Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Romunija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Romunija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 10:37 pm    Naslov sporočila: Romunija Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Sem se zapeljal po zanimivi (turistično,geografsko..) cesti z imenom Transfaregas. Za grobo orintacijo: Ramnicu Valcea- ali Petrosani do Sebes. To so južni (do srednji) Karpati. S severa se razprostira Transilvanija, na jugu pa po 100 km kmalu pridemo v nižino,ki se razprostira proti Črnemu morju. Gore so nad 2000m, na prelaz s severa pelje zelo stara gondola. Kako je s smučišči ne vem. Če se ne motim je lansko zimo po teh gorah turno smučala skupina iz Slo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Zdravo;



Konec tedna moram z avtomobilom v bližino Romunskega mesta Vlahita.
Nikoli še nisem bil niti na Madžarskem, niti nisem pomolil nosu vzhodneje od Sarajeva, kaj šele Romunija.
Lepo prosim, če mi lahko kak poznavalec svetuje katero pot naj uberem?
Ob povratku vsekakor prilepim nekaj slik iz teh hribov.



p.s.,
Kako je kaj z varnostjo na cesti v teh krajih? Slišal sem mnogo tovornjakarskih zgodbic, kako je za osebne avtomobile pa nimam informacij in me kar malo stiska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Povzemam iz drugih forumov:
"Romunija je kot časovni stroj, saj v njej doživiš vsa obdobja.
V manjših mestih se prepleta sodobna civilizacija z konjsko vprego, super ceste z blatnimi dvorišči, itd. Severna Romunija daje vtis časa iz 40-ih let. Konji, vozovi, nobenega traktorja in hišice s čipkami.
Vsi so mi govorili, da so v Romuniji izredno slabe ceste, Seveda so, če rineš v njih in tudi pri nas se najdejo. Magistralne ceste so OK in ne vsebujejo avstrijskih reberc. Od vseh cest je bilo 200 km slabših in kakšnih 10 zelo slabih a še te po našem izboru.
Varnosti na tem svetu ni a če primerjam z Slovenijo je v Romuniji občutek celo boljši. na njihovih obrazih ni zaslediti hudomušnosti ali nevoščljivosti.
V Romuniji sem dobil občutek, da so vsi slabi Romuni v Italiji Very Happy."


In kar dober prispevek iz Dnevnika: http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/315527
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2011 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Zdravo;


Točno tako kot je opisal Dejvi, le ceste sem našel precej drugačne kot on in tistega izpred 40-60 let je bilo mnogo več kot modernega!
Vseeno me je ob videnem minilo, da bi objavljal posnetke. Ogromno razlike med večinskim dnom in majhnim vrhom me je preveč ganilo za objavo.

Bil sem na manjšem smučišču na Harghiti. Po velikosti in obliki je precej podobno kot Weinebene, le mraza imajo več, vetra pa enako. Imajo v bistvu neskončno možnosti za širitev smučišča, a kaj ko nimajo šans za zapolnitev večjih kapacitet. Konfiguracija terena je taka, da bi le očistili gozdove, postavili naprave in hotele..., vode in mraza imajo v izobilju, skratka izjemni tereni in prijazni ljudje, a zaenkrat na napačnem koncu sveta.

Za razliko od Dejvija sem v Garmina pomotoma vtipkal krajevno ime, ki je kot se je kasneje izkazalo malce bolj pogosto in pot me je pomotoma namesto naravnost v Trgu Mures pripeljala najprej v severni Bistrit in nato dol. Čeprav je bila tudi ta cesta ena od pomembnejših v Romuniji zanjo ne bi mogel reči cesta, saj je imela ogromno izjemno nevarnih udarnih jam. Vseskozi sem moral opazovat obe strani ceste, saj se je dogajalo, da je moral nasproti vozeči avto tik pred mano zaviti na moj pas, da se je izognil jami. Prav posebej adrenalinsko je, ko naenkrat zavije šlepar točno pred tebe, saj nima druge izbire-tudi njemu bi lahko odtrgalo kolo. Preveč dobra za živce ravno niso taka srečanja in ponoči me niti pod razno nihče ne bi spravil na tako cesto, saj bi zagotovo pustil kako kolo na njej.
Kar se tiče ljudi me je bilo povsem po nepotrebnem strah, tudi za konje večinoma zelo dobro skrbijo in ob vsej množici konj jih je bilo manj slabo kovanih kot pri nas, kjer jih imamo večinoma za ljubljenčke, a navadno bolj trpijo kot njihovi delovni konji.

Zadeva je zanimiva za nekoga z resnično pustolovsko žilico, obilico prostega časa in zmožnostjo opazovanja iz distance.
Vračal sem se po pravi poti in naletel na mnogo boljšo cesto, tudi avtocesta je bila vmes. Zaradi malo prometa se da na navadni cesti lepo prehitevat. Ta pot je dobra za potovanje, a tisto pravo, ki ti požene kri po žilah doživiš malce vstran od este A3.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Romunija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB