Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Slabost med smučanjem

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Slabost med smučanjem « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 4:09 pm    Naslov sporočila: Slabost med smučanjem Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


Moj fant redno prebira vašo stran, ker je tudi velik ljubitelj smučanja, zato sem se odločla da še jaz tukaj nekaj vprašam.
Zadnji dve leti mi je vedno blo slabo ko sem smučala. Smučam, že od 10 leta in nikoli nisem mela nobenih problemov, sedaj pa mi je vedno slabo. Tudi v gondoli ali na sedežnici, pa tudi ko smučam, tako da po mojem ni da ne bi bilo svežega zraka v gondoli al pa kaj. Slabost je kar velika, tudi vrti se mi pogosto, ne pomaga pa niti kaka pijača (se moremo vmes malo ustavit pa it na kak čaj).
Zanima me če je kdo doživel ali doživlja kaj podobnega, ker je to zelo neprijetno, zaradi češa tudi ne morem uživat tak kot bi lahko. Razmišljala sem da bi vzela tablete proti slabosti (tiste ko se vzemejo da ti na poti ni slabo), ampak nisem neka ljubiteljica tablet, zato sem misla da bi vprašala tukaj, če se je že kdo srečo s tem.
stara sem 23 let in nikoli nisem mela nobenih zdravstvenih težav in jih tudi drugače nimam.

Za morebiten odgovor se vnaprej zahvaljujem.

Nataša
_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


A uporabljaš očala? Poznam nekaj ljudi ki jih moti difuzna svetloba in jim postane takrat slabo? Ti je slabo tudi pri sončnem vremenu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 4:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


eden od razlogov je lahko tudi mraz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


difuzna svetloba zna biti zelo neprijetna....! Tudi jaz poznam nekaj ljudi, ki jim to povzroča slabost(morajo se dobesedno usesti dol ter počakati, da mine).
ali mogoče smučaš brez korekcijskih očal?
Mogoče uporabljaš drugačne vrste korekcije med smučanjem kot ponavadi.
Včasih je problem v "low cost" sončnih očalih. Če so nekvalitetna znajo ustvariti korekcijsko lečo, kar mogoče privede do drugačne dioptrije - posledično slabot.! ponavadi se to zgodi pri ukrivljenih športnih očalih.

LPM
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


Ja uporabljam smučarska očala. Vedno. In mislim da niso glih slabe. Firma je adidas in mislim da so kar kvalitetna.
In drugače ne nosim očal.
_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


Če nimaš problemov z vidom (očali), bo verjetno najboljše, da se obrneš na zdravnika. Vsaj jaz se ne bi hecala z vrtoglavico in slabostjo na smučišču
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hobofob
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 20:53
Prispevkov: 107


Živjo, glede na to, da sem "iz foha", mi lahko pošlješ PM s čim več podatki, potem pa se bova naprej pogovarjala.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

En zelo možen in verjeten razlog je lahko hitro spreminjanje nadmorske višine in s tem povezanega pritiska. Eni so na to bolj občutljivi. Sam sem to doživel, ko sem se ene 5x zapored peljal z zelo strmim funiforjem, ki je za nameček vozil hitreje od dovoljenega in se takoj zelo hitro spustil. Včasih niti ni potrebna sprememba nadmorske višine, ampak že višina sama. Eni že zelo občutijo višine nad 2000 metrov, jaz jih nad 3000. rešitev je lahko večkratno ustavljanje, vsaj v začetku vožnja na počasnejših napravah, nekaj aklimatizacije.

So pa še druge možnosti npr. preveč obleke ob fizični aktivnosti lahko sproži vročinski udar tudi pozimi ali pa tvojim podobne simptome, lahko je težava v cirkulaciji....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


marko , sam sem tudi trpel prvi dan za glavoboli ko sem se podajal nad 3000 metrov. Vsaj meni delno pomaga povečano pitje vode nekaj dni prej v kombinaciji z slano hrano(se nekoliko silim z arašidi in radensko).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denis11
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 21:23
Prispevkov: 39


jaz sem tud misla da bi mogoče bil problem v višinski razliki. Čeprav mam res dosti oblečeno (sem bolj zmrzjen tip človeka), mislim da to ni krivo, ker ma moj ata iste probleeme. Hodimo skupaj smučat in nama je obema slabo, fantu naprimer pa ne. Nevem kaj bom, letos bom probala z tabletami proti slabosti na poti. Ker mislim da ni pomoči proti slabosti zaradi višinske razilike.
_________________
sezona 09/10 še malo pa Saalbach
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 05, 2009 10:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


denis11 je napisal/a:
jaz sem tud misla da bi mogoče bil problem v višinski razliki. Čeprav mam res dosti oblečeno (sem bolj zmrzjen tip človeka), mislim da to ni krivo, ker ma moj ata iste probleeme. Hodimo skupaj smučat in nama je obema slabo, fantu naprimer pa ne. Nevem kaj bom, letos bom probala z tabletami proti slabosti na poti. Ker mislim da ni pomoči proti slabosti zaradi višinske razilike.

Če misliš na tablete DRAMINA pazi, da ne zaspiš na sedežnici/gondoli!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
velenjčan
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2010 0:58
Prispevkov: 50
Kraj: read my name

Pri eni izmed mojih tekmovalk, ki je imela podobne težave, so postavili diagnozo v smislu okvare vestibularnega aparata - po domače v ravnotežnem organu v srednjem ušesu ni bilo vse dobro kalibrirano. Zadevo smo umirili z zmanjšanjem količine smučanja ter več pozornosti na vremenske pogoje, kot so nenadne spremembe tlakov. Gotovo pa je prva pot k zdravniku, lp
_________________
če znaš, znaš HC
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Slabost med smučanjem
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB