Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Sicer kaj preveč izkušenj z Head-ovimi smučmi nimam ampak po opisih se mi zdi da je ta smučka kar precej trša od Elanove in boš mogla posledično več delat na njih. Predlagam ti da jih pred nakupom probaš.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Zanimiva izbira je tudi Atomicova D2 smučka. Sam sem na njih v zadnjih 3 sezonah presmučal okoli 160 dni, vmes pa testiral vse kar sem dobil pod pancar, pa nisem naletel še na nič boljšega. Atomicova D2 rekreacijska smučka, ti omogoča popolnoma sproščeno smučanje kadar smuči ne obremenjuješ, pod obremenitvijo pa postanejo izredno agresivne in omogočajo velike hitrosti. Če pa so še malo širše pod pancarjem, so pa uporabne dejansko v vseh pogojih na smučišču in se da na njih narediti še kar nekaj fletnih voženj, tudi ko je človek že zmatran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sansa
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2011 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2011 21:56
Prispevkov: 1


Živjo,

vidim, da se večina med vami zelo dobro spozna na smučke in bi tudi jaz prosila za nasvet pred nakupom. Sem rekreativna smučarka, z bolj osnovnim znanjem (samouk , vozim pretežno po rdečih progah), 65 kg/170 cm, prejšnje smuči sem imela Elan SW 8 in sem bila z njimi ful zadovoljna, žal pa so mi jih letos ukradli iz kleti , tako da iščem nekaj podobnega. Kaj bi mi svetovali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2011 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Morda Elan Waveflex 10 - je malo trša smučka kot Elan SW8 ampak če misliš še v prihodnjih letih smučat boš svoje znanje seveda še izboljšala in ne boš v znanju tako hitro prerastla smučke. Ni pa to kakšna ful zahtevna smučka na kateri bi mogla res veliko delat, je pa malo bolj stabilna od SW8.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dilca21
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2011 11:54
Prispevkov: 9


Vprašal bi za nasvet glede nakupa rabljenih smuči. Znanje smučanja začetniško do rekreativno (morem prit nazaj noter, kajti 2 leti nisem smučal), velik sem 172cm, 65kg, želim pa vsestransko smučko oz. ne orientirano recimo za slalom - še najmanj bi za kratke zavoje..
Iščem pa za ceno nekje 100-200eur.
Vsakega nasveta bom vesel, al pa kakega linka do konkretnega oglasa

Z lepimi pozdravi, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lanoo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 5:04 pm    Naslov sporočila: ponovno na smuči? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2011 17:00
Prispevkov: 2


Razmišljam, da bi se zopet poskusila spraviti na smuči, je že kar presneto dolgo od zadnjih smučarskih dni, torej sem čisti začetnik pri tem. Ker so sedaj neprestano neke akcije razmišljam da bi kupila smučarsko opremo, torej smuči, pancarje in vse kar sodi zraven, me pa zanimavaše mnenje, za kakšne smuči in pancarje naj se odločim, glede na to da je ponudba ogromna, trgovci pa želijo za vsako ceno prodati vse. Bi pa želela da je malo bolj "ženska" oprema - barva in vzorec Kakšni so vaši nasveti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


@dilca:

Elan WaveFlex 10 - 15m radija
Fischer PROGRESSOR 700 - 14-17m radija
Atomic Vario - 15m

drugega ne poznam. Sicer pa za to ceno ne boš dobil neke kvalitetne nove smuče.Mogoče če bo kej sreče z rabljenimi
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


lanoo kot prvo ti priporočam obisk trgovine Koala v Ivančni gorici (ne delam reklame-hvalijo jih prav vsi kupci tu na forumu) kjer se bodo potrudili in ti pomagali najti smučarski čevelj.Mislim da je to kos opreme, ki je najbolj pomemben od vseh in če ti ne odgovarjajo potem vsa ostala oprema ne pride do izraza. S smučmi je tako da je najlažje obiskati test smučarske opreme in zadeve preizkusiti na snegu šele potem boš lahko izbrala tisto pravo. Za začetek si mogoče nabaviš smučarsko jakno in hlače,smučarske čevlje,rokavice itd. ter si v kakšni trgovini sposodiš neko smučo primerno tvojemu znanju in konstrukciji ter se odpraviš na sneg.Važno je da dobiš občutek in boš pozneje na testu lažje izbrala.Nekako imamo na tem forumu vsi podobno mnenje, da se izogibaj Hervisa. Že veliko se jih je opeklo, če pa že nameravaš kupovati tam pa preveri cene drugje. Pa srečno!
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lanoo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2011 17:00
Prispevkov: 2


@sorty: za enkrat mislim, da sem bila skoraj v vseh trgovihanh, ki imajo smučarsko opremo, zadnjič v Intersportu in SporsDirekt. Nekako imam bolj željo kupiti neke smuči, in na kakšnem hribu malo poskusiti, dobiti nek občutek nazaj na smučeh. Vem da so smuči različne, glede trdote, odzivnosti, za različne podlage, vezi... Potem zopet najedmo neke smuči za "zahtevnejše smučarke". Na kaj je potrebno gledati, da je smuča dobro vodljiva, za začetnika, kakšnih hudih podvigov in nekih velikih tur vsaj še nekaj let ne nameravam, morda kdaj, če smučarsko znanje osvojim do te mere in da bodo finance to dovoljevale. Naj bo velikost smuči do brade, ali je lahko tudi kaj manj, imam približno 170 cm, nekateri priporočajo velikost okoli 150 cm, spet drugi pravijo da je to preveč in da je s krajšimi veliko lažje zavijati, je veliko bolj vodljiva. Glede čevlja pa mislim da je dobro da ima nekje fleksa do 70, imam že tako izredne probleme z vso obutvijo in me takoj ožulji. Čeprav sem mislila, da s številko ne bo problemov, pa očitno vseeno bodo. Glede Ivančne gorice, pa ne vem, nekako mi je preveč s poti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


če se pogovarjamo v takšnem smislu potem je vseeno kaj kupiš.Važno, da ti je cenovno ugodno.Glede višine je tako-tako. Lahko tudi 150cm ampak to je spodnja meja.Glej smuči od 150-160 cm z nekim zmernim radijem med 14-17m.Glede flexa je bilo že veliko povedanejga in naj še enkrat ponovim, da ni standarden tako da če se pogovarjamo o flexu 70 je lahko pri nekateri znamki to mehek čevelj spet druga znamka nima čevlja mehkejšega od 80.Torej številke ne povedo veliko.Važno, da ti čevelj paše na nogo,ga imaš zapetega vsaj 30min preden se odločiš za nakup in kar je najbolj pomembno NI PREVELIK! Tiste teorije da mora bit večji zaradi nogavic itd. so mimo
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peky08
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 22:34
Prispevkov: 41


Sorty je napisal/a:
če se pogovarjamo v takšnem smislu potem je vseeno kaj kupiš.Važno, da ti je cenovno ugodno.Glede višine je tako-tako. Lahko tudi 150cm ampak to je spodnja meja.Glej smuči od 150-160 cm z nekim zmernim radijem med 14-17m.Glede flexa je bilo že veliko povedanejga in naj še enkrat ponovim, da ni standarden tako da če se pogovarjamo o flexu 70 je lahko pri nekateri znamki to mehek čevelj spet druga znamka nima čevlja mehkejšega od 80.Torej številke ne povedo veliko.Važno, da ti čevelj paše na nogo,ga imaš zapetega vsaj 30min preden se odločiš za nakup in kar je najbolj pomembno NI PREVELIK! Tiste teorije da mora bit večji zaradi nogavic itd. so mimo


Da izkoristim samo tvojo izjavo. Veš slučajno koliko je pri Nordici flex120 trd oz. mehek? Če praviš, da imajo različni proizvajalci različne trdote pancarjev pri istem številu.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011 12:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


za Nordico ti ne vem povedat sigurno so pa med top 5 pancarji, ki jih izdelujejo kar je daleč od mehkega.Če govorimo o Dobermann Spitfire 120 ima pa vse kar rabijo "veliki". Vsekakor moraš čevelj prej sprobat saj se pod tvojo obremenitvijo vsak obnapša drugače
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dilca21
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011 2:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2011 11:54
Prispevkov: 9


Sorty je napisal/a:
@dilca:

Elan WaveFlex 10 - 15m radija
Fischer PROGRESSOR 700 - 14-17m radija
Atomic Vario - 15m

drugega ne poznam. Sicer pa za to ceno ne boš dobil neke kvalitetne nove smuče.Mogoče če bo kej sreče z rabljenimi


Saj rabljene kupujem, pozorno beri. Hvala za nasvet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peky08
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 22:34
Prispevkov: 41


Sorty je napisal/a:
za Nordico ti ne vem povedat sigurno so pa med top 5 pancarji, ki jih izdelujejo kar je daleč od mehkega.Če govorimo o Dobermann Spitfire 120 ima pa vse kar rabijo "veliki". Vsekakor moraš čevelj prej sprobat saj se pod tvojo obremenitvijo vsak obnapša drugače


Gre se za speedmachine 14. So fejst trde? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2011 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

peky08 je napisal/a:

Gre se za speedmachine 14. So fejst trde? Hvala

Meni so idealne Težko ti podam odgovor ali so "fejst" trde ali niso, pri tej stvari gre bolj za subjektivno oceno. So pa verjetno v zgornji tretjini po trdoti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 14 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB