Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio 12 ali Fischer Progressor 800

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Elan Amphibio 12 ali Fischer Progressor 800 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 11:08 am    Naslov sporočila: Elan Amphibio 12 ali Fischer Progressor 800 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Namen imam kupit nove smuči. Smučarsko znanje solidno. Smučam pa zmerno. Visok sem 178 in imam 84 kg. Smučam pa okoli 10 dni na leto. Izbiram med temi dvemi smučkami.

ELAN Amphibio 12 (430 ojrov)
Fisher Progressor 800 (350 ojrov)
Prosim če kdo pozna te smuči katere bi mi svetoval. Nagibam se k Fisherju ker so cenejše.


Nazadnje urejal/a alessio Tor Feb 07, 2012 4:41 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Fisher , dolge pa 175

Sta si zelo podobni, morda še boljša Progresor 900, če dobiš za spodoben keš...

Probaj nekje obe, pa boš videl. Alternativa ti je še Head supershape speed, cenovno tudi podobno.

lp
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Zakaj 175?

Jaz sem sicer vozil Progressor 8+ in Amphibio 12, pa mi je bila slednja bolj všeč. Obe dolžine 168, velik sem pa 180.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Zakaj pa ne??

Odvisno od hitrosti in želje. Se strinjaš?

Normalno se jemlje 0 do 10 cm nižje v tem rangu...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


jaz sem imel predlansko sezono progressor 9+, lansko sezono sem prešaltal iz firbca na Waveflex14 (predhodnik Amphibio), letos sem pa nazaj na trenutno aktualnem modelu Progressor 900. Moje osebno mnenje je, da so vsaj za moj okus Fischer dosti boljše. Takoj sem se z njimi ulovil, jim zaupam predvsem pri malo večji hitrosti. Tudi jaz sem nabavil 175, velik pa sem 180 in mi je ta dolžina optimalna. Pri hitrosti so stabilne, še zmeraj pa se da delati kratke zavoje. Letno delam 30+ dni
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


s1 je napisal/a:

Odvisno od hitrosti in želje. Se strinjaš?


Seveda se strinjam, zato me je pa tudi zanimalo kaj bi bil razlog za izključno 175 cm.

@OP: če želiš prihraniti še 100 EUR, poglej za Fischer Progressor 8+, ki so model pred serijo 800 in mislim, da ni kakšnih bistvenih razlik.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcus
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:01
Prispevkov: 13
Kraj: Tolmin

Če je to slalomska smuča z radijem okoli 12 -14m, potem je dolžina absolutno prevelika. Za radije okoli 17m pa bo verjetno kar primerna, spet pa je odvisno kako smučaš, krajše ali daljše zavoje, hitro, počasneje ... Sam vozim Atomic SL 10, stare cca 4-5 let, so pa dolžine 170 cm z radijem 12.8m, se pravi slalomska smuča, ampak ugotavljam da so malo predolge.

Letos sem v Dolomitih en dan menjal s hčerko ki ima Elan SL dolžine 160, radij 12.1. Razlika očitna. Elanke igrive, eksplozivne, super kratki zavoji, v strmini se je dalo kar lepo peljat po robniku. Tudi večji in hitrejši zavoji niso bili problem. Hčerka je trdila da so moje smuči "lene", da na njih lahko samo počivaš, da ni prave odzivnosti. Mislim da so smuči približno enakega ranga.

Sam sem visok 180cm, hčer pa 176cm. Torej moj naslednji izbor bo vsekakor namenjen krajšim smučam.

Vsekakor pred nakupom bi priporočal testiranje, ne po izboru proizvajalca Elan ali Fischer, temveč zaradi dolžine, kaj ti bolj odgovarja na tvoj stil smučanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s1
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2010 15:58
Prispevkov: 187
Kraj: Gorenjska

Nobena od smuči, po katerih se tu sprašuje, ni slalomka...ampak vsestranska...tako da
Za slalomke se izbira vsaj -15cm telesne višine...
_________________
2015/2016 - 32x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


marcus je napisal/a:

Vsekakor pred nakupom bi priporočal testiranje, ne po izboru proizvajalca Elan ali Fischer, temveč zaradi dolžine, kaj ti bolj odgovarja na tvoj stil smučanja.


Definitivno.

Na srečo sta Elan in Fischer dobro zastopana v Sloveniji, tako da ne bi smel biti problem najti kakšnega testa dovolj blizu...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razor
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 17:30
Prispevkov: 17
Kraj: Celje

Fischer Progressor 8 dolžine 165cm prekratka zame pri 178/78 (+ verjetno bom se pridobil kaksen kg mase) ali ne?
_________________
SKiDAYS:

2011/2012: 6x Les Orres, 1x Koralpe, 1x MB Pohorje, 2x Rogla = 10x

2012/2013: 12x Rogla / 1x Golte / 1x Trbiž&Višarje / 1x Nassfeld = 15x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokekec
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 8:48
Prispevkov: 37


Nič ni prekratkega ali predolgega, premehkega ali pretrdega, če ne veš kaj želiš. Kot je povsod napisano, s krajšo smučo se boš lažje igral z robnika na robnik in vijugal v ozkem hodniku, z daljšo boš mirneje vlekel že nastavljen zavoj. Konkretne smuče ne poznam, vozim pa drugo sezono elan 12, za katero pravijo da je primerljiva. Pri 186cm višine in 110 kg vozim 176 dolžine. Pri dolgih zavojih in velikih hitrostih je res suverena, v mehkem snegu je pretrda pri zvračanju z robnika na robnik, na trdem in strmem je predolga za ekstremne zavoje, ker hitr zatrese. Hočem povedat, da ni idealne vsestranske smuče, moraš vedet kaj boš največ počel s smučo, da si lahko kupiš "tapravo". -13cm je kar nekje zlata sredina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Dobil sem smuči Progressor 800. Danes sem jih testiral. Že ko sem naredil prva dva zavoja sem si rekel vaooo. Super smučka za moj okus. Prej sem imel starejši vstopni model Fischerja (s-move 2,2), predhonik Virona 2,2.

Najprej sem naredil en spust z starimi smučkami. Po menjavi sem že po prvih zavojih občutil razliko. Smučka z lahkoto vstopa v zavoj, na strmini ne zavibrira in je lahko vodljiva. Po celem dnevu smučanja so bile noge veliko manj utrujene kot s starimi smučkami.
Za enkrat zelo, zelo zadovoljen.

Smuči pa sem naročil pri
http://www.skite.si/ski/smuci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio 12 ali Fischer Progressor 800
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB