Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Naslednja
 Vzdrževanje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


Gre za Elanove smuči za dobre rekreativce z oznako SW sem mislil na Speedwave, primerjava med starimi SW14 in novimi SW12. Robnike sem primerjal tudi s starejšo žensko serijo smuči za dobre rekreativke, še brez waveflexa in z Fusion sistemom (mislim da Spice nekaj) in je podobno, bistveno debelejši robniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


ales66 je napisal/a:
A je smiselno smuči označit potem pa vsake toliko smučarskih dni zamenjat med sabo, zaradi enakomerne obrabe robnikov?
Smuči je nesmiselno označevat, saj boš statistično gledano imal vsako enako časa na levi, in vsako enako časa na desni nogi.

bober je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal...

A se morda komu valjajo doma vpenjala za servis smuči? Pa v kateri trgovini največ nabavljate opremo, recimo da je malce bolj založena trgovina?
Enako vprašanje sem si sam postavljal lani in po dolgem tuhtanju kaj naj kupim (gledal sem swix, holmenkol in skiman) sem slučajno zagledal v letaku od hoferja nekaj kar se mi je zdelo uporabno za vsega 17,99 ?, razne zadeve od zgoraj navedenih proizvajalcev pa so 60 - 160?. Enak izdelek bo v akciji tudi letos v četrtek 18.2. ( http://hofer.si/si/html/offers/58_14857.htm ) (glej "namizni primež"-slika desno zgoraj)
Zadeva se je v praksi obnesla odlično, omogoča mi (skoraj) vse kar dražji od swixa, holmenkola in snowmana. Praktično je edina stvar ki je nimajo upetje smuči na sredini (med vezmi), kar naj bi ti prišlo prav pri pripravi drsne ploskve in brušenju spodnjega robnika, a me osebno ta pomankljivost osebno niti malo ne moti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Popov
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 13:02
Prispevkov: 13


Pozdravljeni

ko vpnemo smuči na vpenjalu ki je namenjen za vpenjanje smuči so navadno zraven navodila za razmerja prenjanja ker samo tako lahko dosežemo zeljeno torzijo ter upogljivost med brušenjem drsne ploskve, kot druga pa vpenjala ki ste jih omenili so namenjena za delavnico ki ne brusi smuši saj boste brez zaščite na vpenjalih poškodovali smučo.

lp

razlika med holmenkol in swix jee pa samo to da je stvar okusa ali navade serviserja. vcasih tudi navada sponzorja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
štancar
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 9:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Okt 2010 22:43
Prispevkov: 9


Zanima me če kdo priporoča kak dober ski servis v Celju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorazd78
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:09
Prispevkov: 52
Kraj: Prevalje

js ji kr sam porihtam,je najboljša stvar,lepo na roke pa je...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


štancar je napisal/a:
Zanima me če kdo priporoča kak dober ski servis v Celju.


Daleč najbolj profesionalen in z naboljšimi stroji je Ski servis na Dolgem polju (Šaranovičeva 3). Fantje imajo tudi uradno zastopstvo za TOKO za Slovenijo. Priporočam iz lastnih izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
štancar
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Okt 2010 22:43
Prispevkov: 9


Imajo normalne cene? Al samo za profesionalce ? Če jih iz lastnih izkušenj poznaš, koliko ti računajo za klasičen servis?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d0m3n
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 21:34
Prispevkov: 9


Pozdravljeni.
Mene zanima, če ve kdo za kak dober servis v bljižini Nove Gorice (ročno brušenje robnikov)?

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


štancar je napisal/a:
Imajo normalne cene? Al samo za profesionalce ? Če jih iz lastnih izkušenj poznaš, koliko ti računajo za klasičen servis?


Delajo za tako za rekreativce, kot tudi za profesionalce. Menda redno sodelujejo s SLO in HR reprezentanco, vključno z Ivico.

Sam sicer pri njih kupujem tokove voske, so mi pa že zelo lepo pokrpali drsne obloge, uničene pri smučanju po (preplitvem) celcu. Cene so normalne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Svoj servis (vse na roke) imam sicer v Velenju in ne glede na to da mi Toko v Celju predstavlja en konc konkurence, bi vseeno toplo priporočal obisk. V celoti se strinjam s predhodniki: pobi vejo kaj delajo, za normalen denar in kvalitetno. lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
proteus-jhorvat
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 18:04
Prispevkov: 20


sam ena info: če koga zanima nakup mini kotnik z diamantno pilo naj pogleda pod male oglase
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
štancar
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Okt 2010 22:43
Prispevkov: 9


se da s tem dobro robnike rihtat? nekam poceni stvarca.. prosim za izkušnje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nakamichi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 9:55
Prispevkov: 44


d0m3n je napisal/a:
Pozdravljeni.
Mene zanima, če ve kdo za kak dober servis v bljižini Nove Gorice (ročno brušenje robnikov)?

Lep pozdrav.


V Kanalu je ALBERT ZIMIC S.P., lani sem pri njih servisiral in so odlično opravili. Od brušenja robnikov do teksturizavije podlage.

Letos bom na priporočila šel pogledad še v Vidussi v Čedadu, baje imajo odlične storitve pa še pancerje si bom spet termoformiral

L.P.,
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No ce nic drugega se vsak dan vsaj kaksno novo besede naucim... npr. teksturizavija podlage in termoformiranje pancarjev
Bi bolelo ce bi uporabil brusenje in pa recimo prilagajanje? Saj verjamem, da se ne slisi pretirano uceno, se pa (vsaj pri tistih, ki smo bili (ali pa so se) serviserji po ekipah) slisi krepko manj smesno kot recimo teksturizavija podlage.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
d0m3n
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 21:34
Prispevkov: 9


nakamichi je napisal/a:
d0m3n je napisal/a:
Pozdravljeni.
Mene zanima, če ve kdo za kak dober servis v bljižini Nove Gorice (ročno brušenje robnikov)?

Lep pozdrav.


V Kanalu je ALBERT ZIMIC S.P., lani sem pri njih servisiral in so odlično opravili. Od brušenja robnikov do teksturizavije podlage.

Letos bom na priporočila šel pogledad še v Vidussi v Čedadu, baje imajo odlične storitve pa še pancerje si bom spet termoformiral

L.P.,
Miha


Pri Zimicu sem že imel smuči, ampak ima samo strojno brušenje robnikov. Sicer je lani prevzel nekdo drug iz družine in se je kakovost storitev dvignila. Iščem nekoga, ki bi izvajal tudi ročno brušenje robnikov.
Drugače pa ko boš šel v Čedad prosim poročaj.

Lep pozdrav
Domen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 33, 34, 35  Naslednja Stran 27 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vzdrževanje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB