Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Naslednja
 Mölltal 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Še nekaj slikovnega materiala z moje strani, seveda od nedelje - za začetek pa nekaj komentarjev. Predvsem me je presenetilo, da je bilo ljudi bistveno manj kot sem pričakoval. Na Altecku, Panoramabahn in kabinki se skoraj ni čakalo, na šestsedežnici 2 - 3 minute. Pogled po parkirišču je pokazal, da smo boli v glavnem 'domačini' , torej avstrijski Korošci, Vzhodni Tirolci, Slovenci in nekaj Italijanov. Vzhodnoevropska invazija je očitno vsaj zaenkrat zaključena - prav nič nimam proti!

Kičasto:


Časi se preminjajo: nekaj tednov nazaj je bila strma proga ob Panoramabahn zame najboljša na smučišču, včeraj pa absolutno pretrda:


Ura je 10 - in niti na Panoramabhn niti na Altecku nobene vrste:


Na črni progi na Altecku sem včeraj užival kot še nikoli odkar so sredi oktobra odprli sedežnico. Pa tako malo je bilo potrebno - namreč nekaj noči zasneževanja, pa ni več skoraj nobenih kamnov niti ledenih plošč:












Potem pa 'v dolino', izmenično po rdeči in črni progi. Rdeča je bila v zgornjem delu precej trda, ampak v ravnini to ne moti. Spodaj je končno dovolj snega, kamenja nisem srečal, rahlo ojuženo, lepo:






Spodaj zasnežujejo eno od otroških vlečnic, 'streljajo' kar preko dvometerskih skal. Nekako se mi zdi da bi bilo bolj racionalno če bi poleti tu zaposlili kak bager, da bi zadevo malo poravnal:


Pa še malo z ledenika:




Tudi desna proga na Panoramabahn je bila v strmini trda do ledena, nižje nato spet OK. Če ne bo novega snega, bo treba odkopati kak hidrant in privleči topove, ni druge ... :


Do konca :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Prelepo.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 12:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Zanimivo tole s poljaki, slovaki itd in vzhodno evropsko invazijo, sem bil za vikend na Kaprunu in tudi tam jih začuda ni bilo. Zatišje pred nevihto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spaca157
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 8:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 20:59
Prispevkov: 30


Kaj pravte za to nedeljo, kaže oblačno, ima kdo izkušnje kakšno vreme je to gor (oblačno ) a se sploh da smučat v takšnem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Če se v dolini zdi, da je oblačno, potem je gor 99% megleno. Če je nizka oblačnost, potem temu seveda ni tako. Hiter pogled na Aladina mi pravi, da nedelja verjetno ne bo najboljši dan za smučanje. Verjetno bo bolje na Turracherju.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Za konec tedna napovedujejo od severozahoda prehod hladne fronte preko Alp. Tudi kar nekaj padavin. Glavnina padavin in prehod naj bi bila v nedeljo, morda v drugi polovici dneva ter v noči na ponedeljek. Koliko bo glavna veriga vreme zaustavila in koliko bo "špricnilo" preko pa še ostaja odprto.
Vsekakor pa se bo pametno pred odhodom tudi dobro pozanimati za vreme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 5:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Mene pa zanima , če kdo gre jutri smučat na Molltal?? Baje je jutri napovedan kar močen veter ali se kakšne proge kje je zaveterja ali na vseh piha kot pri norcih?? Grem namreč prvič gor:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bistrigg
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 20:15
Prispevkov: 15


Ne bo juter neke sile kar se vetra tiče vse v mejah normale tk da nč bat super smuka bo dan je mal pihalo ampak to ni nč juter bo pa še majn........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


OOO super naj se tvoje besede uresničijo..Če pa tuki kaže močan veter
http://vreme.zurnal24.si/prosti-cas/smucanje/aut-koroska/molltaler-gletscher/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Včeraj sem bil prvič na Molltalu in morem rečt , da je bilo več kot odlično!

Dan prej sem gledal vremensko napoved in bilo je napovedano ,da bo pihal močan veter ampak kljub temu smo se odločilo da gremo smučat.
Že ko smo prispeli do parkirišč se je dalo slutiti , da nebo gužve na smučušču. Na vlakcu ni bilo nobene gužve , tako da smo bili takoj na vrhu smučišča. Zgoraj nas je pričakalo prečudovito vreme brez oblačka in BREZ sapice vetra. temperatura ozračja idealna 0 do -1 stopinj C. čakanja v vrsti ni bilo , če pa se je naredil zamašek pred sedežnico se pa je čakalo največ 3 minute..Proge ideale tja do 14:00 ure popoldan potem so se na določenih delih naredii kuclji ampak ne tako veliki , da se nebi dalo smučat.
Je pa tudi učeraj prišlo do neke resne nesreče saj je pribrnel helikopter in nekoga odpeljal

Imam pa eno vprašanje , ki še mi sedaj negre v glavo kaj so študirali , ko so delalo to novo progo Altek to je kr neka proga na kateri se sploh neda karvat oz. smučat , ker je definitivno preozka sploh na spodnjem delu.

Aja pa še to cena celodnevne vozovnice je znašala 31 EUR kar je 2 EUR več , celodnevna vozovnica na Rogli. Samo se Rogla z ledenikom niti približno nemore primerjati.

Vglavnem uveraj je bil en fantastičen dan na ledeniku vsekakor bo še potrebno it smučat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Kje si pa ti dobil na Molltalu karto za 31???
Kolikor je meni znano je karta gor 39?, plus še kavcija za karto, razen če imajo še kakšne popuste, sicer pa v današnih časih pravijo snađi se.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
otiv
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2011 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 19:04
Prispevkov: 36


Sem član smučarske zveze slovenije zato imam modro kartico na katero sem dobil dodatni popust. Karta je bila 36.5 EUR in 5 EUR kavcije sem dobil vrnjene torej je karta prišla 31 EUR
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2011 12:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Da malo jezim tiste ki ste se danes na Osojščici in Turracherju mučili po megli :


No, tudi midva sva načeloma nameravala na Osojščico, ampak pogled z avtoceste ne bil nič kaj obetaven, nizka oblačnost s spodnjo mejo nekje na 1400m pomeni da je večina prog v megli. Proti SZ pa se je videlo da se oblačnost trga, zato sva brez daljšega razmišljanja zavila proti Spittalu in naprej na Molltal.

Kljub poznemu prihodu (malo pred 10. ) sva parkirala na zelo solidni lokaciji med prvim in drugim mostičkom, kar je že nakazovalo da ne bo hujše gneče. Tako je tudi bilo, na kabinki smo dopoldan čakali 2 minuti in enako tudi na šestsedežnici, na Altecku in Panoramabahn pa vrste sploh ni bilo!

Pa dovolj besed, raje k slikam. Začetek na Altecku - proga definitivno v najboljšem stanju v tej sezoni, naravni sneg je naredil svoje (uradnih 50 cm je sicer rahlo pretiravanje, ampak dobrih 30 pa ga je res padlo). Zjutraj je bilo povsod perfektno, popoldan seveda nekaj manjših kucljev, sploh na ledeniku, ampak pod črto zelo dobre snežne razmere:




Ob 11:20 je bila megla še tam kamor sodi - nad dolino namreč:


Četrt ure pozneje nas je pozdravila na progi v dolino, vendar sonca ni povsem zakrila:


Točno opoldne na ledeniku:


... in nekaj minut pozneje na črni progi:


Ob pol enih je megla dosegla spodnje postaje Altecka in Panoramabahn:


Morje :


Okoli dveh je nekaj megle zaneslo tudi na ledenik (k sreči sva v tem času bila v restavraciji), ob pol treh se je začela umikati:




Slaba vidljivost je bila samo v tanki plasti megle, pod njo je bila sicer zelo čudna modra svetloba, vidljivost pa solidna, kot tukaj na zadnji strmini proge do vlakca:


Zadnjo uro pa nisem več vedel kaj naj pofotkam :






Vsakič ko npr. na Alpinforumu prebiram poročila s temačnih severno orientiranih ledenikov tipa Kaprun, Kaunertal ali Rettenbach, se zavem kakšen luksus imamo na Molltalu - še sedaj, v najbolj temnem obdobju leta, je ob štirih skoraj cela ledeniška proga še v soncu:


Konec čudovitega dneva:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

Najlažij je pa nekoga ki nemore it smučat rajcat drugač pa odlične slike
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Tudi jas sem bil včeraj na Molltalu, pa moram reči da so bile proge precej mehke, za moj občutek še celo premehke. Najboljša proga je vila črna pri Panorambahnu in pa črna v dolini, na ledeniku pa občutno premehko. In pa kot kaže vremenska napoved bo mehko še kar nekaj časa ker so napovedane padavine za vikend.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Naslednja Stran 12 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB