Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nastavitev vezi?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nastavitev vezi? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jerikman
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 11:08 am    Naslov sporočila: Nastavitev vezi? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2011 21:39
Prispevkov: 9


Do sedaj smo doma vedno nastavljali vezi tako, da smo gor položili pancer in jih tako nastavili da se je lepo vsedel noter in se ni premikal. Sedaj ko sem pa odkril ta forum, pa berem nekaj o enih tabelah, o teži smučarja, itd. O teh stvareh sem tukaj prvič slišal, in ker ste tukaj sami dobri smučarji, me zanima a to velja samo ta dobre smuče in vezi ali je treba tako nastaviti vse?

Je pa res da ko sem lansko leto padel in se mi smučka ni odpela mi je obrnilo nogo med padcem, kar je zelo bolelo, ni bilo pa na srečo nič zlomljeno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spaca157
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 20:59
Prispevkov: 30


sprobaj to : http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso_11088_opt.swf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jerikman
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2011 21:39
Prispevkov: 9


Hvala!

Zdaj nekaj gledam na otroških smučeh in sem opazil da se sprednja vez nastavlja od 1-4, zadnja pa tudi od 1-4. A obe nastavim na tisto številko ki jo program izračuna?
Ne bi rad bratca ubil med smučanjem

In še to. Kaj s tem točno sploh nastavljam? A to, koliko vezi zagrabijo pancer?

V naši družini je pač tako, da starša smučata 2x na leto max in se zato ne spoznata na te stvari. Z znanjem o smučanju sta še v jugoslaviji, zdaj se moram pa jaz preko interneta naučiti določenih stvari
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Pri nastavitvah vezi določimo največjo silo pri kateri se bo vez odprla. To je pomembno pri padcih ali pri nenadzorovanih zdrsih, saj je takrat pomembno , da se vez odpre in da ne pride do nepotrebnih poškodb predvsem kolenskih ligamentov. Dejavniki so: teža smučarja, višina smučarja ter smučarsko znanje. V prejšnjem odgovoru imaš link, kjer si lahko pomagaš. Če nisi čisto prepričan vase naj te stvari naredi serviser. Pri otrocih pa brez panike - skozi sezono vidim precej nerodnih in tudi hudih padcev, ki se pripetijo otrokom: pa se ponavadi poberejo malo zajokajo in so že dobri. Jaz jim pravim da so gumice. Važno je da ima na sebi čelado, vse ostalo bo pa že prišlo samo...

lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
spaca157
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2011 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 20:59
Prispevkov: 30


Js osebno imam nastavljene sprednje in zadnje avtomate enako tako kot mi jih izračuna ta program z mojimi merami in na rdečo označenega smučarja. Izračuna mi 6. S temi nastavitvami mi še niti enkrat v dveh sezonah ni odpelo smučke po nepotrebnem resda ne skačem. Ko pa mi jo nekam zagrabi al pa me usuje mi pa smučko odpne brez bolečin , to mi je najbolj važno.

Pa še to opišem mojo težo ne pa teže z koplet kramo ki jo imaš na sebi plus nahrbtnik malco itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nastavitev vezi?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB