Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja
 Mölltal 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
halls
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2010 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Okt 2010 23:23
Prispevkov: 5
Kraj: Koroška

Jaz tut včeraj bil gor! Fotk ne bom limav,ker je že tak miki vse pokazal in napisal.
Prvič sem bil na taki višini. Všeč mi je blo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2010 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Miki, tokrat sem poročilo prepustil tebi .

Saj proga ob Panoramabahnu ni bila slaba, če bi bila edina, bi bil čisto zadiovoljen z njo, a ob super pršiču zgoraj.... Včeraj pa mi ob pogledu na meglo ni bilo več žal, da nisva ostala gor.

Ob napovedanem današnjem tričetrt metra snega (čeprav ne verjamem, da ga bo res toliko), pa bi se znali v dolino voziti že ta teden. Še bolj optimistično gledano bi utegnili tudi že oktobra smučati celo na kakšnem Turahu ali Osojščici.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 10 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Zelo, zelo pozno so se spomnili nastaviti topove še ob zadnji strmini proge na gondolo:


Zjutraj jih še ni bilo:


Čudna taktika, ob pol metra naravnega snega bi pričakoval da bodo 'artilerijo' takoj vrgli na spodnji strmi del, tako pa so do danes zasneževali 'ravninski' zgornji del proge v dolino, kjer bi po moje moralo skoraj biti dovolj naravnega snega, spodnjo strmino ki je v predsezoni skoraj vedno kamnita pa začnejo zasneževati šele danes? Bomo videli kako se bo obneslo, mraz menda ne bo več dolgo trajal ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Od danes odprta proga do spodnje postaje gondole:
Citiram:
Talabfahrt ab 28.10.2010 geöffnet!!


Bo treba preizkusit v soboto, da vidimo kdo je imel prav !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sernk
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Včeraj še ni kazalo na to da bi progo do spodnje postaje odprli, spodaj je mankalo še veliko snega
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nani
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 19:16
Prispevkov: 9


miki je napisal/a:
Od danes odprta proga do spodnje postaje gondole:
Citiram:
Talabfahrt ab 28.10.2010 geöffnet!!


Bo treba preizkusit v soboto, da vidimo kdo je imel prav !


Progo smo preizkusili že danes. Snega je dovolj, res pa je, da je bil južen na spodnjem delu. Uradno je sicer zaprta, ker jo še urejujejo.
_________________
Sezona 2011/12 25 dni smuke 16xMoelltal, 1xTurracher,1xOsojščica, 2xMokrine, 1xBjelašnica, 1xIgman, 1xJahorina, 1xPoden, 1xStariVrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


kak je sneg zgoraj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

relativno nov , še ne utrjen, razen na progi 7, na kateri pa je včeraj skoraj celi dan bila postavitev slaloma.
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes mi je končno uspela otvoritev sezone. Napovedan lep sončen dan s primernimi temperaturami, me je prepričal, vendar je kar precej smučarjev razmišljalo isto kot jaz. Že kmalu zjutraj (ob 10 h) so bile zgornje proge polne smučarjev, posebej, ker te dni trenira veliko tekmovalcev z našo in Avstrijsko reprezentanco vred. Za naš smrtnike je ostalo precej manj terena, še dobro da so danes uradno odprli progo v dolino, ki je precej zmanjšala gnečo na zgornjih progah. Po kosilu, po koncu treningov se je smučišče izpraznilo, tako da si se lahko do sitega nasmučal. Proge so bile sicer še kar razrite, vendar je sneg zdržal cel dan, tako da mene osebno 'kupi' niso posebej motili. Še največji problem je bila moja slaba kondicija. Temperature zgoraj na šestsedi če dan okoli ničle, pri restavraciji in vlakcu 8 stopinj, prijetne pomladanske, hehe. Imam pa občutek, da je vsako leto vedno več smučarjev ob tem času. Srečal sem precej znancev, tako da je zgledalo tako kot pred leti, ko sem še smučal na Krvavcu. Seveda sem srečal spet dva iz našega foruma dedija in tomija, ki je bil tu že včeraj, ko je po njegovih besedah bilo precej megle po celem smučišču in seveda s tem difuza. Se pa sprašujem kakšno bo šele jutri, ko je sobota, če je že danes prišlo toliko smučarjev, bo tomi poročal, ker je ostal na ledeniku. Verjetno je vsak od nas na smučišču danes drugače podoživljal tole smučarijo/bordarijo, meni je bilo skupno gledano kar všeč, kljub moji tečnobi glede gneče, ampak je bil pa prijeten sonček, fajn sneg, pa moj prvi smučarski dan, samo tale kondicija...

Še krajši slikovni prispevek

Za nas namenjena samo leva proga, gledano navzgor na progo, pa še ta ne cela.


Črna proga na dvosedi, po kosilu je samevala, ko so jo zapustili naši in Avstrijski reprezentanti


Postaja šestsede precej prazna okoli 15 ure.

Na sliki izgleda precej smučarjev, samo ni bilo ravno tako, cca ob 15:15.


LP in prijetno smučanje vsem, ki so se odločili smučat jutri, zadnji lep sončen dan med prazniki.
p.s.: jaz pa, če mi uspe vstati, na Osojščico, jutri je otvoritveni dan


Nazadnje urejal/a Age Sob Okt 30, 2010 6:45 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Tudi jaz sem danes otvoril sezono, glede današnjih razmer se strinjam s @Age - em. Temperatura je bila kar visoka, termometer na zgornji postaji gondole je popoldan kazal 6°C, spodaj je bilo hladneje. Proge so bile na začetku zelo vredu, kasneje pa so zaradi količine smučarjev, temperature in dokaj svežega naravnega snega spustile. Dan mi je bil na splošno zelo všeč, slike pa bom dodal jutri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Obljubljene slike včerajšnje otvoritvene smuke:







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Današnjih slik ne bom dal, ker bi bile enake včerajšnjim (če bi jih imel ).
Tudi sicer so bile razmere podobne včerajšnjim. Sneg je bil nekoliko bolj utrjen in praktično perfekten. Tudi popoldne je kljub višjim temperaturam ostal suh, razlog temu je bil verjetno hladen veter, ki pa vseeno ni bil preveč moteč. Ljudi je bilo res precej več kot včeraj, tudi čisto spodnje parkirišče je bilo skoraj polno. Zgoraj pa se to ni kaj dosti poznalo, vrste pred žičnicami so bile komaj opazno daljše, tudi na progah se to ni poznalo. Sicer tukaj ni šteta gondola in proga v dolino, ki je še nisem preizkusil, ker nisem hotel tvegati z novimi smučmi (se moram malo pohvaliti ). No, ena razlika je bila, popoldne se smučišče ni izpraznilo tako kot včeraj. Ob treh, ko sem zaključil, je bila pred šestedežnico še kar vrsta do vstopa na dvosedo.

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 13 x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


tomi je napisal/a:
Sicer tukaj ni šteta gondola in proga v dolino, ki je še nisem preizkusil, ker nisem hotel tvegati z novimi smučmi (se moram malo pohvaliti ).

Lp, Tomi
_________________
Sezona 2010/11: 13 x Mölltal



Vendar je proga uradno že odprta? V sredo še ni bila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sirena
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 1:51 am    Naslov sporočila: Temperature na ledeniku? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Okt 2010 1:43
Prispevkov: 2


Fotke, ki jih objavljate, so fantastične, res, bi šla kar takoj jutri smučat. Ampak bo treba najprej še kaj drugega...

Zato pa imam nekaj vprašanj: za novoletne praznike bi šli v en apartma v bližino Mallnitza. In me zanima, kakšne so kaj temperature na ledeniku. Ker imamo dva otroka, en je sicer že najstnik (14), drugi 8, oba ok smučata, ampak vsi skupaj pa smo malo zmrzljivi. In me zanima, kakšno je na splošno kaj vreme tam gori - a veliko piha, je mrzlo (tko, res mrzlo), kakšne so kaj vaše izkušnje? Bom hvaležna za kakršnekoli informacije.

Kako pa je z bordarji? So kakšni tereni za njih oziroma ali se da tam ob robu kakšen free style udarit? (sprašujem za starejšega sina, ki borda)

Kako pa je z gnečo na poti gor? Mislim na gondolo - ja, gremo ravno med 25. in 30., med prazniki, drugače žal ne gre.

Pa še nekaj: ali je v bližini Mallnitza oziroma Flattacha, kjer bi stanovali, še kakšno drugo smučišče - tako, uporabno, dovolj veliko, da se lahko nasmučaš?

Hvala vam za vse vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 7:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Vendar je proga uradno že odprta? V sredo še ni bila

Ja, je odprta, stanje pa po pričakovanju: v 'ravninskih' predelih OK, na strminah pa je kar nekaj kamenja, tako na edinem malo bolj strmem delu na sredi proge kot na zadnjem pobočju proti spodnji postaji (Tomi: z novimi smučkami tudi jaz ne bi tvegal, ti dam povsem prav ). Ni sicer zelo hudo, oktobra so včasih odpirali že z manj snega, glede na dolgo mrzlo obdobje ki so ga imeli pa sem vseeno malo razočaran ...

@Sirena: glede temperatur konec decembra na ledeniku ti zelo težko napišem kaj splošnega, vse je odvisno od trenutnega vremena. Z nekaj sreče je lahko zgoraj vreme povsem prijetno, sploh ob inverziji ko nižine Koroške prekrije znamenita ledena megla, zgoraj pa sije sonček. Gneče pa na višku zimske sezone, ko obratujejo tudi vsa ostala smučišča, na ledeniku navadno ni.

Ja, če boste v Mallnitzu potem seveda morate preizkusiti Ankogel - smučišče je sicer malo in žičnice bolj muzejske, je pa (vsaj zame) zelo lepo visokogorsko okolje in zelooo dolga proga z vrha v dolino, če jo presmučam petkrat z vrha do konca imam za tisti dan kar dovolj . Drugih pametnih smučišč prav blizu ni, seveda je vprašanje kaj je zate 'v bližini' oziroma kako daleč ste se pripravljeni voziti. Če ste pripravljeni na tričetrt ure vožnje, se zapeljite po dolini navzgor do Heiligenbluta, meni je zakon. Ali pa po dolini navzdol in po avtocesti na Katschberg. Goldecka pa v prazničnem času ne priporočam, razen če uživate v čakanju v dolgi vrsti na nihalko ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 6 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB