Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarska tehnika-carrving

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Smučarska tehnika-carrving « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz se še zelo dobro spomnim, ko sem prvič stopil na karving dile in najprej začel s staro tehniko. Že to je bilo 5x lažje kot s starimi dilami, še posebno po kakšni čofti, kucljih ali razritem snegu. Daleč od tega, da bi smučka delala kakšne probleme. Je pa res, da stranski lok smuči ni bil tako izrazit in bile so relativno dolge. Danes se 90% smučanja ne ukvarjam s tem, ali je tehnika pravilna ali vozim po slovenski ali kakšni drugi šoli smučanja, pač pa samo uživam. Le sem in tja naredim tudi kakšen šolski zavoj, če je treba komu kaj pokazati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ozi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 3:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 20:36
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

jest pa kar kombiniram oziroma bolje rečeno lep slog držim s karving tehniko. ne vem kako bi to drugače razložil. enostavno mi je večji užitek na kratko cukat z nogami skupaj kot pa kot tramvaj rezat. ko pa postanem utrujen pa presedlam na "karving". je pa res, da je vsaj kar se mene tiče karvat pri višjih hitrostih res čisti užitek. na splošno me pa predvsem moti dejstvo, da je karving omogočil kamikazam še več ogrožanja varnostni na smučiščih... no to je že druga tema.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarska tehnika-carrving
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB