Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Alpine začetnik

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Alpine začetnik « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sven
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 8:42 pm    Naslov sporočila: Alpine začetnik Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 16:41
Prispevkov: 16


Pozdravljeni!

sem dober smučar, uživam v "extreme" carvingu.. rad bi se navadil tudi bordat v tem stilu.

ker sem slišal že veliko različnih mnenj glede tega kako začeti sem v dilemi. nekateri pravijo da je bolje začeti na freestylu pa pol na race-a, drugi pa da naj grem direkt na race, ker v smučanju dobro štekam carving zavoje..

lansko leto sem se že dobro navadil bordat na freestylu, že kupil nekaj svoje opreme (buce), zdaj pa me zanima ali naj te buce raje kar prodam in kupim opremo za alpine?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


moje mnenje je da če znaš na freestyle-u dobr pelat, nima smisla ostajat na tej deski in kupit alpine dilo in opremo (če le denar ni problem).
na tem forumu veliko ne boš zvedel (ker nas ni velik alpincev), raje se priduži na snowboard.si/tabla (rubrika race) kjer nas je res veliko in so vsi pripravljeni pomagat. pa lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Živijo!

Ker sem tudi sam racer, sem se oglasil...

Svetujem ti, da prej probaj opremo, če se le da. Razlika med race bordom in free bordom je kot noč pa dan. Druga tehnika, druga oprema itd. Verjetno ti bo na začetku težko, ampak ne odnehat! Ko boš enkrat pogruntal tehniko in bo robnik tvoj najbolši prijatelj, ne boš hotel iti z race deske nazaj na free-ja.


Drugače se pa tudi jaz lotevam učenja smučanja na novo. V zadnjih cca. 13-14ih letih sem stal 1x na smučah, zadnjih 10 let pa čisto nič in ker je race bord podoben karvingu na smučah me prav zanima kako mi bo šlo.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sven
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 16:41
Prispevkov: 16


to sprašujem ker denar nekako je problem. sem študent.. pa sem že za smučarsko opremo velik zafurav..

glede bordanja pa me zanima povsem samo to da bi enkrat obvladav lep zavoj z ušesom po tleh.. po robniku seveda!

tako "butasto" pa sprašujem zato, ker me je danes na smučišču opazil eden izmed carverjev na bordu.. malo debatirava na sedežnici in mi je "ukazal" da moram obvezno direkt na alpine desko..

sedaj pa nekako tuhtam v smeri: rabljen bord+vezi in nove pancarje. nekako sovražim nosit pancarje ki jih je imel že kdo druh.. ampak to je že finesa

torej rabu bi nasvet kaj gledat.. na bolhi je kar nekaj izbire.. velik sem dobrih 180cm, 70 kg...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Tudi midva sma študenta Vseeno ti prej predlagam, da vsaj poizkusiš in vidiš na čem si. Bord si lahko sposodiš v Goltesu v lj (btc).

Dokler boš pa hotel priti z ušesom po tleh bo pa verjetno še trajalo kakšno sezono ali dve, odvisno od dnevov na snegu, vendar se da!

Glede pancerjev je tako...so zelo dragi, vendar jih ne rabiš vsako leto menjat, zato je bolje, da kupiš kvalitetne (čeprav kvalitetni sploh ne obstajajo VEČ predvsem pa za začetek ne pretrde.

Tudi glede deske je podobno. Če bo na začetku pretrda in preozka boš imel kar nekaj težav.

Glede vezi je pa tako...imaš nekaj znamk, ki izdelujejo kvalitetne vezi, ampak nabolj ti priporočam od f2. Če boš vzel step in ali ne je tvoja odločitev, so pa step in trše in bolj prenašajo sile na robnik.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sven
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 16:41
Prispevkov: 16


pancarje sem gledal recimo tele na goltesovi strani.. http://www.goltes.si/Snowboard_trgovina/Seznam/52/Hardboot-oprema/Trdi-Cevlji/Deeluxe-TRACK-225-0910

je to kul al... ?

sposojajo koplet opremo pri goltesu? tut pancarje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sven
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 16:41
Prispevkov: 16


kaj pa dolžina? radij?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Alpine začetnik
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB