Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
In zakaj naj bi bili tekmovalna in trgovska smučka dve povsem različni stvari. Po mojih izkušnjah je med tekmovalno smučko in top modelom (razni WC modeli, ki jih v trgovinah prodajajo za tekmovalne) bistveno manj razlike kot med top modelom in modelom za napredne rekreativce, da o mehkejših smučeh ne govorim.

Pa tudi tekmovalci do nekega ranga tekmujejo s seriskimi smučmi (trgovskimi), še ne tako dolgo nazaj pa so tudi vrhunski tekmovalci smučali z običajnimi serijskimi smučmi. Tudi Stenmarku so smuči odbrali kar iz tekočega traku.


Hja ne vem....men se zdi, da sta to dva različna svetova- vsaj koliko sem imel priložnost preizkusit (po teži, po radiju, po trdoti, po hitrosti katera je potrebna da sploh začneš zavijati) ....Imel sem trgovinskega Atomica GS 11 R:19 181 cm in sedaj imam Fischer RC 4 GS WC R:23 181 cm (sicer je ženski model, kar ni nič narobe saj tudi jaz nisem več najmlajši; sem pa vozil moškega 193 cm R:27). Kaj naj rečem? Atomica sem po pol dneva prvega dne teral na polno, moški model Fischerja sem hotel po eni vožnji po stadionu vrnit nazaj kolegu, ker se enostavno nisem znal peljat, vendar sem vztrajal in po 3 dnevih se mi je počasi zazdelo, da smučko vozim jaz in ne ona mene...no, ta moj ženski model je pa po moji meri in se ga da lepo šarf peljat, vendat zaradi velikega radija le do prve gužve, potem prešaltam nazaj na slalomsko repliko tekmovalnega Atomica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Moje izkušnje s tekmovalnimi smučmi Elan in Fischer pa so takele in pri obeh znamkah podobne: veleslalomke so bile tekmovalne in trgovske za moj način smučanja, starost in moč oboje praktično neuporabne, saj sem zavoj uspel dobro izpeljati le pri veliki hitrosti (mogoče so se trgovke malo prej upognile in naredile krajši zavoj, ampak nebistveno). Slalomske so bile zame veliko bolj uporabne in sem tudi bolj občutil razliko v trdoti. Razlika med tekmovalno fischerco in trgovinsko različico pa se mi je zdela precej manjša kot med npr. SC in race modelom Fischerce (z novimi imeni nisem seznanjen), kaj šele med kakšnimi rekreativnimi. Vsekakor jaz za tekmovanje v veleslamu ne bi vzel tekmovalne veleslalomske smučke, ker z njo ne bi imel kaj početi, najbrž bi se še najbolje odrezal s trgovinsko različico slalomske smučke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Samo moje skromno mnenje oz. lastna izkušnja.
Do lani sem vozil Fischer RC4 WC 160 cm, lani pa sem kupil Elan SLX 160 cm. Geometrija smučke zelo podobna, pa vendar sem nad elanko razočaran.
Dokler voziš na izi zavoje še gre, ko pa hočem potegnit zavoj na polno, pa mi v drugem delu zavoja začne elanko odnašat oz. robnik vsake toliko časa oddrsne in ponovno prime. Tega na fišerci nisem nikoli doživel, sploh prve vožnje po servisu. Smuči mi pripravlja isti serviser, na isti način.
Sem pa tudi opazil, da kante na fišerci zdržijo dalj časa (sploh vožnje po trdem umetnem snegu), kot pa elanke.
Torej, nekaj je očitno v kvaliteti smuči in ne samo v smučarju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2011 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ski_Fanatic je napisal/a:
Samo moje skromno mnenje oz. lastna izkušnja.
Do lani sem vozil Fischer RC4 WC 160 cm, lani pa sem kupil Elan SLX 160 cm. Geometrija smučke zelo podobna, pa vendar sem nad elanko razočaran.
Dokler voziš na izi zavoje še gre, ko pa hočem potegnit zavoj na polno, pa mi v drugem delu zavoja začne elanko odnašat oz. robnik vsake toliko časa oddrsne in ponovno prime. Tega na fišerci nisem nikoli doživel, sploh prve vožnje po servisu. Smuči mi pripravlja isti serviser, na isti način.
Sem pa tudi opazil, da kante na fišerci zdržijo dalj časa (sploh vožnje po trdem umetnem snegu), kot pa elanke.
Torej, nekaj je očitno v kvaliteti smuči in ne samo v smučarju.

Veš, da sem jaz pri zadnjih testih opazil nekaj podobnega pri Elanki SLX, če sem jo vozil na zelo strmem ledu. Mogoče oddrsavanje ni prava beseda, ampak bolj odskakovanje in vibriranje sprednjega dela. Moje mnenje je, da je bilo to bolj pomanjkanje moči za tako zahtevno smučko. Smučka zato ni slaba, ampak samo ni najboljša izbira za takšnega smučarja.

Glede robnikov so pa nekoč strokovnjaki pisali, da obstajata samo dve zaresni proizvajalki robnikov in vodilne znamke naj bi uporabljale oboje. Ne morem sicer potrditi, da je to res, a Elan gotovo doma ne reže svojih robnikov iz pleha, ampak uporablja kar enake kot drugi proizvajalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2011 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

marko je napisal/a:
Vsekakor jaz za tekmovanje v veleslamu ne bi vzel tekmovalne veleslalomske smučke, ker z njo ne bi imel kaj početi, najbrž bi se še najbolje odrezal s trgovinsko različico slalomske smučke.


Seveda - za rekreativne, sindikalne...ipd postavitve s pravo veleslalomko res nimaš kaj počet. ni teorije, še manj pa prakse ...se kvečjemu samo zaj.... Pri kakšni konkretni FIS postavitvi pa ni prav nobene dileme več, da ne bi vzel temu primernega materiala.
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2011 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

marko je napisal/a:
Ski_Fanatic je napisal/a:
Samo moje skromno mnenje oz. lastna izkušnja.
Do lani sem vozil Fischer RC4 WC 160 cm, lani pa sem kupil Elan SLX 160 cm. Geometrija smučke zelo podobna, pa vendar sem nad elanko razočaran.
Dokler voziš na izi zavoje še gre, ko pa hočem potegnit zavoj na polno, pa mi v drugem delu zavoja začne elanko odnašat oz. robnik vsake toliko časa oddrsne in ponovno prime. Tega na fišerci nisem nikoli doživel, sploh prve vožnje po servisu. Smuči mi pripravlja isti serviser, na isti način.
Sem pa tudi opazil, da kante na fišerci zdržijo dalj časa (sploh vožnje po trdem umetnem snegu), kot pa elanke.
Torej, nekaj je očitno v kvaliteti smuči in ne samo v smučarju.

Veš, da sem jaz pri zadnjih testih opazil nekaj podobnega pri Elanki SLX, če sem jo vozil na zelo strmem ledu. Mogoče oddrsavanje ni prava beseda, ampak bolj odskakovanje in vibriranje sprednjega dela. Moje mnenje je, da je bilo to bolj pomanjkanje moči za tako zahtevno smučko. Smučka zato ni slaba, ampak samo ni najboljša izbira za takšnega smučarja.

Glede robnikov so pa nekoč strokovnjaki pisali, da obstajata samo dve zaresni proizvajalki robnikov in vodilne znamke naj bi uporabljale oboje. Ne morem sicer potrditi, da je to res, a Elan gotovo doma ne reže svojih robnikov iz pleha, ampak uporablja kar enake kot drugi proizvajalci.


Ne popusti sprednji del, ampak cela smučka.
Kar se pomanjkanja moči tiče ne skrbi.....nisem nek preserator ki bi kupil take smučke, ampak sem smučar, ki na takšni smučki uživam in od nje v vsakem zavoju pričakujem popolni zavoj po robniku brez popuščanja.
V primeru manjka moči bi potem z fišerco imel iste težave, ampak tam teh težav nimam, ker skija vleče celi še najbolj oster zavoj.
Še ena pripomba okol robnikov.
Sodelavec zelo dober smučar, ki si že leta in leta smučke pripravlja sam je pri menjavi atomic gs11 na elan slx povedal, da se robnik, ko ga brusi kar svaljka, pri atomicu pa lepe drobne pikice letijo. To tudi nekaj pove o kvaliteti robnikov. Tudi on ima na elankah podoben občutek med vožnjo kot jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Zanimivo tole glede robnikov. Upam, da se še kdo oglasi, ki pozna zadevo od znotraj. Sicer pa Ski-fanatic, samo da boš vedel, jaz sicer prisegam na Elan, vozim pa Fischer. Malo zaradi nižje cene, še bolj pa zato, ker mi smučka bolj ustreza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sam prisegam na ceno.....in ne proizvajalca......včasih Atomic, zdaj Fischer in ko bom dobil Elan za pametno ceno, potem bom vozil Elan.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 11:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
Recimo da imam po kar nekaj letih v tem sportu malce drugacen (pa za vecino nedeljskih smucarjev malce prevec ozko usmerjen) pogled na to, kaj je kvalitetna smuca. In ko enkrat vidis kaj pride iz Elanovega race servica in recimo iz Fischerjevega so ti stvari hitro jasne. Se pa strinjam, da je za nedeljskega smucarja karkoli od tega, pa naj bo ena ali druga firma, dovolj dobro... tudi marketinski nateg ala waveflex


Ja, tvoj pogled je očitno res precej zožan. Malce si oglej ski teste 2012 in boš ugotovil naslednje:
1. Elanke so za leto 2012 prvič testirale tudi tiste revije (ameriške, kanadske), ki jih dosedaj niso;
2. model Amphibio, v nekaterih testih pa tudi SLX in kakšen model od serije Waveflex so dosegle vsaj zlto sredino, če ne kaj več. Ob prodajni ceni, ki je bila primerljivo v glavnem nižja od konkurentov.

Ficherice, ki jih daješ za primerjavo, so bile ocenjene precej povprečno, v glavnem slabše kot Elan. Drugo je z Atomicem, včasih Dynastarjem in Rossignolom, za katerimi pa Elan skorajda ni zaostajal. Presenetljivo najboljši Volkl.

Hja, verjetno so testirali nedeljski smučarji?

"Pretirano" kvalitetnih smuči pa verjetno nima nihče. V tem se pač ne pretirava.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Upam, da ti je jasno kje se zares vidi razlika v kvaliteti. Pri rekreativnih smuceh za 300eur je vse skupaj eno in isti srot. Pri tekmovalnih smuceh pa se zares vidi kaj je firma sposobna narediti in kaj ne. In govoril sem o tem, ne pa o testih nekih revij, ki so tako ali tako v vecini primerov reklamni nateg. Ce ne verjames, pa ne govorim samo o smuceh pac pa bolj kot ne o katerikoli stvari, poglej "zmagovalca" testov, potem pa prestej stevilo oglasov za tisto firmo v doticni reviji, pa bos zelo verjetno ugotovil, da je ista firma zelo verjetno "zmagovalec" tudi v tem. In sploh ameriske revije so hudo obremenjene s tem. Pri njih ni slabih stvari ampak je vse samo najboljse... Kar pa je tudi logicno, ker konec koncev zivijo od denarja teh istih proizvajalcev, ki placujejo reklame in se nekako ne spodobi, da dajo x tisoc $ za reklamo, zraven jih pa popljuvajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


Zdravo
Opazil sem, da imate vsi prav le iz različnih pozicij gledate na kakovost smuči, kar je povsem razumljivo.

kakovost s strani posameznika je največkrat v veliki meri odvisna od "zadovoljstva" na katero vsaka znamka, ali če želite proizvajalec vpliva s svojim pojavljanjem (torej nekdo ustvarja zadovoljstvo, čeprav še nikoli ni lastil neke smuče).

potem imamo zelo merljivo komponentno: kakovost in vrsta izdelavnih materialov - pri tako kompleksnih proizvodih kot so smučke je praktično nemogoče ugotoviti vse komponente te kakovosti - (ker gre to tako daleč kot, kako je narejen šrauf na livarni jekla od koder je prišla surovina za predobdelavo materiala za bodoče robnike - vem ja prezakomplicirano)
+ noben proizvajalec ni pripravljen teh informacij delit.

gremo zdej na rekreativne smuče, ki jih kupimo v xy športni trgovini:
zanimajo nas karakteristike zavoja in dolžina smučk ter teža - popolnoma specifično od uporabnikovih mer in znanja smučanja...nikakor niso vse iste-daleč od tega, je pa zaradi količine ponudbe praktično nemogoče vse preveriti, da bi vsak našel svoj optimum - na podlagi poenostavljenih formul pa navadno najdemo zelo dober približek. (še posebej v odvisnosti od končne cene)
-v tem segmentu bi bilo torej relevantno ocenejvati kakovost smučk na podlagi izdelavnih materialov, ki jih lahko občutimo. To je...kakšne izkušnje imajo serviserji z takimi smučkami - kako mehki so robniki, kako vpojna je masa, kake so tipične poškodbe za določeno smučko itd...
Potrebno je biti pozoren, da se na ta način lahko deli le smučke iz istega izdelavnega leta.
Po mojih izkušnjah iz ročnega servisa: so Elanovi materiali mehkejši (lažje in hitreje se pilijo, posledično poškodujejo itd) imajo pa izjemno dobre karakteristike zavoja.
Fischer se izjemno hitro poškoduje po zgornjih ploskvah (torej ni primeren za tiste ki želijo imeti dolgo "lepo" opremo)robniki in masa so trši in obstojnejši od elanovih ampak krhkejši (torej ko odleti odleti se ne zvije ampak odkrhne)
Atomic-ima najtrše robnike in najbolj hvaležne za pripravo (piljenje glajenje ostrenje) ampak precej občutljive na strojno obdelavo - zelo hitro se zakalijo ker "stroj" ustvari preveliko trenje(posledično vročina)...
Nordica in Salomon prav tako malo trše od elana ampak, ne vem zakaj, hitro izgubijo ostrino (to ni kot, da ne bo kdo narobe razumel-to je le tista pika na i ki jo "popravimo" po vsakem dnevu s diamantom)

Kratkomalo - slabih proizvajalcev ni - našteti zgoraj so le zato ker vem iz glave kake imam izkušnje z njimi...ne zaradi kakih preferenc (OK razen Rossignola - ker imam doslej izkušnej le z enimi in še te so moje)

Tekmovalni program FIS - smučke je mogoče kupiti le pri samih proizvajalcih ob predložitvi potrdila, da "smo" FIS tekmovalci (pa še par izjem, ki za debato niso relevantne) ali kot rabljene od teh, ki jih na ta način dobijo...

Dolžine teh smuči so standardne (samo ena dolžina ali le nekaj dolžin)
Radij zavoja je standarden in dopusten interval je zelo majhen.
zadnje navedeno pomeni da so vse smučke istega proizvajalca med seboj enake in lahko proizvajalec zanej lažje "garantira" nekatere stvari - izdela jih manj - zahteve so visoke, uporabljeni materiali so bistveno višjih kakovosti in cenovnih razredov od rekreativnega programa. Smučke niso narejene za dolgo življenjsko dobo (pač pa za "na pamet rečeno" pol sezone).
Materiali so sestavljeni tako, da dopuščajo velik tuning potencial - to pomeni da vsak serviser s stako smučko dobi svoje umetniško platno, ki ga nato pripravi za svojega tekmovalca,...,da povem enostavno, nova fis smučka in fis smučka ki jo dobi tekmovalec od serviserja sta dve popolnoma različni stvari, slednja pa je vsaka zase po svoje unikat in je ni mogoče do popolnosti reproducirati.

sedaj pa k praktičnemu preizkusu kaka je razlika med FIS programom in rekreativnim programom za navadnega laičnega uporabnika s malo boljšim znanjem smučanja.

Za primerjavo vzemimo dva Fischerjeva slalomska modela rc4. enega FIS program in enega rekreativnega recimo RC4 Tuning.
Oba dolžine 165cm (ok en je centimeter in žilet daljši od drugega)z radijem zavoja 12 oz 13
FIS smučka je bistveno težja od rekreativnega programa.
primerjamo sistem smučka, tekmovalna plata in fischer/tirolya vezi.

Priprava smuči:
stranski kot 88 stopinj
spodnji kot 1 stopinjo

maža osnovna univerzalna (za vse splošne znalce univerzalni rdeči "vosek" ki se ga zalika v maso)

Snežne razmere mešan (naravno umetni sneg) na cca 2000m nadmorske višine v decembru, temperatura zraka med -12 in -5, temperatura snega med -8 in 1 (vse v stopinjah celzija)

5 dnevno smučanje
Razlika je:
rekreativni program potrebuje* servis na sredini tretjega dne,
FIS tekmovalni program na sredini 4 dne
*-pomeni da je kvaliteta robnikov in drsnih lastnosti materiala bistveno zmanjšana (še vedno bi se dalo vseh 5 dni na obeh predričat, ampak razlika je bistveno opazna po pb navedenih časih)

kaj je še potrebno vedeti.
FIS-bistveno trša smučka , ki ne dopušča lenarjenja in zahteva višje hitrosti ter moč in znanje/tehniko smučarja - za laike - s to smučo smo bistveno hitreje zmatrani, in zaradi višjih hitrosti ki jih "zahteva" v večji nevarnosti(ko smo zmatrani)

nazaj h kvaliteti oz kakovosti v odvisnosti od zadovoljstva - cena to je po mojem skromnem mnenju najpomembnejši faktor. raje smučam 10 dni na poceni rabljeni smučki višjega razreda kot pa 5 dni na super duper vrhunski top FIS smučki.
+ v enem letu lahko menjam več takih smuči za isto ceno in posledično povečam možnost da najdem ultimativni top model za svoje potrebe.

ampak to je faktor zadovoljstva zame...zadovoljstvo enega nesramno prebogatega rusa pa je v tem, da kupi najdražjo in najboljšo smučko in se vpiše v začetni tečaj "gornjog pa ližah katanja" ter posledično po eh faktorjih tudi ocenjuje kakovost.

Da rečemo še besedo ali dve o testih smuči:
to je super stvar! vendar se moramo zavedati, da so testi opravljeni na novih servisiranih smučeh na katerih se smuča en dan ali dva - torej max 120 spustov ... kake so te smučke po dveh letih in 5-10h servisih nam pa ne more nihče povedat in je ta faktor potrebno upoštevati...formule za napovedovanje kake bodo zgledale in kako bodo delovale pa ni

da povzamem

v vsem svojem pisanju sem želel povedat da je kakovost posamezne smučke na "smiselni" rok, nujno, vedno, odvisna samo in edino od smučarja, ki je njen lastnik.

LP
Misfits
_________________
sezona 13/14: MtRuapehu Whakapapa NZ 93x, Lech/Zurs/St.Anton 59x, Davos 4x

sezona 12/13; 202x = 106x MtRuapehu Whakapapa NZ, 69x Bad Kleinkirchheim, 12x Pohorje, 14xKrvavec, 1xRogla
sezona 2011/12; 65x = 1x Möltall, 5x Risoul, 17x Pohorje, 35x Bad Kleinkirchheim,7x Saalbach

_______________________
http://hendryxskis.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


Uh. Hvala za tole.
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2011 6:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
Upam, da ti je jasno kje se zares vidi razlika v kvaliteti. Pri rekreativnih smuceh za 300eur je vse skupaj eno in isti srot. Pri tekmovalnih smuceh pa se zares vidi kaj je firma sposobna narediti in kaj ne. In govoril sem o tem, ne pa o testih nekih revij, ki so tako ali tako v vecini primerov reklamni nateg. Ce ne verjames, pa ne govorim samo o smuceh pac pa bolj kot ne o katerikoli stvari, poglej "zmagovalca" testov, potem pa prestej stevilo oglasov za tisto firmo v doticni reviji, pa bos zelo verjetno ugotovil, da je ista firma zelo verjetno "zmagovalec" tudi v tem. In sploh ameriske revije so hudo obremenjene s tem. Pri njih ni slabih stvari ampak je vse samo najboljse... Kar pa je tudi logicno, ker konec koncev zivijo od denarja teh istih proizvajalcev, ki placujejo reklame in se nekako ne spodobi, da dajo x tisoc $ za reklamo, zraven jih pa popljuvajo

Malo za šalo, malo zares: enako je pri avtomobilih. Vsaka leva firma je sposobna narediti soliden avto za voziti 120 na avtocesti in za po mestu. Prava razlika se vidi pri tekmovalnih avtomobilih (F1). Zato je več kot očitno, da so renaulti bistveno boljši avtomobili od Ferarijev, Mercedesov in podobnih sranj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


marko je napisal/a:
pj je napisal/a:
Upam, da ti je jasno kje se zares vidi razlika v kvaliteti. Pri rekreativnih smuceh za 300eur je vse skupaj eno in isti srot. Pri tekmovalnih smuceh pa se zares vidi kaj je firma sposobna narediti in kaj ne. In govoril sem o tem, ne pa o testih nekih revij, ki so tako ali tako v vecini primerov reklamni nateg. Ce ne verjames, pa ne govorim samo o smuceh pac pa bolj kot ne o katerikoli stvari, poglej "zmagovalca" testov, potem pa prestej stevilo oglasov za tisto firmo v doticni reviji, pa bos zelo verjetno ugotovil, da je ista firma zelo verjetno "zmagovalec" tudi v tem. In sploh ameriske revije so hudo obremenjene s tem. Pri njih ni slabih stvari ampak je vse samo najboljse... Kar pa je tudi logicno, ker konec koncev zivijo od denarja teh istih proizvajalcev, ki placujejo reklame in se nekako ne spodobi, da dajo x tisoc $ za reklamo, zraven jih pa popljuvajo

Malo za šalo, malo zares: enako je pri avtomobilih. Vsaka leva firma je sposobna narediti soliden avto za voziti 120 na avtocesti in za po mestu. Prava razlika se vidi pri tekmovalnih avtomobilih (F1). Zato je več kot očitno, da so renaulti bistveno boljši avtomobili od Ferarijev, Mercedesov in podobnih sranj.


Hmmm...

1 Red Bull Racing 650
2 McLaren 497
3 Ferrari 375
4 Mercedes GP 165
5 Renault GP 73

Res da ima Red Bull Renaultov motor, ampak ti ni kaj veliko prispeval k njihovi superiornosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2011 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Thazz je napisal/a:

Res da ima Red Bull Renaultov motor, ampak ti ni kaj veliko prispeval k njihovi superiornosti.


Tudi pri smučanju niso smuče edini dejavnik. Zelo pomembni so pancerji, tudi dresi, obstaja več različnih proizvajalcev vezi, palic, rokavic, čelad...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB