Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Izkušnje s tekmovalnimi smučmi Fischer GS RC4 in predlogi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Izkušnje s tekmovalnimi smučmi Fischer GS RC4 in predlogi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
FoX
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 8:17 pm    Naslov sporočila: Izkušnje s tekmovalnimi smučmi Fischer GS RC4 in predlogi Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Apr 2008 13:04
Prispevkov: 45
Kraj: SG

Lep pozdrav. V prihajajoči sezoni bi rad nabavil nove smuči. Do sedaj sem vozil Fischer SC RC4 velikosti 165cm a so mi že majhne. Velik sem 182cm. Prijatelj mi ponuja tekmovalne dile, FISCHER GS RC4 180cm 2008/2009 a mi vsi govorijo, da je to zelo trda dila in da ne bom mogel smučati več kot 1 ali 2 uri skupaj. Zdaj pa me zanima če je pri tekmovalnih dilah res tako. Če pa imate predlog za kakšne zanimive in tudi ne cenovno predrage dile, prosim s predlogi na plan. Za letošnjo sezono bi rad probal nekaj z malo več radija, nekoliko daljšo dilo, kot pa sem jih do sedaj vozil.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Tekmovalne smuci so neprimerno trse kot karkoli drugega, je pa razlika med moskimi in zenskimi... ce nic drugega v trdoti in loku, ki je pri zenskih 23+m pri moskih pa 27+m. Kot drugo... sploh veleslalomska smuca (sam imam med drugim ravno te moske Fischer Worldcup GS, katere je pred eno sezono vozil nekdo od tekmovalcev v svetovnem pokalu, kar pomeni da je smuca se krepko bolj trda, kot enak model tekmovalnih smuci, ki jih dobis v trgovini) zacne zares delat sele tam nekje nad 60km/h. Pred tem jo hudicevo tezko normalno obrnes. Pri visjih hitrostih gre pa kot po tracnicah.
Ali se da smucati vec kot eno uro? Sam lahko... Je pa res, da nikoli nisem smucal od prve do zadnje gondole, ampak vecinoma zakljucim tam okoli dveh, najkasneje treh. Ampak v tem casu, vsaj po podatkih na skiline.cc, naredim kaksnih 130-150km, tako da ni, da bi naredil furo ali dve, potem pa eno uro "pocival" s pivom v roki Se pravi, da se da smucati cel dan... cel teden skupaj Je pa res, da je hudo odvisno od pogojev. Dokler je proga trda (po moznosti ledena) in dokler je malo ljudi, vsaj zame ni boljse dile. Ko pa nastanejo vecji kupi, ali ko je smucisce polno ljudi, pa imam veliko raje SL smuci (v mojem primeru Fischer Worldcup SL).
Glede "premajhnih" SC. SL smuci so pri moskih 165cm (in 155cm pri zenskah) ne glede ali imas 150cm ali pa 200cm. Tako da zares nisi prevelik za te smuci, lahko pa da ti ne ustrezajo za tvoj nacin smucanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Moja izkusnja je taka, da verjetno ne bom vec kupil smucke najvisjega razreda posameznega proizvajalca. Ne glede na to, ali je to slalomska ali VSL smuca.
Zadnja 4 leta sem imel Elan SLX, ki je najtresa slalomska smuca Elana. Lani pa sem kupil bolj allround smucko Rossignol R8X. Smucka me je navdusila. Dobro drzi v zavoju, ima pa radij vecji, zaradi tega ni tako agilna kot kaksna slalomska. Ampak pri vecjih hitrosti pa je veliko bolj stabilna in zanesljiva, posebej ce proga nima ravno oprimalna. Kupi snega in ledene plosce.
Posebej pa je dobro, da te noge ne bolijo toliko in lahko brez problema smucas cel dan. Moram si pac priznat, da ne hodim v fitnes vsak dan 4 mesece pred zacetkom sezone, zato ne morem racunat, da bom s tekmovalno smuco smucal kot tekmovalec.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FoX
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Apr 2008 13:04
Prispevkov: 45
Kraj: SG

Hmm. Ja, dila je prava tekmovalka, ni kupljena v trgovini. Kupil jo je na firmi, saj trenira in tekmuje, tako da mislim da taka dila odpade. Veliko pa sem bral tudi o teh Allroad dilcah. Mogoče kakšne izkušnje s kakšno tako dilo? Lani sem imel priložnost sprobati tudi Völkl Tigershark, pa mi je bila kar všeč, tako da imam kar nekaj dilc, katere bi bile vredne nakupa.

Torej če praviš da dila ni premajhna super, a menjal jo bom v vsakem primeru, saj je že zdelana.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pj je napisal/a:
Tekmovalne smuci so neprimerno trse kot karkoli drugega, je pa razlika med moskimi in zenskimi... ce nic drugega v trdoti in loku, ki je pri zenskih 23+m pri moskih pa 27+m. Kot drugo... sploh veleslalomska smuca (sam imam med drugim ravno te moske Fischer Worldcup GS, katere je pred eno sezono vozil nekdo od tekmovalcev v svetovnem pokalu, kar pomeni da je smuca se krepko bolj trda, kot enak model tekmovalnih smuci, ki jih dobis v trgovini) zacne zares delat sele tam nekje nad 60km/h. Pred tem jo hudicevo tezko normalno obrnes. Pri visjih hitrostih gre pa kot po tracnicah.
Ali se da smucati vec kot eno uro? Sam lahko... Je pa res, da nikoli nisem smucal od prve do zadnje gondole, ampak vecinoma zakljucim tam okoli dveh, najkasneje treh. Ampak v tem casu, vsaj po podatkih na skiline.cc, naredim kaksnih 130-150km, tako da ni, da bi naredil furo ali dve, potem pa eno uro "pocival" s pivom v roki Se pravi, da se da smucati cel dan... cel teden skupaj Je pa res, da je hudo odvisno od pogojev. Dokler je proga trda (po moznosti ledena) in dokler je malo ljudi, vsaj zame ni boljse dile. Ko pa nastanejo vecji kupi, ali ko je smucisce polno ljudi, pa imam veliko raje SL smuci (v mojem primeru Fischer Worldcup SL).
Glede "premajhnih" SC. SL smuci so pri moskih 165cm (in 155cm pri zenskah) ne glede ali imas 150cm ali pa 200cm. Tako da zares nisi prevelik za te smuci, lahko pa da ti ne ustrezajo za tvoj nacin smucanja.
Se popolnoma strinjam in si zelo fer in korektno opisal dilo.Lani preizkusil kolegove Fischer RC4 WC, 193 cm, R-27.....fantastična dila, ki dobesedno leti, vendar mora biti skoraj cela proga fraj, da se jo da peljat...zato sem od letos ponosni lastnik ženskega modela R:23, 180 cm....Kako se pa ta pelje, bom pa več povedal, ko jo preizkusim...BTW tudi sam imam vedno v kibli še slalomco...v mojem primeru Atomic SL 12pb 165 cm....ker ko je gužva pridejo prav, oja še kako prav..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AZ
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 4:37
Prispevkov: 27


Jst mam tudi žensko rc4 wc gs (180 cm, r23) in od štirih parov smuči, ki jih mam doma, so mi te najljubše. Meni niti niso tako stršno trde, se da smučat tud cel dan. Ampak rabiš pa res dost prostora na progi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Izkušnje s tekmovalnimi smučmi Fischer GS RC4 in predlogi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB