Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Novi Goldeck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 10:31 pm    Naslov sporočila: Novi Goldeck Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj sva z Agejem otvorila novi lepotici, ki sta precej spremenili izgled smučišča. Najprej gondolo:











Potem pa sedežnico:













Novi napravi sta velika pridobitev, smučišče se bo tako precej povzpelo na lestvici koroških smučišč. Ampak šele, ko bo zapadel sneg, oz. ga bodo naredili. Gondola trenutno služi le za dostop, smučanje je možno samo ob novi sedežnici. Pa še tu je snega le za silo, veliko je grudic zemlje, pa tudi kamenčkov. Ne vem, kakšno bo šele po teh dveh toplih dnevih. Izgleda, da po veliki investiciji zdaj hočejo malo prihraniti pri zasneževanju. Ostalih prog, tudi proge v dolino, sploh niso začeli zasneževati.
Za konec še dve sliki že znane proge, kjer je bila prej 'ovinkasta' vlečnica, žal tudi zaradi vremena ne izgleda preveč privlačno:





Lp, Tomi
_________________
Sezona 2011/12: 42 x = 29 x Mölltal, 7 x Gerlitzen, 3 x Aineck, 1 x Turrach, 1 x Nassfeld, 1 x Goldeck
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 11:04 pm    Naslov sporočila: Goldeck Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Ja jaz sem se na poti s Helma ustavil v Spitallu 23.12. ob stari gondoli in so mi rekli da bo nova zalaufala "vielleicht morgen", kakšno pa je stanje na vrhu pa niso znali povedati, zato sva šla "užaljena" domov, bova pa drugič..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za poročilo, Tomi! Zelo sem se veselil da bom preizkusil novi Goldeck že med temi prazniki, ampak ob teh snežnih razmerah me ne vidijo, nove žičnice gor ali dol. Pravi mečkači so, lepšega izraza ne najdem - se vidi da gradijo z javnimi financami. Zasebno smučišče, ki bi resnično delovalo v skadu s tržnimi zakonitostmi, bi ob takem gospodarjenju zanesljivo propadlo. Kaj pomagajo tri nove žičnice, če ob dveh sploh ni možna smuka, ob eni pa je slaba? Večji luksus si privoščijo samo še Pohorci (tam v prvem vrhuncu sezone ni možna smuka ob nobeni od treh sodobnih žičnicah ki jih premorejo ).

Sicer pa to na Goldecku niti ni kaj novega, ko so 2 leti nazaj odprli prvo šestsedežnico, smo tudi smučali po 'šodrastih' progah, ker njim gre tako dobro da si lahko privoščijo novo žičnico brez zasneževanja ... ja itak, saj Tomijeve slike vse povedo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PohorskaVzpenjača
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Avg 2011 11:46
Prispevkov: 276
Kraj: Maribor

Kaj ni tista O8K Talbahn Goldeck na prvih slikah skoraj identična O8K Pohorska Vzpenjača?
Kakšne tehnične podatke prosim.
Citiram:
8er-Einseilumlaufbahn "Talbahn Goldeck" / 1.234 m / 3.030 m

To je vse, kar sem našel.
_________________
2013/14 1x dnevna 13x nočna
2012/13 25x dnevna 20x nočna
2011/12 23x dnevna 18x nočna

Najnovejši video: http://youtu.be/Cc4PfsCz4hI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2011 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še nekaj mojih utrinkov iz Goldija, tudi jaz sem bil neprijetno presenečen, da niso pripravili več smučarskih prog. Tomiju bi dodal samo to, da je bila do 11 ure proga še v dobrem stanju, potem pa so jo prihajajoči smučarji kar precej zdelali. Na parkiriščiu spodaj je bilo mogoče 100 avtomobilov + nekatere pripeljali z avti in odšli + mestni SKI bus. Ne vem kako bo tukaj izgledalo, ko bo spodaj 400,500 kosov pleha, čeprav bo vse delalo. Moj mlajši sin, ki je bil tu po 6 letih, je bil navdušen nad spremembami in možnostjo 'ceuca', ko bo naravni sneg.

Še nekaj mojega slikovnega materiala.
Dostop iz parkirišča do gondole kar daleč stran, ni še vse zgrajeno, karte prodajajo v kontejnerjih.

Maximum capacity 2200 (2700) Pers/h

Ko bo sneg se bo dalo prismučati točno do postaje SKI busa

Dopoldne je bil še 'nekak' zimski občutek

Popoldne pa je relativno veliko število smučarjev/deskarjev naredilo svoje

Precej povečana (vsaj za 2 krat) Zwergerlhütte, odlična pridobitev, čeprav sta imela tomi in Milena nekaj zapletov z eno kelnerico, hehe


p.s: ta dan sem bil namenjen na smučanje v Katschberg, tja smo prišli pred 9 uro zjutraj, ko sem zagledal ogromne kolone vozil polne smučarjev, sem hitro obrnil in smo z raketno hitrostjo odšli na Goldeck. Ker imam s tako gnečo izkušnje iz Katschija, upam, da ne bo nihče na forumu nakladal kako fajn je bilo. In mislim, da je bilo vsak dan samo še hujše, glede na vsakodnevno povečanje smučarjev povsod.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 11:46 pm    Naslov sporočila: Goldeck Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


lep pozdrav. Ali je bil kdo na Goldecku v zadnjih nekaj dneh ? Zanimajo me snežne razmere, ker ne bi rad razbil komaj servisiranih smučk na kakšnem kamnu. Z ženo greva to nedeljo v Badgastein in bi se na poti tja ustavila na Goldiju, če pa so razmere slabe pa na Ankoglu - Mallnitz nato pa z vlakom v Bockstein.
Če ima kdo kakšne info z njimi na plan..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2012 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Glede na najini poročili skoraj dvomim, da je šel kdo gor. Sem bil pa zelo presenečen, ko so kmalu po novem letu odprli vse naprave in proge(razen zadnje vlečnice in proge v dolino). Od kod so dobili sneg, ne vem. Bi ti pa odsvetoval, da že prvi dan počitnic tvegaš poškodbo smuči.
Seveda pa gor nisem bil in lahko se tudi motim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pintardomen
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 16
Kraj: soriška planina

Zdravo,

kakšne nove informacije iz Goldecka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nič, čakam da odprejo progo v dolino. Se pa, kdor vsaj malo razume nemško, splača prebrati tole:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=117&t=42107&p=4814068&hilit=Goldeck#p4814068

Katastrofa .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Če človek bere ta tvoj link, je videti da je Goldeck prava kamnita grozljivka, razen če je do sedaj zapadlo vsaj pol metra snega, česar pa nisem zasledil. Škoda je da imajo sedaj dobre naprave pa sneg zmešajo s peskom in kamni. (mislil sem da znajo to samo na Golteh, kjer sem doživel podobno že trikrat).
Ali je kaj svežih informacij o novem snegu ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2012 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Na golteh tega že par let ni več mimogrede.
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včeraj sem na povratku z Melija naredil še ovinek mimo spodnje postaje nove kabinke na Goldecku, da vidim kakšna je situacija. In kaj sem videl?


Prav vidite: kreteni (sori, lepšega izraza ne najdem) niso niti poskusili zasnežiti proge v dolino, na kateri BTW žirafe stojijo na vsakih 20 m. In to v najhladnejšem februarju zadnjih nekaj desetletij. Zdaj smo vrsto let imeli progo brez žičnice, letos pa žičnico brez proge. Eh, brezveze, in takim upravljalcem dežela in občine podarijo 20 milijonov ... škoda denarja, raje bi ga vložili v katero od perspektivnih smučišč.

Apmak glavno da imajo nov iztek proge, nov nadvoz in nove žirafe :

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


danes prvič na Goldecku in glede na lanske komentarje sem bil prijetno presenečen. Proge so zasnežene po celi širini in zjutraj perfektno steptane, brez kakršnihkoli robov, grud... Kakšen kamenček se najde le na kratkih povezovalnih proga, izjema pa je proga do vmesne postaje nihalke ki ima več kamenja kot snega. Proge so prave avtoceste, idealne za leno karvanje. Ljudi malo, vreme sončno, brez oblačka, vendar par stopin pretoplo. Najdaljša črna proga v Alpah je uradno zaprta, vendar prevozna. Speljana je na silo in razen parih lepih odsekov ima ogromno ozkih grl, ne predstavljam si kako bo izgledalo v sezoni ko se bojo dol valile trume smučarjev










_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali je to z najdaljšo črno pisto spet ena avstrijska fora, kako narediti smučišče bolj atraktivno, ali pa je res nekaj na tem? Proga ima slabih 1600 m višinske razlike in je dolga 8,5 km. Sam se lahko spomnim kakšne daljše proge, ampak ne s takšnim nagibom. Pa se mi skoraj zdi, da bi morala biti kje kakšna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 3:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


http://www.onthesnow.com/news/a/107281
čeprav je ni na seznamu je res najdaljša črna proga z največjo nadmorsko višino če jo primerjamo s progami na tem seznamu
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 1 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB