Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čalada-oizbor med Briko, Alpina, Carrera, Bole

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Čalada-oizbor med Briko, Alpina, Carrera, Bole « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
n3o
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 9:37 am    Naslov sporočila: Čalada-oizbor med Briko, Alpina, Carrera, Bole Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 0:04
Prispevkov: 60


no stvar je taka...iščem čalado za očeta....sam uporabljam Casco in sem več kot zadovoljen....me pa zanima kako se kaj obnesejo čalade od znamk Briko, Alpina, Carrera in še Bole (ravno Bole ponuja Hervis)....no zlasti me zanima ali so čalade pri teh znamkah grajene tako da pač v res skrajnem primeru močnega udarca počijo na dva ozirma na tri dele (kr tiste res poceni čalade se v res skrajnem primeru ne "razletijo" ampak počijo navznoter oziroma se nekako udrejo).....


p.s.: ko sem te stvari glede čalad sprašval v Hervisu in Intersportu me je prodajalc gledu ku bik u nova vrata...ergno hmmmmm še nikoli slišal....:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Bistvo je, da čelada absorbira udarec, na kakšen način je pa verjetno odvisno od materiala in samega udarca.
Sam furam Brico-jevo in kaj naj rečem, zadovoljen bom takrat, ko bom z glavo priletel kakšno smreko in jo ne bom skupil.
Čelada pomoje ne sme počit, ker se potem prekine kompozicija, ki skrbi za porazedelitev mase udarca.
Je pa res, ko je čelada enkrat na "tleh" ni več to, to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 2:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Vsaka čelada, naj bo motoristična, ali pa smučarska mora udarec čimbolje absorbirat. In to je funkcija predvsem notranje obloge, ki se pri udarcu deformira. Zato je treba čelado, ko je enkrat doživela šus, menjat tudi če na zunaj zgleda cela. Po drugi strani pa ni neke panike če ti pade kdaj po tleh, ker takrat ni v njej nič kar bi jo znotraj deformiralo (če ne pade lih z balkona dol..)

To, da bi se morala razletet na več delov mi pa ni znano.. Res, da se smučarskim čeladam več kot toliko nisem posvečal, imam pa kar precej izkušenj in tudi znanja glede moto čelad, ki so še bolj specifične in na višjem nivoju..

Pri kompozitnih čeladah (torej iz karbona, kevlarja, fiberglassa) je ponavadi del absorbiranja udarca tudi to, da čelada poči in na tak način sprejme silo. Samo da bi pa katere izmed čelad razletele na tri dele pa še nisem slišal. Pomoje to ni lih fajn
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čalada-oizbor med Briko, Alpina, Carrera, Bole
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB