Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam v Francijo?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Kam v Francijo? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2010 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


Kakšne so kaj ponavadi v Franciji snežne razmere marca? Recimo da bi šli smučati za en teden tam nekje 12. marca.. Je kakšno tveganje, da snega ne bi bilo več?

Zakaj naše agencije nimajo organiziranih prevozov v februarju?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2010 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


smučarka 88

večja francoska smučišča obratujejo še aprila nekatera tudi maja tako da sneg 12 marca skoraj zagotovo je ponavadi ga je takrat celo več kot v decembru in januarju popoldne je lahko južen ,ker je takrat sonce že kar močno

glede avtobusnih prevozov pa najbolje da pokličeš na agencijo.

opis smučišč: malo prebrskaj forum!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


Super, hvala ti za odgovor. Sicer najbolj ugodna varianta do zdaj je Risoul, tako da zdaj se moramo samo še odločit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zibko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 05, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 0:37
Prispevkov: 59


Risoul je ponavadi res najbolj ugodna varianta za Francijo, vendar se moraš zavedati, da je to majhno smučišče. Peljati se tako daleč, za majhno smučišče?

Mi hodimo že več let v Francijo. Bili v Tignesu (3x), Valmainier in Alpe d'Huez. Odlične zadeve, hodimo pa januarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 7:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Risoul z Varsom pa spet ni tako zelo majhno smučišče, 180 km prog. Risoul ima več prog in bistveno več naprav kot pa Valmainier, ki ga omenjaš v nadaljevanju...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucarka88
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 7:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2009 14:48
Prispevkov: 46


Toliko sem se pozanimala, da res ne bomo šli na kakšno takšno smučišče, kot so slovenska.. se res ne bi splačalo. Samo Risoul vsaj glede na informacije ne bi smel biti tako malo smučišče. Tignes ima 400 km, Alpe d'Hues 245km, Valmeinier pa samo 150 km, Risoul pa 180 km. In pa kolikor berem ta forum, nekateri zelo pohvalijo Risoul. Odločala sem se med Risoul, Alpe d'Hues in Les 2 Alpes, ampak za enkrat je Risoul najbolj ugodna varianta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Jaz sem bil v les 2 alpsu in sem bil zelo zadovoljen, čeprav nismo imeli lepega vremena cel teden (močno sneženje).

Bil sem pa tudi v Valmeinieru, vendar se tam več verjetno ne bom nikoli vrnil.
Prvo ni bilo dovolj snega, zaradi tega ni bilo tudi kar nekaj dobrih prog odprtih, pa še tiste katere so bile, so jih nekaj ur uporabljali za treninge

Drugo, nekatere proge sploh niso ratkrakirali vsak dan!

In tretje, da sem prišel do boljših prog sem porabil kar eno uro v gondolah, na sedežnicah...v eno smer, da sem prišel na drugo stran smučišča.


Daleč od tega, da ne bi bilo za smučat, vendar jaz potrebujem z race bord strmo progo, ki mora biti dovolj široka, če je pa še z naravnim snegom je pa že kič in tega pač tu nisem našel.


lp, M
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2010 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Bil v Risoulu januarja 2008. Glede na ceno se absolutno splača. Apartmaji so itak vsi ob progah. Glede velikosti: je res podatek o 180 km, se da kar raznoliko nasmučat. Je tudi kar nekaj hitrih sedežnic, tako da se da večji del nasmučat na teh brez zmrzovanja na počasnih fiksnih sedežnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pelinkovec
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Okt 2010 18:52
Prispevkov: 1


A mi lahko kdo pove, kakšne so kaj snežne razmere v FRA v decembru?

Z ženo greva letos smučat že v decembru (predvidoma 11.-18.12.).

V igri sta Kronplatz in Les 2 Alpes.

Na Kronplatzu sem bil že nekajkrat in ga dobro poznam. Vem, da so proge vedno urejene, ipd... vendar ne vem, kakšne so snežne razmere sredi decembra

Za Les 2 Alpes sem brskal po netu, nekaj tudi po tem forumu in ga kar hvalijo. Enkrat sem že bil v FRA (Valmeinier), vendar ni bila ravno najboljša izkušnja - proge švoh urejene in urejane, enih sploh niso urejali kljub novzapadlemu snegu. Potem je tukaj še doooolga vožnja...

Zanima me, kakšne so običajno snežne razmere v Les 2 Alpes sredi decembra? Kaj je bolj zihr glede prog & vremena sredi decembra - Kronplatz ali Les 2 Alpes?

Hvala vsem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


definitivno kronplatz, francija za zacetek sezone ni kul.
lani je bilo premalo snega in je bilo res svoh, francija me vidi le se marca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam v Francijo?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB