Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 125


Ve kdo kaj o pancerjih Atomic H85
http://www.intersport.si/static/cms/sites/intersport.si/sl/letak/PPA11_10/data/download.pdf

tu so na drugi strani.
"smučarski čevelj za zahtevnejše smučarje, ki aktivno sodelujejo pri gibanju smučarja" za 264?.

Ve kdo kaj o temu? Oziroma kakšna druga priporočila do nekje 30 evrov za dobrega rekreativnega smučarja. Vem da moram čim več čevljev poizkusiti ampak če ima mogoče kdo kakšno priporočilo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


bolj mehki kot kakšni trdi pancerji...
ne vem no. men se ne zdijo čisto nič ugodni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Ravno nekaj dni nazaj sem probal nekaj pancerjev, ki jih iscem za brata. Pa sem naletel tudi ne nekaj podobnega, pac Atomic flex 90, iste barve, pa sem jih dal hitro dol. Premehki za moj okus in tudi za brata, ki je precej dober smucar, ampak noce pa imet tekmovalnih pancerjev.
Na koncu je bil moj sklep, da mora bit flex minimalno 100, pa se to je treba probat, ker je od firme do firme to razlicno.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 125


Kako pa dejansko ugotoviš kateri flex ti odgovarja? Ker predvidevam da ni vse odvisno samo od znanja smučanja in želj glede udobja, ampak tudi od teže posameznika...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Daš pancar na nogo,zapneš do konca (tako kot na smučanju) potem se pa postaviš v smučarsko pozo se pravi se pokrčiš v kolenih in kolena porivaš naprej tako da pritiskaš na jezik,pri tem se pancar ne sme upogniti ali pa zelo malo.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 12, 2010 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Bodimo realni... vse to je larifari Te stvari ponavadi preizkusas v trgovini, kjer je +25c. Ce ne kupujes pancarjev ravno za smucanje na vodi, je vse to preizkusanje popolnoma brez veze, saj se cevelj krepko spremeni, ko ga enkrat postavis za pol ure na -10c (tudi tekmovalni cevlji s krepko manj temperaturno obcutljivo plastiko imajo te "probleme", rekreativni pa se toliko bolj). Zato te preizkusnje ne povedo cisto nic o tem, kako se bo cevelj obnasal na hribu. In na zalost je edina opcija, da bos vedel ta, da pac preizkusis cevelj na smuciscu. Je pa problem, ker do takega preizkusa ponavadi ne prav lahko priti.
Pa se to... stevilke pri flexu so bolj kot ne marketinska stvar. To ni nek standard ali vsaj kvazi standard, da bi rekel da je 130 zares enaka, ali vsaj podobna trdota pri vseh. Stvari hudo nihajo ze med modeli znotraj ene firme, kaj sele med firmami. Samo za primer... sam imam za smucanje racing service verzijo Fischer Worldcup Pro95 pri 130 flexa, za delo pa normalne "trgovinske" Worldcup 130 (ne Pro verzija). Ceprav imata oba iste stevilke in sta oba celo iz iste firme, je prvi za enih 10 razredov trsi, kot drugi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzii
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 19:29
Prispevkov: 6


Ima kdo mogoče iskušnje z pancarji SCARPA MAESTRALE ??..se da normalno smučati tudi po urejenih progah ? lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


anzii, mene prav tako zanima kako se obnesejo v praksi, pa še kje v Sloveniji ti jih oblikujejo po nogi (sam se prvič srečujem s to tehnologijo, tako da ne vem ali imajo "pečico" v vsaki trgovini, ali je treba za to kaj plačat ipd...)... naj bi pa bil to neke vrste univerzalen smučarski čevelj (ok, za tiste ki potrebujejo res trde ne ravno... )

nekaj mnenj si lahko pogledaš na sledeči povezavi: http://www.tetongravity.com/forums/showthread.php?t=192496
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snez*nka
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 2:27 am    Naslov sporočila: Rossignol elctra sensor3 80 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2010 2:04
Prispevkov: 2


Pozdravljeni!

Po mnogo letih si menjujem opremo in se srečujem s problemom ali se bodo pancarji tudi na smučišču "obnašali" tako kot v trgovini.

Gledam Rossignolove Electra Sensor3 80. Smučam zelo solidno, rekla bi da sem boljša rekreativka. Problem imam, ker imam res zelo drobno nogo tako v nartu kot tudi v gležnju in goleni. Smuči, ki jih bom vozila so Elan wave magic fusion 2010. Je tale flex primeren zame glede na 53kg/171cm?
Po Rossignolu sem posegla, ker so mi jih priporočili zaradi ozkih modelov, upam da imam prave informacije
Priporočate še kakšnega drugega proizvajalca in model čevlja, ki bi ustrezal mojemu iskanemu opisu

Za morebitne odgovore se vam že v naprej RES zahvaljujem

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Poglej še Dalbello. Meni so ustrezali, ker imam nizek nart. Predvidevam, da so potem tudi ženski modeli njihovih pancerjev bolj nizki v nartu...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Fisher je prav tako ozek pancar..Glede na znanje, ki si ga opisala bi posegel po kakšnem tršem pancarju
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snez*nka
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2010 2:04
Prispevkov: 2


Malo me je strah posežt po trših, ker sem bolj "šohnata" v nogah.

Kaj pa cena, s 300E so znižani na 240, se vam zdi veliko za tak pancar? Malo me namreč privlači tudi to, da zaradi popusta dobim takšen pancar dosti ugodno. Ostali teh karakteristik so, vsaj na hiter ogled, okoli in nad 300evrov. Ali se motim?

Hvala vama za odgovor in nasvet! Bom preverila še vajina priporočila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Teško govorim o pancerjih, ki so narejeni posebej za ženske saj jih ne poznam.Vem da vam veliko pomeni, da so mehki in lepi na izgled.Glede na fleks in da nimajo Thermo fit vložka se mi zdi cena pretirana...Če pa čevelj sede na nogo in se v njem počutimo odlično pa tudi cena odtehta
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vetrolovec
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2010 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: Od Ljubljane do Lucije

Pozdravljeni!

Imam en problemček in rabim malo pomoči. Lani sem po dolgem času spet kupil nove pancarje. V trgovini sem jih imel 20 minut na nogah in so bili čisto OK, ko pa sem z njimi smučal so me vsakokrat po cca. 45 minutah začele noge v spodnjem delu pečt za pop... Kaj lahko naredim s takimi pancarji razen, da jih prodam (so že med malimi oglasi)? Se jih bodo noge navadile po določenem času,...?

Hvala za pomoč!

LP!
BAJS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Podplat te peče?

Meni se to konstantno dogaja prvo uro ali dve smuke. Predvidevam, da zaradi preveč zapetih pancerjev, ampak če jih zapnem manj, enostavno nimam dobrega občutka. Pomagam si tako, da zmeraj, ko grem na žičnico, odpnem pancerje in si jih na vrhu spet zapnem.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 29 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB