Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Vars

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Vars « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kukomah
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 4:05 pm    Naslov sporočila: Vars Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 16:02
Prispevkov: 3


A je že kdo bil v L`Ecrin des Neiges apartmajih v Varsu?
Kakšen izkušnje?

Sami se prvič odpravljamo v FRA, izbrali smo Varsa oz omenjeni apartma. Kakšne so kaj izkušnje s tem smučiščem. Mi gremo v sredini januarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majchy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2011 21:09
Prispevkov: 10


Mi smo bili lani marca. Novejši apartmaji, niso ravno prostorni (kot povsod v Franciji), ma za en teden so čist super. Edini problem smo imeli s sosedi, ker so bili naši fantje en mal glasni od vsega alkohola, pa so prišli utrujat in so se pritožili na recepciji So nam rekli, da naj se umirimo, drugače nas bodo vrgli ven, ampak potem ni bilo več problemov. So pa te apartmajske hiše, ki jih nudijo naše agencije, ponavadi bolj za družine.
Aja imeli smo rezerviran apartma za 4 in enega za 6, ampak sta bila oba ista - ena soba z zakonsko posteljo, potem dnevni prostor s kuhinjo in raztegljivim kavčem, ena mini soba s pogradom in kopalnica, balkon. Mi smo potem v apartma za 4 odnesli mizo in stole iz apartmaja za 6 in smo potem kuhali in jedli tam

Smučišče samo pa super, sploh zaradi povezave z Risoulom. Za presmučat ful, proge lepo urejene, park za deskarje, mi smo imeli ves čas sonce, tako da je bil odličen dopust. Vars je drugač bolj umirjena vasica, nič ne dogaja (na nasprotni strani hriba je pa Risoul, kjer je pa bolj žurersko - cca. 25min z avtom do tja).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kukomah
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 16:02
Prispevkov: 3


hvala majchy,

kaj pa same naprave (žičnice) , so bolj moderne ali so bolj počasne?

glede apartmajev še, a se da parkirat zunaj zastonj ali je to problem. Rabimo en park prostor.

Kakšne so pa kaj cene v Varsu (v supermarketu ali pa v lokali ob progi)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Naprave se meni zdijo čisto spodobne. Pomojem je še najslabša povezovalna med Le Varsom in Risoulom, ki je počasna, za povrh pa dostikrat piha in je zelo fino, če se moraš popoldne, ko ni več sonca, vračati v Risoul... Ampak vi boste šli kvečjemu v obratno smer, tako da ni take panike.

V lokalih ob progi so cene tipično francoske... pivo kakšnih 5 eur, vroče vino malo ceneje, za supermarkete v Le Varsu pa ne vem. Pomojem, da tudi nekaj povprečno francoskega - večinoma kakšnih dobrih 10% višje kot v Sloveniji, nič groznega. Bankrotiraš itak, če hodiš preveč v koče ob progi.

Parkirišče zraven apartmaja se meni zdi samoumevno in kolikor sem uspel videti, bi morali imeti to zraven. Bo pa najbolje, da se pozanimaš tam, kjer misliš rezervirati.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Leta 2005 je bil bilo v Varsu tako:
Žičnice neka srednja žalost, nekaj zastarelega kot stara gondola na Krvavec, butajoče dvosede, nekaj pa priklopnoh štirised.
Hrano nabavite že prej, najcenejša bo v Brianconu, kakšen Carefour, cene v središčih so vsaj 30% višje, gori kupuješ samo najpotrebnejše.Če nimaš ful debele denarnice ne hodi v koče na smučišču, že WC je na euro.
Pazi, cena piva je velikokrat na deci.
Z snegom pa je tako, da januar ni optimalka za Francijo.Mi smo imeli 11. januarja v Alp d Huez na 3000 mnm dež no v bistvu naliv.
Pa lepo se imejte in
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majchy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2011 21:09
Prispevkov: 10


Hm, naprave se meni zdijo čist vredu, smotana je mogoče samo tista iz Varsa povsem na vrh - ker je bila takrt, ko smo bili mi, sidra in dost strmo, tako da ponavadi nismo šli povsem do vrha. Načeloma smo zjutraj naredili kakšni dve, tri furi za ogrevanje v Varsu, potem pa čez v Risoul - se mi zdi, da je bolj na sončni strani in so proge zjutraj super, medtem ko so bile v Varsu večinoma OK tudi popoldne. Meni je všeč, ker je bilo vse lepo zratrakirano (letos npr. so kolegi imeli v Val Thorensu večinoma neratrakirano, kar meni ni kul ).

Cene v kočah ob smučiščih so res nekoliko višje - mi smo ugotovili, da včasih kar malo na pamet računajo (npr. enkrat je bila za pomfri ena cena, naslednji dan pa drugačna). Ni pa spet tolk drago, da si ne bi privoščili kakšnega piva, kuhančka ali pite (ki jih btw priporočam, ker so njami). Za wc pa nismo v nobeni koči plačali.

Hrano smo mi večino pripeljali s sabo, tako da smo v trgovini kupovali večinoma samo bagete, ki so par centov dražje kot pri nas (nisem povsem sigurna, mislim da so bile 0,80/kos takrat). Drugače tu ni kakšne velike trgovine, bolj kakšne 3 manjše. Če ne boste hrane pripeljali iz SLO, se res ustavite v Brianconu pa tam kupite - je velik supermarket (jogurti npr. so bili mislim, da celo kakšen cent cenejši, pa tudi izbira je bila precej večja).

Za brezplačen parking je pa tako, da pred to in ostalimi apartmajskimi hišami (jih je več skupaj) sicer so parkingi, samo zna biti malo nagužvano. Odvisno kdaj pridete v soboto (ko so menjave). Mi smo prišli okrog treh pa smo vseeno dobili prostor za 3 avte. Drugače pa so parkingi še po klančku navzdol, proti sedežnici (razdalja do smučišča je en klanček, cca. 100-200 m, tam zraven je tudi trgovina) - samo tam čez dan parkirajo tudi "enodnevni" smučarji. Aja, pa lani še niso imeli kartic, tako da bi morali imeti slike s seboj (drugače se greš pa slikat, kot smo se morali mi, ker nam niso povedali za slike).

Je pa res, da je za Francijo super marec - mi gremo vedno okrog 12. marca in smo do zdaj imeli skoraj vedno sonce cel teden in dovolj snega. Meni je bil Vars najboljši za smučanje, posebej zaradi povezave z Risoulom, ker se precej poveča št. prog (bili smo še v Puy St Vincent, Chamrousse in Orcieres), samo je pa res bolj za družine in umirjene nežurerje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kukomah
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 16:02
Prispevkov: 3


[quote="majchy"]Aja, pa lani še niso imeli kartic, tako da bi morali imeti slike s seboj (drugače se greš pa slikat, kot smo se morali mi, ker nam niso povedali za slike).

Tega stavka pa ne razumem najbolje. O kakšnih karticah govorimo, ter zakaj potrebujemo slike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majchy
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2011 21:09
Prispevkov: 10


Te smučarske karte, ki so v obliki kartic (keycard). V Varsu smo imeli navadno karto (kot so npr. na Krvavcu), na katero je bilo treba nalepiti svojo sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lun_a
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2012 15:06
Prispevkov: 3


Tudi meni je bil Vars všeč. Res sta eni dve sedežnici bolj počasni, ostale naprave so pa povsem solidne. Lani je bilo bolj malo snega, pa so bile proge tako dobro pripravljene, da tega sploh nismo opazili. V celem tednu nisem niti enkrat doživela kakšnega poledenelega odseka ipd.
Bili smo nastanjeni v omenjenih apartmajih (nas je bilo 6 v dvo-nadstropnem app za 8 semizdi). Apartma je bil res lep in ker smo pač plačali bolj prostornega, tudi velik. Drugače pa mislim, da so apartmaji Residence Albane boljši, pa še čisto na smučišču so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slowinter
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 3:56
Prispevkov: 70
Kraj: Kamnik

Letos imata Vars in Risoul "moderno" skidata magnetno karto in slike ne potrebuješ več. Naprave v Varsu so zadovoljive, januarja bo odprto tudi vse na drugi strani ceste. Najlepša proga je ob štirisedi Mayt, ki pa je predolga in prepočasna, da bi jo na mrzel dan pretirano uporabljal. Žal. Je pa zanimivo, nekdo je zgoraj pisla ,da je Vars na senčni in Risoul na sončni strani - meni se je zdelo prav nasprotno in iz Risoula smo zjutraj zelo zelo hiteli na "toplo" stran.

V mestu pa še nisem bil
_________________
Na kanto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2022 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Če ima kdo letos načrt smučati v Varsu/Risoulu naj raje premisli ker so se skregali med seboj (Vars je imel v zadnjih letih veliklo investicij, Risoul pa nič in jim delitev 50/50 ni več všeč) in smučišči (vsaj zaenkrat) nista povezani med seboj.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Vars
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB