Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Z majhnim otrokom na sedežnico...

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Z majhnim otrokom na sedežnico... « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 12:53 pm    Naslov sporočila: Z majhnim otrokom na sedežnico... Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Eno vprašanje... Moj sine je star dobra 4 leta in se že pelje, da je joj. Do sedaj sva se skupaj vozila na krogcih oz. se je naučil že tudi, da se pelje sam.

Kako pa je, če bi ga peljal na sedežnico, ker na kolenih mi ne bi mogel sedeti, me pa malo skrbi glede varnosti. Vem, butasto vprašanje, vseeno pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje s takšnimi malčki...
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Dvigneš ga pred vstopom na sedežnico. Ko pride sedež pa položiš na sedež in zapreš. Potem pa seveda ves čas paziš, da se ne začne preverč premikat, da bi padel dol. Deluje sigurno.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če naprava ni odklopna, imaš otroka na tisti strani kjer je žičničar. Ta otoka posadi na sedež in hkrati zadrži sedež. Nekoliko bolj problematične so sedežnice s trakom. Na Cerknem sem videl žičničarja, ki je tekal po traku gor in dol. Se pa najdejo smučišča, kjer bo žičničar samo opazoval, kako se starši mučijo. Na tako smučišče se pa ne gre več in se napiše še kakšno pritožbo direktorju ali pa lastniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ni problema. Tako kot so že napisali, najbolj zahtevno ga je spraviti gor. Potem pa se naj nasloni nazaj na sedež in je to to.
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


marko je napisal/a:
Če naprava ni odklopna, imaš otroka na tisti strani kjer je žičničar. Ta otoka posadi na sedež in hkrati zadrži sedež. Nekoliko bolj problematične so sedežnice s trakom. Na Cerknem sem videl žičničarja, ki je tekal po traku gor in dol. Se pa najdejo smučišča, kjer bo žičničar samo opazoval, kako se starši mučijo. Na tako smučišče se pa ne gre več in se napiše še kakšno pritožbo direktorju ali pa lastniku.


V Avstriji (vsaj Katschberg) imajo tudi že takšne odklopne sedežnice s trakom, ki ga žičničar dvigne, ko se nanj spravla otrok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2011 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


OK, vidim da že imate izkušnje . Nč, bo treba kar na teren in preizkusiti.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

V Trbižu (Višarje) pa praviloma ne pomagajo otrokom, ampak le zmanjšajo hitrost sedežnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Če gre za počitnice ima Serfaus -Fiss-Ladis to daleč najbolj urejeno kar sem jaz videl po smučiščih. praktično večina naprav imajo narejeno (v bistvu nateptan sneg na eni špuri sedežnice), da se ciciban lahko spravi na sedežnico. Pa tudi osebje je precej pozorno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Na splošno se mi zdi ,da v tujini(izkušnje iz BKK,Katchberg,Sillian...)dajejo veliko pozornost na otroke.Na fiksnih sedežnicah zmanjšajo hitrost,poleg tega je pa žičko zraven da pomaga ,če je potrebno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Z majhnim otrokom na sedežnico...
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB