Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Izdelava snega pri temperaturah nad 0 stopinj Celzija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Izdelava snega pri temperaturah nad 0 stopinj Celzija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Tudi jaz še nisem slišal za zakon, ki bi prepovedoval poletno zasneževanje. Na kar nekaj ledenikih sem videl delat sneg v poletnih mesecih in se nihče ni ubadal z vprašanjem, če je to patriotski, komercialni, ali morebiti znanstveni sneg.
In na kakem snegu priredijo prvo tekmo svetovnega pokala? po mojem mnenju na umetnem poletnem snegu.



p.s.
Tudi zasneževanje za potrebe avstrijske reprezentance je frdamano komercialna in malenkostno patriotska poteza, kar natančnim avstrijskim dacarjem nikakor ne bi ušlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Gospodje sej nimam namena vas prepričevati o svojem prav ali pa vam nasprotovati. Kot sem že zgoraj povedal, zadeve poznam zelo dobro, ker se veliko gibljem po smučiščih poleti in pozimi (in tudi vmes). ta pravilnik zagotovo obstaja in verjemite mi da zadeva okoli sodelovanja z OSV drži. Kogar pa to zanima si bo gotovo uspel poiskati podatke na netu.

Ps: prva tekma svetovnega pokala je ponavaadi na mešanici naravnega in umetnega snega - progo utrdijo s pomočjo baltna - vbrizgavanje vode pod zgornjo površino snega. In ne samo da to ne uide avstrijskim dacarjem, celo v finančni konstrukciji OSV je predvidena postavka zasneževanje in utrjevanje terena za potrebe lastnih treningov. V sezoni 08/09 je bilo za ta namen namenjenih 120.000 eu. lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Velenjčan, ti imaš prav!

Malce sem se pozanimal in izvedel, da se dovoljen datum pričetka zasneževanja spreminja glede na nadmorsko višino in naravne danosti vsakega smučišča posebej. Lokalne oblasti določijo kdaj naj bi bil dovoljen start. Za Soelden recimo velja september, ponekod se lahko prične šele z novembrom...
Istočasno z temi datumi sem izvedel tudi, da še nihče ni bil kaznovan za predčasen pričetek zasneževanja in, da v primeru zelo hladnega vremena večina zasnežujeje tudi v prepovedanem času in tvega prejem kazni, saj je profit zaradi izdelanega snega praviloma večji od štrafa. Itak jih je težko zasačit pri delu, saj ponoči ledeniki samevajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Hvala lepa. Namreč imel sem problem v Innerkremsu, kjer sem ponavadi že ob prvih zmrzalih, v želji za čimbolj trdo progo za trening. Medtem ko je v leto 06 sneg začel delati že 5.10., v letu 07 pa ni hotel delati snega do konca oktobra. Ker sem za potrebe treninga želel priti do čim kakovostnejših prog že na začetku sezone, mi ta razlika ni dala mira in sem si vzel čas, da sem zadeve malo bolj preučil. Tako sem dobil vse te info.

Je pa res, da se jim večino jebe za pravilnike, razen takrat ko vejo da so inšpektorji na terenu; se pa ne pritožujem, ker na račun šmuglanja profitiramo tudi smučarji, hvala za konstruktivno debato, lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Izdelava snega pri temperaturah nad 0 stopinj Celzija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB