker ima večji lok z krjšo pa bi tud po strmini kak zavoj pokarval
Ja glih mal se ogreješ da prideš do zelenga roba ane
ti kolk pa pride karta za samo eno vlečnico?
Zdej javljajo po radiju da nič ne dela na velki tud zelen rob ne a kej veš glede tega
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sid
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 16:15
Prispevkov: 31


Sam ti pa dalša dila nudi boljšo kontrolo v zavojih, predvsem pri večjih hitrostih. Pa tud mislm, da 175 cm ni pretirana dolžina. Sej se da karvat, če mi je ratval z 180 cm dolgo dilo pet let nazaj, mi bo tud zdej po moje kolk tolk, čeprou sm že nekak izven tekmovalne forme


Js sm dal za karto 1900 sit. Realna cena bi bla max. okol 1000 sit.

Lohk, da se jim je še ta edina preostala vlečnica pokvarla Ne vem, js sm bil gor 31. 12. tko da je mogoče delal sam tisti dan.
_________________
Sezona 2005/2006 - 4 smučarskih dni:

2× Nassfeld;
1× Krvavec;
1× Velika Planina
6× Val Gardena
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


ja maš kar prav
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejg
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2006 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2006 0:46
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

Glede dolžine smuči sem v teh dneh prebral ogromno člankov in strani predvsem veliko tujih. In sem opazil da povsod drugje dolžino smuči pogojujejo s telesno težo. En je lepo napisal da smučka ve samo koliko si težek ne koliko si visok in ali si moški al ženska. Tako me zanima kaj je najbolj priporočljiv faktor za rekreativne smuči radija od 16-18. Na teh straneh npr. priporočajo 170 dolžino od 175-190 lbs. kar je 79-86 kg. Zdaj pa eni smo 191 cm eni pa npr.180.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2006 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Na Velki delata 2 vlečnici: Jurček (tista otroška) in Zeleni rob. Pri sedežnici jim je pa ratal zobnik zbrust.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Joj si zakompliciral stvar. Te kile v primerjavi z dolžino veljajo bolj za tekmovalne smučke saj en z 100kg naj nebi imel smučko 150 ker bi če je notr titanium zvil smučko zato ti v trgovinah s takimi pogoji kg in višina naj nebi priznali reklamacije
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
chazhmy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:42
Prispevkov: 6


Zdravo!

Prebral sem si vašo debato o dložini smuči glede na telesno višino in kot sem že sam sklepal, to ni tako zelo povezano, bolj je odvisno od znanja in telesne teže.
Kljub temu v katalogih proizvajalcev smuči še vedno zraven vsakega modela podajajo številko, za koliko cm morajo biti smuči krajše od telesne višine. To se mi ne zdi ravno logično.
Sam se spravljam k nakupu novih smuči. Uspel sem ugotoviti, da za moj nivo znanja pride v poštev Elanova serija A, natančneje, A04. Ne morem pa se odločiti glede dolžine smuči. Visok sem 189 cm in po njihovi formuli bi mi ustrezale smuči, dolžine 176 cm. Kaj pa če želim delati krajše loke? Ali lahko vzamem krajše smuči? Kot razumem, je dolžina loka tudi povezana s hitrostjo vožnje - manjši kot je radij, počasneje se lahko (oz. moraš) peljati. Tudi zaradi tega, ker se ne mislim voziti zelo hitro, bi vzel krajše smuči, torej dolžino 168 cm.
Mi zna kdo svetovat, če je to v redu?

Hvala!
A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Je vredu, jaz sem 188cm in sem imel serijo A veliko 168cm, povej mi raje koliko imas kil, ker A04 mislim da je bolj "no go" kot pa uredu
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
chazhmy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:42
Prispevkov: 6


77 kg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


chazhmy, za tvojo težo kupi raje A08
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chazhmy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:42
Prispevkov: 6


Zakaj pa A08?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pravis da si prebral topic, sepravi da ves, da ima kilaza veliko vlogo, in ob vecji kilazi, je potrebno vzeti vsaj se en razred trsi model, ce hoces optimum, ker 04 je namenjena, lahkim zacetniskim zenskam..
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
chazhmy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 17:42
Prispevkov: 6


Kje si pa to prebral, da je A04 namenjena lahkim začetniškim ženskam? Komu je pa potem namenjena A02, otrokom? In komu serija ženskih smuči?
A 77 kg je že "večja kilaža"? Sem mislil, da je "večja kilaža" tam nekje nad 85 kg.
Razlog, da tako težim z vsemi temi vprašanji je, da hočem slišati več mnenj in se potem odločiti. In zaenkrat se ta mnenja malo križajo. Dejstvo je, da bodo to moje prve karving smuči, zato ne bi rad vzel pretrdih in se potem lomil na smušišču..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Dolžina smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB