Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Smučanje - Italija med 26.12.2011 in 30.12.2011

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučanje - Italija med 26.12.2011 in 30.12.2011 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 10:23 pm    Naslov sporočila: Smučanje - Italija med 26.12.2011 in 30.12.2011 Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


Zdravo,

sem nov na forumu pa me zanima, kam se najbolj splača it v Italijo za ta termin. Prosil bi za kakšno informacijo, kako najeti kočo za dve osebi, kje se dobro smuča in podobno. Gledal sem na centralne Dolomite, vendar sem odprt za vse kombinacije. Cena naj bo normalna za ta termin...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 11:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Vse kar bi ti imel (koča za dva+normalna cena) je misija nemogoče....to je termin, ki je z naskokom najdražji v vseh regijah ne samo v Dolomitih....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


S kočo za 2 verjetno misliš apartma za 2. Kočo, romantično na snegu in asmo za 2 osebi je pa res težko dobit
Drugače pa apartmaje za 2 osebi najdeš vsepovsod v dolomitih. Bil sem večkrat v tem terminu tam in lahko dobiš apartma od 200 EUR na osebo naprej, samo malo poišči. Predlagam ti Val Gardeno, Val di Fassa (Canazei-Campitello), Alta Badio. Tu se boš nasmučal, pa gužva ne bo pretirana.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 2:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

markxx je napisal/a:
S kočo za 2 verjetno misliš apartma za 2. Kočo, romantično na snegu in asmo za 2 osebi je pa res težko dobit
Drugače pa apartmaje za 2 osebi najdeš vsepovsod v dolomitih. Bil sem večkrat v tem terminu tam in lahko dobiš apartma od 200 EUR na osebo naprej, samo malo poišči. Predlagam ti Val Gardeno, Val di Fassa (Canazei-Campitello), Alta Badio. Tu se boš nasmučal, pa gužva ne bo pretirana.

Po moje Gardena decembra ni najboljša izbira. Je preveč v senci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 10:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Na takem smuciscu kot je Val Gardena je 30% prog decembra v senci, vseeno pa ti se ostane cel Alpe di Siusi, Seceda, Passo Sella, kjer nimas sence.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


Hm... vidim da sem se malo nerodno izrazil v prvem postu. Seveda iščem apartma (lahko tudi sobo) za dve osebi za ta termin. Zavedam se, da je to najdražji možni čas, ampak drugače ne gre. Sem tudi pregledal odgovore v podobnih temah in sem se nekako odločil da pade območje Val Gardene.

Zdaj pa bi prosil za nasvete :
- ne bo težava, če se dobi apartma tudi zunaj "turističnih" krajev -> vožnja z avtomobilom 20-30 minut. V katerih krajih se splača gledati, ker grem prvič tja in niti nimam predstave, kako zgleda vse skupaj tam. Ne bi ravno rad najel apartmaja, ki leži v kotlini poleg prometnice. Če je kdo imel dobre izkušnje s najemom apartmaja tam (npr dobri gostitelji) naj mi prosim napiše naslov...
- katere restavracije se splača obiskati na tem območju
- Kako je s kartami oziroma kje veljajo. Kaj pomeni če kupim karto za Val Gardeno? Katera območja so všteta notri? Sam nekako dvomim, da potrebujem karto za celotno območje full pass. Kaj se splača vzeti?

Hvala za odgovore...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2011 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

svit je napisal/a:
Hm... vidim da sem se malo nerodno izrazil v prvem postu. Seveda iščem apartma (lahko tudi sobo) za dve osebi za ta termin. Zavedam se, da je to najdražji možni čas, ampak drugače ne gre. Sem tudi pregledal odgovore v podobnih temah in sem se nekako odločil da pade območje Val Gardene.

Zdaj pa bi prosil za nasvete :
- ne bo težava, če se dobi apartma tudi zunaj "turističnih" krajev -> vožnja z avtomobilom 20-30 minut. V katerih krajih se splača gledati, ker grem prvič tja in niti nimam predstave, kako zgleda vse skupaj tam. Ne bi ravno rad najel apartmaja, ki leži v kotlini poleg prometnice. Če je kdo imel dobre izkušnje s najemom apartmaja tam (npr dobri gostitelji) naj mi prosim napiše naslov...
- katere restavracije se splača obiskati na tem območju
- Kako je s kartami oziroma kje veljajo. Kaj pomeni če kupim karto za Val Gardeno? Katera območja so všteta notri? Sam nekako dvomim, da potrebujem karto za celotno območje full pass. Kaj se splača vzeti?

Hvala za odgovore...

Jaz ti predlagam Kastelruth (ali Seis). Do Ortiseia je enih 10 km, kar ni prehuda izguba, glede na to, da se moraš iz večine apartmajev v Ortiseiu še vedno voziti kakšen kilometer do vzpenjač ali še več, če hočeš višje v dolino, kjer so boljša izhodišča. Cene so tu lahko tudi 50% nižje, meni so posebej všeč kmečki turizmi (agriturismo). Prednost Kastelrutha je tudi v tem, da je tam odličen dostop do Seiser Alma z velikim brezplačnim parkiriščem.
Imaš 2 vrsti kart. Samo za Gardeno (in Seiser Alm) in Superski Dolomiti. Vse so drage kot pes, poglej na stran Dolomiti Superski. Za 4 ali 5 dni je Gardena s Seiser Almom več kot zadosti, vendar, če greš prvič tja, je skoraj obvezno, da vsaj kakšen dan pogledaš še na sosednja smučišča in greš na smučarsko božjo pot (Sella Ronda). Kaj se ti bolj splača, si boš moral izračunati sam. Za 4 do 5 dni, se po moje bolj splača kombinirati z dnevnimi za posamezno smučišče in samo za dan ali dva vzeti Superski. Popust pri večdnevnih kartah je namreč manjši od doplačila za Superski. To je še toliko bolj, če obstaja možnost, da boš kakšen dan izpustil zaradi sabega vremena, šel na poldnevno, se prehladiš.... Dnevne karte so tudi "prenosljive".

Restavracije so bile vsaj pred par leti na Seiser Almu vse po vrsti odlične, v Gardeni pa kakor kje, ponekod so bile cene kar zasoljene. (npr. 8 EUR za kos pice, ki se ti zatakne med zobe). Boljše izkušnje sem imel z nemškimi (golaži, klobase, germknedli) kot z italijanskimi (pica, špageti)restavracijami. Bo mogoče kaj več povedal kdo, ki je večkrat tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svit
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2011 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 21:44
Prispevkov: 19


marko: najlepša ti dala

Gledam Kastelruth in nekaj sem celo našel, vendar močno dvomim, da bo kaj prosto v tem času. Upam na najboljše...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Smučanje - Italija med 26.12.2011 in 30.12.2011
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB